Өлең, жыр, ақындар

Сан есім 457-460 жаттығу

Шымкент қаласы №28 жалпы орта мектеп
бастауыш сынып мұғалімі
Сембина Гульмира Нургалиевна

 

 «Тәжірибедегі  рефлексия»  білім беру бағдарламасының курсы бойынша қазақ тілі пәнінен

ТІЗБЕКТЕЛГЕН АШЫҚ САБАҚ

Күні:  12.04.2017.

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сан есім. 457-460 жаттығу.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1. Сұрақтар қою арқылы ойлау қабілетін арттырып, көркем сөйлеуге дағдыландыру.

2. 12-сәуір «Ғарышкерлер» күнінің ерекшелігімен таныстыру.

Күтілетін нәтиже

Барлығы:  Жаңа білімді меңгереді.сұраққа толық  жауап  береді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды,кестелерді  дұрыс  толтырады.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады, шығармашылық қабілеттері  бар,өз бетінше іздене алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздердің мағнасын түсіндіре алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, математика, дүниетану  

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба, слайд, таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

1-10 сандарын қазақ тілінде, орыс тілінде, ағылшын тілінде санап айту.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Картинки по запросу психолгиялық ахуал

Бүгін біз топпен жұмыс жасаймыз. Сыныптағы оқушыларды топқа біріктіру.

Картинки по запросу Ғарышқа ұшқан ғарышкерлер

                                           І топ                    ІІ топ                 ІІІ топ

1.2,3 топтағы оқушылар өмірбаянымен таныстырып баяндау.

І топ:  «Т. Әубәкіров»  тобы

ІІ топ: «Талғат Мұсабаев» тобы    

ІІІ топ: «Айдын  Айымбетов» тобы

 

Шаттық шебері

 

«SMART» , «Блум» токсономия

әдісі бойынша

 

 

 

 

 

Жаңа сабақ

8минут

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

2 минут

Жаңа сабақ: 457- жаттығу.  Өтірік өлең құрастыру.

Шыбындармен дос болып,
Айға ұштық бәріміз.
Айдан жүзім жинап –ап,
Күнге қондық қайта біз.

Сөздік диктант жазу. 

Б, Ж. Қ , Т.  әріптердене басталатын  сөздік диктантын жазу.

458 жаттығу. Жаттығуды есеппен байланыстырып, шығару..

        Марат 9 жаста. Ағасы Мұраттан 11 жас үлкен.Алқарындасы 7 жаста.

459 -жаттығу. Ребус шешу.

  Похожее изображение ,,Картинки по запросу слон фото мультик,, Похожее изображение,,

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

«SMART»  әдісі бойынша, өз ойларын айтып өлең шығарады.

шығармашылық тапсырма.

Логикалық есеп

Оқулық, дәптерлер

 

Постерлер қорғау

 

 

 

Сергіту сәті

2 минут

 

460-жаттығу.             Е Ж К

Сөздер

Сөйлемдер

Бірінші

 

алтыншы

 

Бес

 

сексен

 

тоқсан

                                   

 

Топтық би

Сергіту сәті

 

 

 

Екі жақты күнделік

Жазба жұмысы.

Аяқталуы

16 минут

 

Қызықты тапсырма

8 минут

Кері байланыс: 

Білемін

Білдім

Білгім келеді

 

 

 

 

БББ -кестесі,

 

Сабақтың соңы

5 минут

 

Бағалау. Жұлдызша арқылы бағалау.

                           Похожее изображение 

БАҒДАРШАМ

Әдісі бойынша бағалау

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

 

 

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Мәнерлеп, сауатты көркемдеп жазып, жұптық жұмыс, жүргізіп, логикалық ойлау қабілеттерін дамыту,  «дамыту» тобындағы оқушыларға «дарынды» оқушылардан тәлімгерлік  жұптық жұмыс жоспарладым.

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

Оқушылар өздері жасаған  постерлеріне қарап бір-біріне ризашылығын айтып бөліседі, рахметін айтады. (қуанышты, көңілді)

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Қорытынды бағамдау.

Қандай екі нәрсе табысты болды. (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?                

1.                                                                                                                      

2.        

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады. (оқытуды да, оқуды  да ескеріңіз)?

1.

2.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз