Өлең, жыр, ақындар

Бейнежазба

Тексердім:

директордың әдістемелік

ісі жөніндегі орынбасары

---------------М.Конаева

Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

4.3С Бейне жасау

Мектеп: «Н.Исахметов атындағы орта мектебі» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Нурмалинова А.

Сынып: 4

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Бейнежазба

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.2.4.1 бейне роликтерді жасау

 

Сабақ мақсаттары

Барлығы:

  • Бейне түсіру;

  • Бейне монтаждау;

Көбісі:

  • Уақыт аралықтарына бөлу;

  • Біріктіру;

Кейбірі:

  • Бейнежазбаларды дұрыс дыбыс жолдары арқылы жасау.

Бағалау критерийлері

Толық түсіндіреді "Бейне түсіруді"

Толық түсіндіреді "Бейне монтаждауды"

Толық түсіндіреді Уақыт аралықтарына бөлуді"

Толық түсіндіреді " Біріктіруді"

Тілдік мақсаттар

 

Файлды кірістіру – добавить файлы, ашу – открыть, video – көремін, қараймын , vine(вайн) – шағын видеожазба.

Құндылықтарға баулу

Құндылықтарға баулу топтық, жұптық жұмыстарға бағытталаған тапсырмалар мен бағалау арқылы іске асырылады.

Алдыңғы білім

Бейне монтаждау бағдарламалары

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтың жоспарланған іс-әрекетті

Ресурстар

Сабақтың басы

0-3 минут

 

 

 

 

 

3-10 минут

Постерде «редакциялау» терминіне сөздік бұлт жасау

Оқушыларға арналған сұрақтар:

• Бейне түзету дегеніміз не?

• Соңғы сабақта өңдеу туралы не білдіңдер?

 

[Мұғалім Мовавидің редакторы түсіндіреді]:

• Бағдарламалық жасақтаманы жүктегенде, сізге бірқатар опциялар ұсынылады. Слайдшоу шеберін кейінірек қарастырамыз, бірақ қазір біз толықтай бейне режимінде бейне жасауды толыққанды тексеру үшін функцияны жасаймыз.

 

 

 

 

 

 

Тақта

Презентациямен жұмыс(3-6 слайд)

Сабақтың ортасы

10-15 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15-35 минут

 

 

 

 

 

 

1 Тапсырма

Жеке тапсырма [тәжірибе]

• Екінші бейнені редакторға қосыңдар;

• Содан кейін дыбыстарға барып, өздеріңе ұнайтын дыбысты қосыңдар;

• Төмендегі суретте көріп отырғанымыздай, дыбыстар бейне сияқты бірдей емес.

• Дыбысты көшіріп, бірнеше уақыт мерзіміне қойыңдар.

• Музыка бөліміне өтіп, қосқыңыз келетін музыканы таңдап алыңыз;

• Әр түрлі бөлімді қосыңдар:

• Осы білімдермен түпнұсқалық дыбыс жойылады:

Мұғалім:

Мұғалім әрбір қадамда оқушыларға көмектесетіні өте маңызды.

Бейне өзі оқулық болып табылады. Оқушылар мұны бейнелеу үшін видеодан білімді пайдаланады.

 [Дифференциация:

Әрбір оқушы бейнеде кейбір мәтіндік мазмұнды табу керек;

Көптеген оқушылар бейнедегі мәтіннің мазмұнын табу керек;

Кейбір оқушылар бейнедегі барлық мәтіндік мазмұнды тауып, оны түсіндіруі керек;

Task2 [жобаның аяқталу нүктесі]:

1) Бейне клиптерді, өңдеу әуендерді және экран сақтағыштарды қосыңдар, сондай-ақ, бейне1-ді қолданыңдар және түпнұсқа бейненің арасында қосыңдар

2. Содан кейін үйренгендеріңді біріктіріп, оны mp4 файлы ретінде сақтаңдар.

2) Сыныптастарың үшін жұмыстарыңды көрсетіңдер.

 

Мұғалімнің көмегімен, осы сәттен бастап оқушылар осы редактордың мүмкін болатын барлық құралдарын пайдалана бастайды. Содан кейін олар кейінгі сабақтарда бірегей жобалар жасау үшін осы платформаны пайдалануды жалғастыруы керек.

Сонда әр оқушының өз жобаларын мұғалімге көрсету үшін уақыты өте маңызды. Мұғалім бір-екі үздік жобаны таңдап, оларды бүкіл сыныпқа көрсететін болады.

[Дифференциация:

Әрбір оқушы видео өңдеулерді түсінуі керек;

Көптеген оқушылар бейне құруды аяқтауы тиіс;

Кейбір оқушылар тапсырманы аяқтап, басқа топтарға көмек көрсетуі керек.]

 

 

Презентациямен жұмыс (7- 8 слайд)

Дидактикалық материал 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Презентациямен жұмыс(9 слайд)

Дидактикалық материал 1

 

 

 

 

Сабақтың соңы

35-40 минут

 

 

 

 

 

 

Рефлексия [кері ағаш]:

Бүгінгі тақырыптың кері ағашын салу керек және бірнеше ережелер бар:

1) Интернетті, ноутбуктарды ғана пайдалануға болмайды;

2) түбірі үстінде болуы керек, түбірі - бүгінгі сабақтың атауы;

3) сол жаққа филиалдар салыңдар, бұл сен түсінетін бөлімдерді білдіреді;

4) ортаңғы жағына филиалдар салыңдар, бұл сен түсінетін бөлімдерді білдіреді, бірақ олар туралы көбірек білу керек;

5) филиалдарды оң жаққа қарай тартыңдар, ол сен түсінбеген бөлімдерді білдіреді;

6) 8 филиал болуы керек;

7) Әр жағынан қанша филиалдың бар екендігін есептеп, бұл ақпаратты мұғалімге беріңдер.

Үй жұмысы:

72-беттегі, «Үйде орындайық» тапсырмасы.

 

Презентация (10-11)

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланысҚауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланысҚұндылықтардағы байланыс

Оқушылардың қабылдау деңгейіне байланысты тапсырмалар таңдау. Тапсырманы күрделендіруде әдістерді күрделендіре отырып, деңгейлеріне сай дайындау.

Сұрақтарға жауап ала отырып, бағалау критерийлері арқылы бағдаршам арқылы бағалау

Қазақ, орыс,ағылшын тіліне байланыстыру. Қауіпсіздік ережесін сақтау. Білім беру ақпараттық ресурстарды басқа ресурстармен салыстырады.

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Сіздің сабағыңызды көрсету үшін төмендегі бос орынды пайдаланыңыз. Өзіңіздің сабақ туралы сол жағындағы қораптағы ең өзекті сұрақтарға жауап беріңіз.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қысқаша бағалау

 

 

Қандай екі нәрсе жақсы өтті (оқыту мен оқуды қарастырайық)?

 

1:

 

2:

 

Бұл сабақ қандай екі жағдайды жақсартады (оқытуды да, оқуды да қарастырайық)?

 

1:

 

2:

 

Мен не үйрендім

 

менің сабақ туралы келесі сабақты хабарлайтын сынып немесе адамдар туралы осы сабақ?

 

 

 

 

 

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз