Өлең, жыр, ақындар

Заңдылықтар

ОҚО Мактаарал ауданы "Береке" ЖОМ
Бастауыш сынып мұғалім
Князева Убайда Жаксановна 

Пән: Математика

Орта мерзімді жоспар бөлімі: Заңдылықтар

Күні: 15.12.2017ж

Сынып: 1«А»

Мектеп:«Береке» ЖОМ

Мұғалімнің аты-жөні:Князева Убайда Жаксановна

Қатысқандар саны: 20

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Заңдылықтар

Осы сабақта қол жеткізілген оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.1.5 2-ден 20-ға дейін сандық топтармен тура және кері санау;

 2, 4, 6, 8, 10 сандарының жартысын практикалық амал арқылы табу

1.4.3.1 ** 20 көлеміндегі сандардың/ 100-ге дейінгі ондықтардың тізбегін дейін құру, суреттер, фигуралар, белгілер, 100-ге дейінгі сандар тізбегіндегі заңдылықтарды анықтау

Сабақтың мақсаттары:

 Барлық оқушылар: Заңдылықты сақтап сандар қатарын жалғастыра алады

 Көптеген оқушылар:

 Кейбір оқушылар:

Бағалау критерийлері:

Оқушыларды заңдылық ұғымымен таныстыру. Сандар және заттар қатарлары арасындағы заң-дылықтарды қарастыру. Қарапайым заңдылықты сақтап, қатарларды жалғастыру. Дөңгелек сандарға байланысты заңдылықтар құрастырып, жаттығулар жасау. Берілген сандар, фигуралар және табиғаттағы заттар қатарындағы заңдылықтарды таба білу дағ-дысын дамытады.

Пәнаралық байланыстар:

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары:

Жоспарланған жоқ

Бастапқы бөлім:

Оқушылар мектепалды дайындық тобында меңгерген салыстыру қосу, азайтуда үйренген тәжірибесіне негіздеймін.

 

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

 

 

 

5 мин

 

 

 

 

 Ұйымдастыру кезеңі

 Психологиялық тренинг

«Ширату» тапсырмасы.

Тақтаға он оқушыны шығарып,қалған оқушыларға санатамын. Оқушылар 2-ден 20-ға дейін тура және кері санайды.

Топқа бірігу.

1-ші топ «1»саны

2-ші топ «2» саны

3-ші топ «3» саны

Сандар

Сабақтың ортасы

 

 

 

20мин     

 

 

 

 

1.тапсырма. Суреттегі асықтар қандай заңдылықпен орналасқан?

Қатарды жалғастыр.

2    4    6    8    10    12

Дескриптор:

2    4    6    8    10    12  жалғастыра алады.

Кері байланыс.«Бас бармақ»

Ойын:«Кім жылдам? »

2.тапсырма.Заңдылықты сақтап сандар қатарын жалғастыр

20    18    16    14    12    10     8     6     4     2

Дескриптор:

20    18    16    14    12    10     8     6     4     2  сандар қатарын жалғастыра алады.

Сергіту сәті.

Тарсылдатпай едендi
Орнымыздан тұрып ап
Жүгiрейiк бiр уақ.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.
Аяқты алға созайық
Тiк көтерiп, қозғайық.
Тымсылбыр да болмайық
Алғақарайозбайық.
Бiр, екi, үш, бiр, екi, үш.

3.тапсырма. Шығарып көр.

Заңдылықты сақтай отырып көше бойындағы үйлердің номерін айт. Көшенің қарсы бетіндегі үйлердің нөмері қандай болады.

11     13    15    17     19    21

10     12    14    16     18   20

Дескриптор:

Заңдылықты сақтай отырып көше бойындағы үйлердің нөмерін айта алды.

4.тапсырма. Мысалдар неге осы ретпен берілген?

Анықта.

1+4    5+2     7+1    8-2    6-1

  5        7          8        6       5

Дескриптор:Мысалдар неге осы ретпен берілгенін анықтай алады.

Орындап көр.

Жауабы:1-топта: 14; 2-топта: 7.

Ойлан:

Сандар тізбегін оңға және солға қарай жалғастыр

1, 3, 5, 7, 9, 11, 13

Дескриптор:

1, 3, 5, 7, 9, 11, 13 сандар тізбегін жалғастыра алады.

Дәптермен жұмыс: Суретте берілген заңдылықты тауып, қатарды жалғастырып жаз.

Моншақтарды өзің ойлаған заңдылық бойынша боя

Өрнек.

Геометриялық фигураларды пайдалана отырып, өрнектің суретін сал.

кеспе сандар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сандар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кеспе сандар

 

 

 

 

 

 

 

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

суретті кесте

 

 

Геометриялық фигураларды

Сабақтың соңы

Бағалау:

Кері байланыс:«Әсерлі ағаш»

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді  бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім      Сұрағым бар        Түсіндім

 

 

смалик

 

 

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Мынадай тапсырма беремін: Заңдылықты сақтап сандар қатарын жалғастыру. Үлгермеуші оқушыларға карточкалар беремін. Логикалық тапсырма беремін.

Тапсырмалар беремін.

Стикерге жазған кері байланыс.

Қалам мен түрлі-түсті қарындаштарды ауызға салмау, көзге жақындатпау


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз