Өлең, жыр, ақындар

Әртүрлі көңіл күйі бар портрет саламыз

Сабақ: көркем еңбек

 

Сабақтың тақырыбы: Көңіл күйі әртүрлі портрет

Мектеп: №37 мектеп-гимназия

 

 

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Саркытханова Ажар

 

Сынып: 2

Қатысқандар: Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.1.3.2 Шығармашылық идеяларды дамыту үшін белгілі дерек көздерінен ақпараттар жинау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар орындай алады:

 

Көңіл күйі әртүрлі портрет сала алады.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Әр көңіл күйге түрлі түсті дұрыс ажырата алып, құралдарды дұрыс пайдалана алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Портрет салатын суретшілер танып, баяндауы.

Бағалау критерийлері

Өзін- өзі бағалау, смайликтер

Құндылықтарға баулу

Бірлесіп жұмыс жасауға, жауапкершілікке ,топта жұмыс жасау құндылықтарын дамыту

Пәнаралық байланыс

Дүниетану ,ана тілі пәнімен байланысады.

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады:

Әртүрлі көңіл күде портрет сала алады.

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Портрет, мимика

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

Қазақ тілі

Талқылауға арналған сұрақтар:

- Біз қандай көңіл күйде білеміз ?

-Мимика деген не?

-Портрет және автропортрет туралы не білесіңдер?

Алдыңғы оқу

Түс және сызық арқылы көңіл- күйді көрсетеміз

 

Жоспар

Жоспарланған

уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері

рРесурстар

Сабақтың басы

5минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15минут

1 психологиялық дайындық

(м,к,ұ) Амансың ба, алтын күн !

Амансың ба , көк аспан !

Амансың ба , достарым !

Амансың ба ,ұстазым !

-Балалар бір-біріміздің қолымыздан ұстап,алақан арқыл жылуды сезініп үйренген қандай тамаша,қандай қуаныш!

(Т) карточка арқылы топқа бөлініп алайық.

1 топ : Жасыл 2 топ :Қызыл 3топ : Көк

Ойашар ойын: Сиқырлы қорап. Ойын шарты бойынша қорап ішінде түрлі көңіл күй көрсетілген. Осы көңіл күйді оқушылар бір-біріне мимика арқылы көрсетіп, табуы керек.

Жаңа сабаққа дайындық:

ІІ Ой қозғау

Әр топқа ақ бет таратылып,постер жасау, қорғау.

1 топ: портрет туралы не білесің?

2 топ: мимика туралы не білесің?

3топ : үш түрлі мимика көрсету.

Бағалау: смайлик әдісі арқылы

  • Балалар мимика дегеніміз не?

  • Адамның бет әлпеті оның мимикасына қарай өзгереді. Мимика - бет әлпетітің өзгеруі. Адамның бет әлпеті оның көңіл күйіне қарай құбылады.(суреттер тақтаға ілу)

  • Көңіл күй қандай бола алады?

  • Портрет туралы не білесің?Портрет (фр. portraіtportraіtе — бейнелеу) — бейнелеу өнерінің жанры, адам бейнесін живопись яки графика түріндегі бейнесі.Портрет ежелгі МысырҚосөзенГрекРим өнері дәуірінен белгілі. Көне дәуірдегі озық портрет үлгісі мүсінші Тутмессомдаған Нефертитидің бейнесі (б.з.б. 16 ғ.). Орта ғасырларда портрет өнері ҚытайдаЖапонияда дамып, Орталық АзияӘзірбайжанАуғанстан (Бекзад Камал әд-Дин), Иран (Реза Аббаси) елдерінде миниатюралық портрет қанат жайды. Еуропада портрет өнерін қайта өрлеу дәуірі суретшілері (Б. ди Джотто, Мазаччо, С.Боттичелли, Леонардо да Винчи, С.Рафаэль, Тициан, т.б.) дамытты (15 — 16 ғ-лар). Портреттің нағыз гүлденген кезеңі — Х.Рембрант, Х. ван Рейн, Ф.Хальс, А. ван Дейк және Д.Веласкес, т.б. өмір сүрген дәуір (17 ғ.). Ресейде портрет 18 ғ-да (Ф.Рокотов, Д.Левицкий, В.Боровиковский, т.б.) өркендеп, одан әрі оны И.Репин, В.Серов, М.Сарьян, мүсіншілер В.Мухина, Е.Вучетич, т.б. жалғастырды.

    Тақтаға портрет салуды көрсету, түсіндіру.

     

 

 

Күн, аспан суреті

 

Көк, жасыл, қызыл карточкалар

 

 

 

 

 

 

кітап

 

 

 

Суреттер, портреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

Леонардо да ВинчиПортрет госпожи Лизы Джокондо
Мона Лиза15031519

Жас Абай. Ә. Қастеев. 1945

 

 

 

 

 

 

 

 

Ортасы

20минут

 

Жаңа тақырып:

  1. Практикалық жұмыс

    Кітаппен жұмыс.№1 жұмыс дәптердің 6-7 бетіндегі тапсырмалар орындау. Альбом дәптермен жұмыс.

Кері байланыс өзін -өзі бағалау.

Үй тапсырмасы беру. Достарын портретін салып келу.

Оқушылар сабақтың соңында:

Портрет,мимика толық түсінген сұрау.

Оқушының сабақ тақырыбын түсінгенін тексеру

үшін сұрақтар қойылады.

Рефлексия Білім ағашы

Оқулық

 

 

дәптер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

стикерлер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аяғы

 

5 мину

Кері байланыс

Оқушылар сабақтың соңында:

сандық сәуледен 8 санының орнын табуды;

8 санын әртүрлі тәсілдермен алуды;

8 цифрын жазуды меңгереді.

Оқушының сабақ тақырыбын түсінгенін тексеру

үшін төмендегі сұрақтар қойылады.

— Сандық сәуледе 8 саны қай жерде орналасқан?

 

 

 

 

 

 

 

 

Дифференциация:Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырма бересіз?

Бағалау

 

Пәнаралық байланыс:

АКТ

құндылықтар

«Қатені тап» , «Түсіп қалған сандарды қой»ойындарын жеке жұмыс ретінде қабілетті балаларға ұсындым.

Дәптермен жұмыс кезеңінде қате орындаған оқушылардың өз қатесін өздеріне таба білуге ықпал еттім.

 

Дүниетану, көркем еңбек

Интербелсенді тақта

Дәптермен

жұмыс кезінде партада дұрыс отыру ережесін сақтауды қадағалау. Бірлесіп жұмыс жасауға, жауапкершілікке ,топта жұмыс жасау құндылықтарын дамыту

Сабақ бойынша рефлеция

 

 

Даму

 

.

 

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңі.

1. Практикалық жұмыс

2.Жұптық жұмыстар

Сабақты жақсартуға септігін тигізген сәт.

1.Заттарды бейнелеу кезеңдері

 

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз