Өлең, жыр, ақындар

Мен жақсы көретін жан-жануар. Буын

Атырау қаласы
№34 лингвистикалық мектеп-гимназиясы
Бастауыш сынып мұғалімі:
Айдынгалиева Гульнур Амангалиевана

Қысқа мерзімді жоспар

Күні: 30.06.2017

Сынып: 1

Мұғалім: Айдынғалиева Гульнур Амангалиқызы

Қатысқандар саны:

Қатыcпағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Мен жақсы көретін жан-жануар. Буын.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.9.3 сөздің буыннан тұратынын түсіну  және сөздегі буын санын анықтау.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар:  Жаңа білімді меңгереді.

Көптеген оқушылар: Сөздің буыннан тұратынын түсінеді.

Кейбір оқушылар: Сөздегі буын санын анықтайды.

Бағалау критерийлері

Жаңа білімді меңгереді, түсінеді, анықтайды.

Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық

Пәнаралық байланыс

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Суреттер, слайд

Тілдік құзыреттілік

Буын, жануарлар

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

 

 

3 мин

Ширату жаттығулар:   “Жұмбақты шеш”

Қалқиып қос құлағы,                       Бейқам елді іздейді,

Елеңдеп қорқып тұрады.                Малдан күдер үзбейді.

                       

Тарғыл –тарғыл тас па,   

Тастан бірақ басқа

Мекені қамыста,

Бұл саған таныс па?              

(Жолбарыс

               

Айбарлы түрлі бар,

Қанжардай тісі бар,

Тұма бойында

Тасыған күші бар

Күжірейген жалды.

Білсең айт бұл аңды.

 (Арыстан)

     Жұмбақ

Сабақтың ортасы

 

 

 

8 мин

 ТА“Кім жылдам”

Тапсырма: Берілген жануарлардың аттарын атап, буынға бөл, салыстыр.

                 1-топ                                        2-топ                              3-топ

    

Дескриптор: Жануарларды атайды, буынға бөледі, салыстыра алады.

 

       

 

 

 

 

5 мин

                    Ұжымдық жұмыс

Тапсырма: Берілген суреттегі жануарлардың аттарын атап, буынға бөл. Бір буынды сөздерді жасылмен, екі буынды сөздерді қызылмен боя.

Дескриптор: Жануарлардың аттарын атап, буынға бөле алады.

 

 

 

 

 

 

 

 

12 мин

                         Топтық жұмыс.                                   

Тапсырма: Берілген тапсырма бойынша буынға бөледі, буындардан сөз құрайды.

              1-топ                                            2-топ                                3-топ

        

  1-топ   Аң аттарын буынға бөліп айтып көр.

  2-топ   Буындардан сөз құра.

  3- топ   Жануарлар қалай дыбыстайды?

Дескриптор: аң аттарын буынға бөледі, сөз құрайды,дыбыстайды.

Сергіту сәті

Сюжетті суреттер

 

 

 

 

 

 

4 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

  Жұптық жұмыс: Ойлан, жұптас, бөліс     

                      

Тапсырма: Суретте көрсетілген заттардың көмегімен қандай жаңа сөз шығаруға болады.

 

Дескриптор: Суреттегі қандай зат екенін анықтайды, жаңа сөз шығарады.

Саралау: Сәйкестендіру   

Тапсырма: сурет бойынша төлдерін тап

Дескриптор:  оқушылар үй жануарлардың төлдерін сәйкестендіре алады.

Ребусты шеш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сәйкестендіру

Сабақтың соңы

Кері байланыс

 

Дифференциация (саралау)  – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауды  – қалай жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Оқушылардың қажеттілігін қанағаттандыру үшін кейбір оқушыларға саралау тапсырмасы берілед

Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі алынды. Әрбір  тапсырма орындалған сайын мадақтаулар айтылады.

Сабақта үзіліс кезінде өзін-өзі ұстау ережелері ескеріледі.

 


Пікірлер (4)

Арайлым

Жақсы

Арайлым

Сабақты қалай жүктеуге болады

Күлаш

көмек үшін сабақ алсам

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз