Өлең, жыр, ақындар

Мақта қыз бен мысық

                                                            Қысқа мерзімді  жоспары

                                                

Cабақ : «Мақта қыз бен мысық» ертегісі

 

 

Мұғалімнің аты – жөні: Куанова Зауре

Сынып : 1 сынып

Қатысқандар :

Қатыспағандар :

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары 

1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материал не туралы екенін түсінеді.

1.2.4.1. Тыңдалған мәтінді мазмұндау

 

 

Сабақ мақсаттары

Қарапайым оқиғаларды мазмұндау

Барлық оқушылар орындай алады: «Мақта қыз бен мысық» ертегісі туралы ақпарат берді .

 

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Тақырыпқа қатысты қысқа сөйлемдерді қолдану арқылы сипаттай алады,сұрақтарға жауп бере алады .

 

Кейбір оқушылар орындай алады: сөз тіркесін  құрай алады

 

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: жаңа сөздерді жаза алады

 

 

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер : Қыз,мысық,қоян, дүкенші,сағыз,жұмыртқа,тышқан,тары т.б .

 

 

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

 

 

Талқылауға арналған сұрақтар :

1.Қыз неге тапқан нәрсесін мысыққа айтпады?

2.Мысық құйрығын алу үшін не істеді?

3.Ертегінің соңында екеуі татуласты ма?

 

 

Не себепті мысық олай істеді  деп ойлайсыз ?

 

Ишара : мадақтау

Алдыңғы оқу :

Оқушылар осыған дейін осы бөлімде меңгерген білімдерін , жаңа сөздерін жаңа тақырыпты меңгеруге қолданылады.Оқу құралдары

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

 

І.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.-«Шаттық» шеңберін құрып, бір-біріне жақсы тілектер тілейді

Үш тілде сәлемдесу арқылы оқушыларды үш топқа бөлу.(Cәлеметсің бе?  Здраствуй? Hello)

-Оқушыларды түгелдеу

ІІ.Үй тапсырмасы «Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.

-Оқу құралдарын білесің бе?

-Оқу құралдары бізге не үшін керек?

-Оқу құралдарын қалай ұстау керек?

-Оқу құралдарының қызыметтері қандай?

Кәмпит

 

 

Сәйкестендіру парағы,

 

сөздік

 

Ортасы

 ІІІ.Жаңа сабақ: «Мақта қыз бен мысық» ертегісі

Қазір интербелсенді тақтадағы видеороликке   назар аударады.Оқушыларға сұрақ қою.

- Мысық бірінші кімнен көмек сұрады?

-Екінші кімге келді?

-Үшінші кімге келді?

-Мысық ертегінің соңында кімнен көмек алды?

 - сөздікпен жұмыс жүргізу

- кітаппен жүмыс жүргізу

- қосымша тапсырмалармен жұмыс жүргізу ( тамақ интелек карта , сәйкестір , төр көзді толтыр

 

Аудиовидио,

 

 Суретті кеспелер,

 

Сөздік,

 

1,2,3 тапсырмалар

Соңы

 

-Сергіту сәті

 

-Қорытындылау:Сөзжұмбақ шешу

 

 

 

 

 

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсету қалай жоспарлайсыз ? қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз ?

   Оқушылардың жинаған ұпай саны бойынша  формативті бағалау:мадақтау,смайликтер

Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік , АКТ мен байланыс . құндылықтармен байланыс  ( тәрбие элементі )

 

 

 

Рефлексия

Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ?

Бүгін оқушылар не үйренді ?

Сабақ қалай өтті , қай деңгейде өтті ?

Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма?

 (тапсырмалар сәйкес болды ма ?)

Уақытты қалай пайдаландым ?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге ,

 Оқушылар бүгінгі сабақта ертегіні көре отырып тыңдалым, айтылым дағдылары бір шама қалыптасты.  Сабақ жоспарланған өз деңгейінде өтті. . Берілген сұрақтарға нақты жауап бере білді. Көрсетілген бейне ролик арқылы кері байланысқа түсті. Топтық және жеке жұмыстар жүргізу сәтінде уақытты ұтымды пайдаландым .Сабақ өз мақсатына жетті

 

 

Қорытынды бағалау

 

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты )

1. «Джигсо әдісі »

2.Сурет бойынша сәйкестендіру

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты ) ?

1:Оқытуда оқушылардың тәртібі

2: Пәнге қызығушылығы

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарт білдім.

1:Кері байланыс.Бір-бірінің пікірін бағалайды,диалог арқылы жұмыс

 

 

                   

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз