Өлең, жыр, ақындар

Бірлесіп орындалатын жұмыстарға есептер

Тақырыбы:

Бірлесіп орындалатын жұмыстарға есептер

Күні, айы: 17.01.18ж

Мұғалімнің аты-жөні:  Қыдырбаева Райхан Бәкірқызы

 

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

5.5.1.3 жай бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтінді есептер шығару (мысалы, бірлесіп жұмыс жасауға қатысты есептер және тағы басқа

Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Бірлесіп орындалатын жұмыстарға есептерді оңай тәсілмен шеше алатындай танымдық, логикалық қабілеттерін жетілдіруге жағдай жасау. Өзара қарым-қатынастарын шынайы дамытуға ықпал ету.

Тыңдаушылардың зейінін тұрақтандыруға, есте сақтау қабілеттерін дамытуға ықпал ету.

- құнды пікір айтуға, басқаның ойын сыйлауға үйрену;

- сыныпта диалогтік әңгіме дамыту;

- топпен жұмыс жасай отырып, оларды еркін ойлауға қалыптастыру.

Оқушылардың басым бөлігі:

Бөлік және бөлшек ұғымдарынесептер шығарғанда қолдана білу, мәтінді есептерді шығару біліктілігін қалыптастыру.

Кейбір оқушылар:

Оқушыларды есептер шығарғанда ережелерді дұрыс қолдана білуге үйрету, ойлау қабілетін арттыру.

                                                                      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі:

А)Оқушыларды түстер бойыншатопқа бөліп аламын:

I-топ: Дұрыс бөлшектер

II-топ: Бұрыс бөлшектер

III-топ: Аралас сандар

    Ә) Топ басшыларын сайлау

    Б) Әр топ өздерін таныстырады
Әр топқа алмаларды беремін.Әрбір есепті шығарған сайын бір алмадан алма ағашына іліп отырады.

 

 

 

Түрлі-түсті ленталар

Сабақтың ортасы

Үй тапсырмасын сұрау: №700

Мақсат қою кезеңі: Оқушыларды сабақ мақсатымен таныстырамын.

Деңгейлік тапсырмалар орындау:

А-деңгейі:

1) Цистернаны бензинмен бірінші насос 15минутта толтырса, екінші насос 10 минутта толтырады. Екі насостан қатар аққан бензинмен цистерна қанша уақытта толтырады?

2) Ағасы, інісі  бірлесіп қардан аққаланы 10 минутта жасады. Қардан жасалған осы аққаланы, егер ағасы ғана жасаса 15 минутта жасайды. Егер осы аққаланы інісі ғана жасаса, қанша уақытта жасайды? 

3) Сал өзен жағасындағы А айлағынан В айлағына дейінгі арақашықтықты 20 сағат жүзеді.
Қайық көлде осындай арақашықтықты 5 сағ жүзеді. Егер қайық өзенде ағыспен жүзсе, А айлағынан В айлағына неше сағатта барады?

1

Жұмыс өнімділігін табады

            1

2

Біріккендегі жұмыс өнімділігін табады

            1

3

Есептің шарты бойынша дұрыс жауабын табады.

            1

B-деңгейі:

№.701 ,№702 ,№704 есептерін үш топ топпен орындайды.

1

Жұмыс өнімділігін табады

            1

2

Біріккендегі жұмыс өнімділігін табады

            1

3

Екеуінің бірлесіп орындалған жұмыс уақытын табады

            1

4

Есептің шарты бойынша  дұрыс жауабын табады

            1

С-деңгейі:

№706, №707, №708 есептерін үш топ топпен орындайды.

1

Жұмыс өнімділігін табады

1

2

Біріккендегі жұмыс өнімділігін табады

1

 

3

Екеуінің бірлесіп орындалған жұмыс уақытын табады

1

4

Есептің шарты бойынша  дұрыс жауабын табады

1

 

 

Неге әдісі

 

 

 

 

 

 

 

Cиқырлы

сандық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқулық

 

Сабақтың соңы

Үйге: №703

Қорытынды: Дидактикалық ойын: «Сөз ойла, тез ойла»
Әр топ сабақты түйінді сөзбен аяқтайды.

 

                                                                Қосымша ақпарат

Қорытындылау

Төмендегі бөлікті сабағыңыз туралы өз ойыңызды жазуға қолданыңыз. Өз сабағыңыз бойынша сол жақ бағандағы сұрақтарға жауап беріңіз.

1. Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе?

2. Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды?

 

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе?

1.

2.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсартар еді?

1.

2.


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз