Өлең, жыр, ақындар

Атпен серуендеу

Алматы қаласы Жетісу ауданы №3 мектеп
Музыка пәнінің мұғалімі Кабдолдаева Лаура Тохсейітқызы

Қысқа мерзімді жоспарлау

Мерзімі:

Музыка

Пәні

  1 сынып

Пән мұғалімі: Кабдолдаева Лаура Тохсейітқызы

Сабақтың тақырыбы:

Атпен серуендеу

Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары:

Жылқы малы туралы түсініктері кеңейіп, репертуарларына жаңа ән қосылып, серуендеу арқылы білім мен тәжірибесі дамиды.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: репертуарды кеңейтуді жалғастырады.

Оқушылардың көпшілігі: музыка тыңдай отырып бақылау жүргізеді.

Кейбір оқушылар: дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тілдік мақсаттар:

Музыкалық терминде, үш тілде сөйлейді.

Жылқы жайлы әңгімелейді.

Пәнаралық байланыс

Сауат ашу, дүниетану, ағылшын тілі.

Артқа қарайлау: /үй тапсырмасы/            

             Жұлдызшамен саяхат кері байланыс жасау.

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет:

Мұғалімнің іс әрекеті

 Оқушының іс әрекеті

Ресурстар

Сабақ кезеңдері:

Салемдесу, түгендеу, дауыс баптау.

ЖИТСО әдісі бойынша топқа бөлу

«Аспаптар»

Психологиялық сәт

Үлкенге де сіз, кішіге де сіз,

Бар адамға иіліп, бас иеміз біз.

 

Топқа бөлінеді

Топ басшысы сайланады

Баян аспабы

 

 

 

Аспаптар суреті

Сабақтың басталуы:

05

Ортасы

7-11

 

12-14

 

 

 

 

15-20

 

 

 

Сәлеметсіңдер ме, балалар!

Здравствуйте, дети!

Hello, children!

Қызығушылықтарын ояту:

 Тұяқ-қандай музыкалық аспап?

Тұлпар

Атпен серуендеу туралы видео көрсету.  

«Horsey Horsey»-ағылшынша ән орындайды

http:/www.yuotube.com/wathch?v=kfPKWCITnps

Балаларға базарлық

 Үштілділік

Салыстырамыз

Ән салайық

«Тұлпарым» - Бота Бейсенованың әні

Music-mobi.ru/search/

-Әннің әуенін мұқият тыңда.  

-Ненің дыбысын естідің?

-Әннің қай бөлігі жақсы шықты?

- Неліктен жақсы шықты деп  ойлайсыңдар?

 

Аспапты зерттейді аспапта ойнайды

Қысқаша сипаттайды

 

Әнге қосылып қимылдар жасайды

 

 

 

 

Үш тілде жаңа сөзді қайталайды

Тұлпар скакун racehorse

Ат арба-От арба-/немен жүреді,жолдары қандай?/Диалогқа түседі

Ән орындайды

Сұрақтарға жауап береді

 

 

Ғаламтор 

Бейнетақта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы 21-35

 

«Кір жайғыш»

Пазлмен жұмыс

Пазлды құрастырып, кір жайғышқа іледі. Қысқаша түсінік береді

 

Бекіту

Кері байланыс:   

- Бүгін сабақта не өттік?

- Тұяқ қандай аспап?

- Музыка сабағынан қандай әсер  алдыңдар?  

- Үш тілде қандай сөздер үйрендік?

- Үйренген ән не жайлы?

- Бүгінгі сабақта серуендей алдық па?

 

 

Рефлексия

 

 

«Басбармақ»

 

 

сабақты бағалайды

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз