Өлең, жыр, ақындар

Кітап-білім бұлағы

м

САБАҚ:  6.Әлемдегі ірі кітапханалар            Кітап - білім бұлағы            қатысу(5.А5.);

Мәліметтерді  жинақтай отырып,  тақырып бойынша постер жасау(5.Ж4.).

Мектеп: Қостанай облысы, Жітіқара қаласы №4 орта мектеп.

Күні: 20.09.17

Мұғалімнің аты-жөні:

Байгамысова Мейрамгуль Ауесханова

СЫНЫП: 5 «Б»

Қатысқандар:  12

Қатыспағандар:жоқ

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу(5.А5.);

Мәліметтерді  жинақтай отырып,  тақырып бойынша постер жасау(5.Ж4.).

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:Оқушылар сұрақ қоя біледі

 және сұраққа жауап береді алады.

  •  

Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сұраққа жауап беріп

Ақпараттарды жинай алады және сол бойынша постер жасай біледі.

  •  

Кейбір оқушылар орындай алады: Диалог құрастыра біледі және өз

 ойын ашық жеткізе алады.

  •  

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: Тақырып бойынша оқушылар диалог,

 постер құрастыра алады.

  •  

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:Кітап, оқушы,

білім, ұстаз, мектеп және т.б

 

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

 

 

 

  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?
  • Has every learner’s choice been recorded? How can we check?
  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?

 

Талқылауға арналған сұрақтар? Не себепті  бүгінгі жастар кітап

оқымайды деп ойлайсыз?

 

Не себепті …. деп ойлайсыз?

Кітап оқу не үшін керек?

Ишара:

 

Алдыңғы оқу:

Өткен тақырыпқа шолу.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Басы

5 минут

Өткен тақырыпқа шолу. Өрмекші  әдісі арқылы.

Қызығушылықты  ояту:

Үлкен  шеңберге  тұрайық,

Қол  ұстасып, кәне біз.

Достасайық  бәріміз,         

Қандай  жақсы дос  болу!

(бір-бірімен  амандасып,құшақтасады

 

 

Оқушыларды екі түрлі фигура арқылы топқа бөлу.

 

       
 
   
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Фигура тарату

Ортасы

10 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 25 минут

 

«Миға шабуыл әдісі» арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу.

  1. Суретте не көріп тұрсыңдар?
  2. Суретте не бейнеленген қандай ой келеді?

 

                    

1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.  «Cocktal» жұптық ойын әдісі арқылы мәтінді оқып, түсіну.

Кітап білім бұлағы. Кітап білімнің қайнар көзі. Онсыз, яғни кітапсыз өмір сүру XXI ғасырда мүмкін емес екендіге мәлім. Кітап қана дәл мәнді білім береді, себебі ол адамды терең ойлауға жетеледі. Әр адам кітаптың беттің ашқан сайын жаңа құндылықтарды үйренеді . "Наданмен дос болғанша, кітаппен дос бол" деп текке айтылмаған.

2-тапсырма. Мәтін бойынша «ішкі шеңбер» әдісі арқылы екі сұрақ құрастырады.

3-тапсырма.  Мәтіндегі мақалдың мазмұның постер арқылы түсіндір.

4-тапсырма. Тақырып бойынша диалог құрастыру.

Бағалау критерийі:

Мәтін бойынша ақпарат жинау

       1

Екі сұрақ құрастырды

Лайықты  жауап береді

Тақырып бойынша постер құрастыру.

       2

Мәтіннен ақпарат жинай алды

 

 

Мақал-мәтелдің мазмұның аша алады.

 

 

Диалог құру

       3

Диалогке қатыса алды.

 

 

                                                                                                  

Сергіту сәті:  Ақ бұлақ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=LeOmtCuOKxU

 

Соңы

5 минут

Кері байланыс:

 

 

 

 

Рефлексия (оқушы рефлексиясы).

 

Бүгін мен сабақта ......................... орындай алдым.

Маған қиын болғаны ............................................... .

Келесі жолы .................................... ескеруім керек.

 

 

                                     

 

 

 

 

 

 

Қосымша ақпарат

Саралау оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

 

 

Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі).

  • 1.Оқушылардың жас ерекшелектері мен қабылдау қабілеттерін ескере отырып оқушыларды топқа бөліп әдебиетке  қабілетті зор оқушы бар тобына  мәліметтерден түйін шығарып  сұрақ-жауап  қорғауды бердім.
  • 2. Екінші топтағы оқушының тарих пәніне деген қабілеттің ескере отырып алынған мәліметтерден постер құрастырып қорғауды бердім
  • Шенбер әдісі арқылы сабақ барысында кері байланыс оқушының білімін тексеріп отырамын

әдебиет, тарих орыс тілі

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Менің ойымша  сабақтың мазмұны оқу мақсаттарына сай өткізілді.

 

 

Қорытынды бағалау

 

Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)

1:

 

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

 

2:

 

 

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

1:

 

2:

 

 

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз