Өлең, жыр, ақындар

Менің қысқы демалысым

Сыныбы: 4»Б»
Мерзім: 30.04.2013.
Уақыты: 10.45
Сабақтың тақырыбы: Менің қысқы демалысым.
Мақсаты: Сын тұрғысынан ойлау модулін қолдана отырып,қысқы демалыс тақырыбын ашуда сын есім түрлерін қолдана алуға жағдай жасау .
Міндеті:1. Сын есім түрлерін жаттығулардан анықтай отырып,жаңа сөздерді сөйлемде ,сөз тіркестерінде пайдалана білу.
2. Ойлау, зейін,есте сақтау қабілеттерін дамыту.
3. Бір-біріне деген достық сезімдерін күшейте отыра тәрбиелеу.

Қолданылатын модульдер: Сын тұрғысынан ойлау стратегиясы; Ақпараттық коммуникативті технологияны қолдану. Оқытудағы басқару және қөшбасшылық, Оқыту үшін бағалау,

Стратегиялық іс-әрекеттер: 1. «Жұптық жұмыс» «қар үйіндісі» стратегиясы. 2. «Ой қозғау» стратегиясы,3. «Ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы. 4. «Топтық жұмыстағы ролдік бақылау» стратегиясы. 5. Рефлексия-«Екі жұлдыз бір тілек» стратегиясы. 6. Сергіту сәті
Күтілетін нәтижелер: - 1. Сын есім түрлерін сөйлемнен ажырата алады. 2. Жаңа сөздермен сөйлем құрастыра алады 3. Есте сақтау қабілеті артады. 4. Дұрыс сұрақ қою дағдысы қалыптасады.

Бөлім.

Мерзім.

Уақыты

Бөлімнің мазмұны

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кедергілер

30.04.2013

10,45

Кіріспе

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

2Тұсаукесер

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Негізгі бөлім

15 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қортындылау

4 мин

 

 

Бағалау

3мин

 

 

 

 

 

 

 

 

Үй жұмысы

1Ұйымдастыру кезеңі

2 Психологиялық атмосфера құру

 

3 Топқа бөлу.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Білу.Мен сабақты қалай бастаймын.

 

 

Түсіну.Сабақ

тың мақсатымен таныстыру.

Жаңа сөздермен танысу

 

 

4Бағалау

критерийлерімен таныстыру.

 

 

Қолдану.

Талдау.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Жинақтау.

Жаңа сабақты бекіту

Сұрақ-жауап арқылы

1 Сәлемдесу.

2 Шаттық шеңбер құру:  Ортаға шеңбер құрылады бірінші билеп жүреді , екіншіде оқушылар шеңберде тұрып бір-біріне  жұмсақ ойыншық беру арқылы сұрақ қояды,яғни үй тапсырмасын тексереді/

 3 Топқа бөлу. Енді қазір біз топқа бөлінеміз.   Ол үшін мына қысқы спорт суреттері бар суреттерді алып топтарға бөлінеміз.  Топтарыңызға отырыңыздар. 

«Алтын ереже» еске түсіру.

1 Ал енді осы суреттеріңізге қарағанда қандай ой келді?

«Миға шабуыл» әдісі арқылы интер тақтадан  қысқы спорт түрін бейне таспадан көрсете отыра  алдарына сұрақтары бар карточка беру Сол сұрақтарға жауап беру..

 Карточка  сұрақтары :1 Қай спорттың түрі бейнеленген? 2 Сен осы спортпен шұғылданасың ба? 3 Осындай спортпен шұғылдану үшін не істеу керек деп ойлайсың?

 Сонымен бүгінгі сабақта біз не туралы айтамыз деп ойлайсыздар? Жаңа сөздермен танысу.

Глоссарий.

 Аққала жасаймыз-делаем снеговика

Шаңғы тебеміз-катаемся на лыжах.

 Мұз айдыны-ледовый каток.

 Денсаулығымыз шынығады -укрепляем здоровье / Жаңа сөздердің суретін көрсеру арқылы түсіндіру/ 2 Осы сөздермен сөз тіркесін құрастыру.

Ал енді біз балалар ,қазір тапсырмалармен жұмыс орындаймыз.Барлық жұмыстар түрлі –түсті стакандар арқылы бағаланады.

  1. ҚЫЗЫЛ- жақсы жұмыс орындалса.
  2. САРЫ-  орташа орындалса.
  3. АҚ-   жұмыс орындалмаса.

/. Топпен жұмыс «Ойлан,жұптас,бөліс»стратегиясы арқылы. Әр топқа 3 мәтін беріледі, оның соңында тапсырмалар берілген сол тапсырмаларды топ  бақылаушысы  кімнің қалай жұмыс істегенін бақылап отыра бағалайды.Ол үшін мен сіздерге бағалау критериилерін беремін.

                                       

Оқушының аты-жөні

Оқуы

Сұрақ қоюы

Аударуы

1Балқадиша

     

2 Нұрай

     

3 Сергей

     

4 Алексей

 

 

 

     
       

 

«5»-3балл ,»4»-4-2 балл, «3»-1балл,

Топ жұмысын бақылаушы бағалайды.

 

сергіту сәтін жүргіземін./оқушылар би қимылын қайталай отыра билейді/

Жұптық жұмыс «Қар үйіндісі» әдіс тәсілі бойынша  берілген тапсырманы әр оқушы жеке қарастырады,сосын жұптық  талқы болады кейін ол жұмысты топта талқылайды. Тапсырма: 1 топ « қысқы демалыс» сөзін септеу.2 топ «Мұз айдыны» сөзін септеу, 3 топ » шаңғы» сөзін септеу. 

Сабақ бойы түрлі-түсті стакандармен бағалау.

Сұрақ-жауап  әдісі бойынша

1 Жана сөздерді еске түсіру.

2  Жаңа сөздермен 2сөз тіркесін құрастыр

3 Менің қысқы демалысым»тақырыбы бойынша әңгімеле.

 

Қай топта қызыл стакандар көп екен сол бойынша бағалайық.

 

 Ал енді бүгінгі сабақты қортындылау үшін рефлексия жасайық

  «Екі жұлдыз бір тілек» атты ,яғни өздерінің сабақ туралы 2 жақсы жағын айта отыра 1 тілек жазыңыздар

.

 

 

 

«менің демалыс күнім» тақырыбына

слайд арқылы шағын әңгімелеу

 

 

1 Амандасады

2 Шаттық шеңберде  бір-бірінен жаңа сөздерді сұрай отыра үй тапсырмасы тексеріледі.

3Топ»Алтын ережені» еске түсіру

 

 

 

 

Суреттерді көре отыра ойланып ,

Сұраққа жауап береді

 

 

Өз ойларын ортаға салады

 

 

 

 

Жаңа сөздермен танысады,олармен сөз тіркесін құрастырады.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мәтін бойынша жұмыс жүргізіледі ;1Тапсырма                 Оқу

  Сұрақ қою

 Аудару.

 

 

 

 

 

 

 

оқушылар би қимылын қайталай отыра билейді

 

 

2 Тапсырма: 1 топ« қысқы демалыс».2топ Мұз айдыны», 3 топ » шаңғы» сөзін септейді.

 

 

 

 

 

 Бағалау критерийлерімен топты бірге бағалаймыз.

 

Стикерларды жапсыру арқылы сабақты өздері бағалайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сұрақты карточка

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Табыс критерий.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Бағалау стакандары

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау парағы,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Екі жұлдыз бір тілек»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Стикерлар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

Жұмсақ ойыншық

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 смайликтер,

 

 

қима қағаздар

 

 

.белсенді тақта. Бағалау парағы

 

 

 

 

 

 

 

Танымдық саласы- тақырып бойынша өз ойын жеткізе алмауы.

Әлеуметтік саласы- топтағы пікір таласқа араласа алмауы.

Аффективтік саласы-   достарының арасында беделі жоқ оқушылардың сабаққа назарын бағыттай алмауы

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз