Өлең, жыр, ақындар

Екі өрнектің кубтарының қосындысы және айырымы

Оқу  ісінің  меңгерушісі:                     О.Салыбаев    14.02.2018ж

7.3В бөлім: Қысқаша көбейту формулалары

Қ.Өмірәлиев атындағы жалпы орта  мектебі

Күні:14.02.2018

Мұғалім: Сманова  А

Сабақтың тақырыбы:

Кубтардың қосындысы және айырмасы (бекіту сабағы)

Сынып:7

Сабаққа қатысқандар саны:

Сабаққа қатыспағандар саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.2.1.11  қысқаша көбейту формуласын біледі және қолданады

Сабақтың мақсаты:

- кубтардың қосындысы мен айырмасы формуласын есеп шығаруда қолдану.

Тілдік мақсаттар:

Оқытудың тілдік мақсаты

Оқушылар:

- қысқаша көбейту формулаларын ауызша тұжырымдай біледі;

- ауызша тұжырымдалған қысқаша көбейту формулаларын жаза біледі;

Бөлім бойынша лексика және терминология

- қысқаша көбейту формулары;

- үш еселенген көбейтінді;

- екі өрнектің кубтарының қосындысы;

- екі өрнектің кубтарының айырмасы;

Пәндік мақсат

- екі өрнектің кубтарының қосындысы ( айырмасы) ...... ;

- берілген өрнекті .... түрінде жазуға болады;

-  көпмүшені көбейткіштерге жіктеу үшін ... ;

Бағалау критерийлері

Оқушылар:

- Оқушылар кубтардың қосындысы мен айырмасы формуласын біледі.

- Есеп шығаруда қолданады.

Құндылықтарды дарыту

-Өмір бойы білім алуға бейімделеді;

-Дұрыс шешім қабылдау үшін, қоғамдық өмірге қатысу үшін шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау қабілетін қалыптастыру;

Пәнаралық байланыстар

Физика

АКТ қолдану дағдылары

Интерактивті тақтаны  қолдану.

Бастапқы білім

Көпмүшені көпмүшеге көбейту, ҚКФ.

Сабақ барысы

Сабақтың құрылымы

Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақ басы

10 мин

 

Амандасу. Психологиялық ахуал тудыру. Оқушыларға сергіту сәті ретінде және білімдерін жаңғырту үшін «Адамды тап» техникасы ұсынылады. Кесте бойынша ұсынылған формулаларды білетін оқушыларды іздеп, есімін сол формула тұсына жазуы қажет. Сосын мұғалім сол оқушылардан сұрайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Қандай қиындықтар болды?

- Қандай формулаларды қолдандыңдар?

Карточкалар

Қосымша

Топтық жұмыс

15 мин

 «Домино» ойыны. Әр топқа таратпа қағаздары беріледі. Оқушылардың мақсаты есептің шарты мен жауабын сәйкестендіре отырып мәреге жету. Соңында мұғалім әр топты бағалау критерийлері бойынша бағалап шығады.

 

 

Б

1 балл

0 балл

 
 

1

Есептерді шығару барысында ҚКФ дұрыс қолданады

 

 

 

2

Домино дұрыс құрылған

 

 

 

Барлығы

 

 

 

Карточкалар

Қосымша

Жұптық жұмыс

15 мин

Берілген есептерде тақ номерлерін орындайды.  Шығарып болған соң оқушылар дәптерлерін алмасып, тақтадағы жауаппен салыстыра отырып бір-бірін тексереді.

 

 Өрнекті ықшамдап, мәнін табыңдар:

 мұндағы 

 мұндағы 

 мұндағы 

 мұндағы 

 

Теңдеуді шешіңдер:

 

Көпмүшені көбейткіштерге жіктеңдер:

 

 

Бағалау критерийлері:

- Есептерді шығару барысында ҚКФ қолданады;

- Түрлендірулерді дұрыс орындайды;

- Дұрыс жауапқа келеді.

 

Қабілеті жоғары оқушылар үшін қосымша тапсырма:

Өрнекті ықшамдап, мәнін табыңыз:

 

 

Теңдеуді шешіңіз:

2.

 

Өрнекті ықшамдаңыз:

3.  

 

Есептеңіз:

4.  

 

Бағалау критерийлері:

- Есептерді шығару барысында ҚКФ қолданады;

- Түрлендірулерді дұрыс орындайды;

- Дұрыс жауапқа келеді.

Карточкалар

Қосымша

Презентация

Слайд 6-8

Соңы

(5 мин)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақты қорытындылау. Рефлексия:

СИНКВЕЙН:

  • Бірінші жолда - бір сөзбен тақырыптың аты (әдетте зат есімі)
  • Екінші жолда – екі сөзбен тақырыпқа сипаттама (екі сын есім)
  • Үшінші жолда – үш сөзбен осы тақырыптағы әрекеттерге сипаттама
  • Төртінші жолда – төрт сөзбен тақырыпқа қатысты сөз тіркесі (фраза)
  • Соңғы жолда – тақырыпты ашатын бір синоним сөз

 

Карточкалар

Қосымша

Презентация

Слайд 9-10

Қосымша ақпарат

Диффере

нциалды оқыту – Көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың берілген материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік ережелері

АКТ

Құндылықтармен байланыс

(тәрбиелік элемент)

Саралау іріктелген тапсырмалар, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу  түрінде.

Бағалау топтық жұмыстар мен жее жұмыстарда өзін-өзі бағалау арқылы жүзеге асырылады.

 

Сергіту сәттері мен белсенді  іс-әрекет түрлері, яғни сабақтың басындаға «адамды иап» ойыны арқылы.

 

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

2:

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

з

             

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз