Өлең, жыр, ақындар

10 көлеміндегі сандарды пысықтау

ОҚО, Төлеби ауданы
Леңгер қаласы
№3 П.Тәжібаева атындағы жалпы орта мектеп мемлекеттік мекемесінің
Бастауыш сынып мұғалімі: Есболова Роза

 

 

Пәні: математика

 

Күні:02 .03.2016ж

 

 

Мұғалімі: Есболова Роза

 

Сабақтың тақырыбы

10 көлеміндегі сандарды пысықтау

Сабақтың мақсаты

1. 10 көлеміндегі кестелік қосу, азайту бойынша алған білімдерін,санды өрнектер, сандарды салыстыру, есеп шығару дағдыларын бекіту

2. Оқушылардың ойлау, есте сақтау, көру қабілеттерінарттыру, математикалық терминдерді қолдана білуге үйрету.

3. Сабақ барысында оқушыларды әдіптілікке, әсемділікке, шапшаңдыққа, алғырлыққа тәрбиелеу.

Сабақ түрі

Бекіту сабағы

Сабақтың  әдісі

Түсіндіру, өз бетінше жұмыс, сұрақ-жауап.

Сабақтың көрнекілігі

 Оқулық, сандар, геометриялық фигуралар, сызбалар, суреттер.

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Мұғалімінің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Сабақтың барысы

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі:

1. Амандасу

2. Түгелдеу.

3. Психологиялық дайындау.

4. Жоспармен танысу.

 

ІІ. Өткенді қайталау.

1. Ауызша есептеу.

- тура, кері санау.

- көрші сандар.

- есте сақтау.

- математикалық терминдер.

 

2. Математикалық диктант

- таза жазу.

- сандар жазу.

- өрнек жазу.

- теңдік, теңсіздік жазу.

Оқушылар шеңбер болып тұрады.

Амандасады.

Бір біріне тілек білдіреді

 

 

 

Оқушылар сұрақтарға жылдам әрі тез жапа береді

 

 

 

 

 

Дәптермен жұмыс жасайды.

Жауаптарын дәптерге түсіреді.

 

 

 

 

 

 

 

 

Смайлик

 

 

 

 

 

 

3. Сергіту сәті.

3 мин

Орманға саяхат жасау

Табиғат жайлы өлең оқылады.

Табиғат дыбысын естиді

 

Смайлик

 

ІІІ. Оқулықпен жұмыс.

 

  5 мин

1. №1 Қандай сандар жазылмаған?

    Оларды қалай табуға болады? 

1қатар. Тақтада орындайды

2қатар. Өз бетінше орындайды

3қатар. Ауызша жауап береді

 

 

Смайлик

 

 

Негізгі бөлім

2. Дәптермен жұмыс

5 мин

 

 

 

№2 Әріпті өрнектің мәнін тап.

A+5, мұндағы a=4,5;0.(тақтада орындау)

b-3,мұндағы b=9;7;10.(орында орындау)

1-тапсырманы оқушылар тақтада орындайды

2-тапсырманы өз бетінше орындайды

 

Смайлик

3. Ойын

3 мин

«Тұрамыз, отырамыз».

Өрнек: 3+2, а+1, 7+2, 8-3, 9-а.

Санды өрнек – тұрамыз.

Әріпті өрнек – отырамыз.

Жалпы сыныптың жылдамдығын тексеру барысында орындалатын ойын.

Смайлик

 

 

4. Сергіту сәті

3 мин

 «Мен қазақпын» билеу.

Би қимылын көрсетеді

Смайлик

Тақтамен жұмыс

5 мин

5. №3 Әріптің орнына сан ойлап тап.

Алма – 5(а)

>?а          d=3

Алмұрт – d(a)

5+3=8(а)

Жауабы: барлығы  8 жеміс ағашы.

6. Есептемей салыстыр. (Өз бетінше орындау).

4+b·5+b   7+c·8+c        8-x·9-x

 y-2·y-3         a+c·c+a        b+5·b+2

1-қатар         2-қатар         3-қатар

Есепті оқушылар талқылайды және тақтада орындайды

 

 

 

 

 

Әр қатар берілген тапсырмаларды өз бетінше орындайды.

Смайлик

 

 

IV. Шығармашылық тапсырма

5 мин

«Тізбекті аяқта».

 

Оқушылар қатар бойынша тізбекті аяқтап жарысады.

 

 

Смайлик

 

 

Ү. Аяқтау.

1 мин

Қорытынды сұрақтар

Оқушылар жауап береді

 

ҮІ. Мадақтау.

1 мин

Белсенді қатысқан оқушыларды атап-өту.

 

 

ҮІІ. Бағалау

2 мин

Оқушылар смайликтерін санайды

Нәтижесін айтады

 

Үйге тапсырма

2 мин

№3 ә), б). Түсіндіреді

Оқушылар күнделікке жазады.

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз