Өлең, жыр, ақындар

Ақиқат пен жалған пікір.

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

  Менің мектебім

Мектеп:   Ақтөбе қаласы  Новый орта мектебі

Күні: 

Мұғалімнің аты-жөні :   Сармантаева А. Б.

Сынып: 2

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

 

Сабақ  тақырыбы

 Ақиқат пен жалған пікір. Менің өлкемдегі жануарлар

 

 

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

2.4.2.1 тұжырымдардың ақиқаттығын немесе ақиқат еместігін анықтау, ақиқат немесе жалған  тұжырымдар құру

Сабақ

мақсаттары

Барлық оқушылар:  Ақиқат пен немесе жалған  тұжырымдар деген не екенін түсіну.

Көпшілігі:   тұжырымдардың  ақиқат пен жалған  екенін анықтау

Кейбір оқушылар:   ақиқат пен жалған тұжырымдарын  құрастыру.

 

Жетістік критерийлері

  Ақиқат пен жалған тұжырымдарды құрады.

Тілдік мақсат

 

Тұжырым,ақиқат,жалған,пікір

Құндылықтарды

дарыту

құрмет

Пәнаралық

байланыстар

 дүниетану

Алдыңғы меңгерілген білім

 

   Жалған мен ақиқат пікірді қалай құруға болады?

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

 

 

 

Ресурстар

 

Сабақтың   басы

Ширату

Өлең шумағын қимыл арқылы  айту: Бір-біріне сабаққа жақсы көңіл-күй сыйлау.

 

Белсендіру

 Көшеде түтін тұр

 Мұржасынан үй шығып

Шатырға шықты қасық

 Үстелден құлады мысық

 Бұл таппақ шындыққа жанаса ма?

 Дұрыс пікірге айналдыру.

 Көшеде үй тұр.

 Мұржасынан түтін шығып

Шатырға шықты мысық

 Үстелден құлады қасық

 Сонда бүгінгі сабағымыз не туралы математикада шындықты-ақиқат дейді, және өтірік-жалған деген түсінікпен танысамыз.

 

Қайырлы күн досым

 Қайырлы күн болсын

 Бүгінгі күн бізге

 Сәттілікке толсын.

–дегендей,қазір бізде математика сабағы.

 Слайд №1

Слайд№2

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ   ортасы

 

 Суреттермен жұмыс

 Жануарларды қандай топқа бөлуге болатындығын анықтау( Жиын)

 

 ( Т) Себетке жиын құрастыру.

 1 топ  60 тан артық сандар

 2 топ толық жүздіктер

3 топ 2 таңбалы сандар

4 топ  соңғы саны 4 болатын екі таңбалы сандар

( Ж) № 3  Ақиқат пен жалған екенін анықта

 Есеп

 

  Аю-жабайы жануар

 

 Сілеусін-үй жануары

 

 Қазақстанда кірпі тіршілік етпейді

 

 Сиыр бізге сүт береді

 

 Ит үйретуге көнбейді.

 

 Мысық сүт ішпейді.

 

 Түлкі қу аңға жатады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тақтамен жұмыс

57+3=60   9+42=51   19+9=28

42+6=48   7+53=60   48+5=53

 ( Ө)

 

Дәптермен жұмыс

 

 Балықтар жиыны: шортан,сазан,жайын

 Құстар жиыны: қарлығаш,сауысқан, торғай

Сұрақтар

  1.  Қазақ тілінде 42 әріп бар А
  2.  1 сағат-60 минут А
  3.  20 санын 5 ке бөлгенде 4 шығады А
  4. 12 саны екі таңбалы жұп сан, А.
  5. 9 бен 7 қосқанда 12 Жел. 16 Ж
  6.  Азайғыш азайтқыштан кіші. Ж
  7. 40 пен 55 тің қосындысы100ге тең Ж

 Биыл қысқа олимпиада келе жатыр .

 Олимпиада ойындары туралы айтып өту.

 

Үй жануарлары мен жабайы жануарлардың суреттері

 

 

 

 

 

 Себеттер мен саңырауқұлақтар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Үлестірмелі қағаздар

 

 

 

 

 

Сабақтың

соңы

 

 

 

 

Дифференциация

.

Теріске шығару ойыны

 Отырыңдар . (Тұрады)

Қолдарыңды көтеріңдер. (Көтермейді)

 Отырмаңдар.

Еңкейіңдер

Оң қолдарыңды көтеріңдер.

Сол қолдарыңды көтеріңдер.

Артқы партаға бұрылыңдар

 

 Биыл  еліміздің тәуелсіздігінің  25жыл толып отыр.Осы берілген күннің нұрына өз еліңе жақсы тілектерді  жазып ілу.

«Жетістік  баспалдағы»

Әр оқушы  алған білімдерін бағалайды.

 

 

Суреттер,себет

 

 

 

 

 

 

 

Денсаулық және қауіпсіздік техникасы

          ның сақталуы

 

           

 

 

 

 

 


Пікірлер (2)

Дошанова Гулноза

Пікірлер. Жалпылау

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз