Өлең, жыр, ақындар

Ежелгі Грекия өнері қандай болды?

ҚМЖ тарауы:

3 C бөлімі

Мектебі: Алматы облыстық И.Нүсіпбаев атындағы мектеп- интернаты

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Абикенова Бану Муратовна

Сынып: 5

Қатысқандар -

Қатыспағандар -

Сабақтың тақырыбы

Ежелгі Грекия өнері қандай болды?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

5.2.2.3 – Ежелгі дүниенің өнеріне сипаттама беру,

Сабақ мақсаты

Барлығы: Ежелгі Грекия өнеріндегі мүсіндердің ерекшеліктерін сипаттап, өнерінің маңыздылығын, құрылымдарын, ғибадатханалардың салынуы мен қызметтерін біледі.

 

Көбісі: Ежегі гректердің өнеріндегі мифтер туралы түсінеді

 

Кейбірі: Ежелгі гректердің сәулет өнеріндегі бағаналардың түрлерін көрсетеді.

Ойлау деңгейі

Білу, түсіну, қолдану

Бағалау критерийі

Ежелгі Грекия өнерін сипаттау

 

Тілдік мақсаттар

Негізгі ұғымдар: құдайлар, кейіпкерлер, акрополь, театр

 

Талқылауға арналған сұрақтар:

Мүсінші Фидий ежелгі гректердің Зевске деген қатынасын қалай көрсеткен?

Неліктен мүсін әлемнің жеті кереметінің бірі ретінде танылды?

Диалогқа арналған сұрақтар:

Гректер үшін Парфенон ғибадатханасының маңызы қандай?

Жазылымға арналған тапсырмалар:

«Геракл батырлығы» жайында эссе жазу

Құндылықтарға баулу

Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық

Пәнаралық байланыс

Жаратылыстану,дүниетану

Алдыңғы білім

Ежелгі Грек философтары мінсіз қоғамды қалай елестетті

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

 

Сабақтың басы

 

2 минут

І. Ұйымдастыру

Қызығушылығын ояту

    Мұғалім әрекеті:

1.Амандасу, түгендеу.

2. Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру

3. Топқа  1.Зевс 2.Афродита 3.Апполон 4.Посейдон құдайлары арқылы 4 топқа бөлінеді.

 4. Оқу мақсаттарымен таныстыру және жетістік критерийлерін айту

5. Сабақтың тақырыбын таныстыру

Оқушы әрекеті:

1.Сабаққа барлық керекті құралдарын алу.

2.Оқу мақсаты мен жетістік кретерийлерімен танысу

3.Сабақ тақырыбымен танысады.

www. google.kz сайтынан алынған интернет ресурстар, оқулық, карта, слайд 1.

 

 

Сабақтың ортасы

3 минут

 

          3 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

         12 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15 минут

  1. Жаңа сабақты түсіндіру

Мұғалімнің әрекеті:  

           1.     “Ой қозғау” жасау

Құдай, кейіпкер, акрополь, театр, миф глосарийлерін қалай түсінесіңдер?

    2. «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі бойынша жеке,жұппен,топпен тақырыпты талдау.

    3.     “Мағынаны ашу.”     

Суреттік кескіндеме стратегиясы бойынша әр топ әр мүсіндерге сипаттама  жасайды.

 

Кім?

Не?

Қашан?

Қайда

Неге?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. 1, 2 және 3 және топқа Концептуалды кесте стратегиясы бойынша ғибадатхана мен театр тапсырмалары беріледі.

Салыстыру сызығы

Ғибадатхана

Сипаты

 

Жіктелуі

 

Ерекшелігі

 

Таралауы

 

 

Салыстыру сызығы

Театр

Сипаты

 

Жіктелуі

 

Ерекшелігі

 

Таралауы

 

 

 

Салыстыру сызығы

Сәулет өнеріндегі бағаналар

Сипаты

 

Жіктелуі

 

Ерекшелігі

 

Таралауы

 

 

4 топқа Кейс стади әдісі өз қалаулары бойынша мифтік көрініс қоюға беріледі.

 

 

 

 

www. google.kz сайтынан алынған интернет ресурстар, оқулық, карта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

www. google.kz сайтынан алынған интернет ресурстар, оқулық, карта

Сабақтың соңы

        

3 минут

 

 

 

 

 

2 минут

 

 

1 минут

 

3 минут

А) Рефлексия, қорытындылау

Әр топ «Қорытынды журнал» стратегиясы бойынша қорытынды жасайды

Тақырып бойынша бізге не белгілі?

Мәтіннен жаңа не білдім?

 

 

 

 

В) Кері байланыс Сабақтан алған әсерін «Әліпби кілті» бойынша кері байланыс алынады

А,Ә,Б,В,Г,Ғ,Д,Ж.

С) Үйге тапсырма беру

Жазылымға арналған тапсырма «Геракл батырлығы» жайында эссе жазу

Бақылаушылар топ бағалауын жүргізеді.

 

 

 

 

 

 

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз