Батыс Қазақстан облысы, Жаңақала ауданы
Көпжасар ауылы, Д. Нұрпейісова атындағы жалпы орта білім беретін мектебі ККМ
математика және физика пәнінің мұғалімі
Султанова Жанилсин Максутовна
Пән: Алгебра
Сынып: 9а сынып
Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруге есептер шығару.
Мақсаттары: Тригонометриялық функциялардың қасиеттерін, формулаларын, негізгі тепе-теңдіктерді қолдана отырып тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруге деңгейлік есептер шығару дағдыларын дамыту.
Күтілетін нәтиже : Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруде функция қасиеттерін, формулаларын, негізгі тепе-теңдіктерді қолдана алады; деңгейлік есептер шығарады.
Модульдері: АКТ, Сыни ойлау, ОЖЕ (оқушылардың жас ерекшеліктері), ТжДОЖ (талантты және дарынды оқушылармен жұмыс). ОБжК (оқытуды басқару және көшбасшылық), ОҮБжОБ (оқыту үшін басқару және оқытуды бағалау), ДО (диалогтық оқыту)
Бағалау: Өзін -өзі (ӨӨБ), жұптық (ЖБ), топтық (ТБ), жиынтық (ЖБағ)
Деректер: тақта, стикерлер,тапсырма жазылған парақтар, бағалау парақтары
Әдіс тәсілдер: Блум таксономиясы, Сұрақ-жауап, Жигсо әдісі, Тест
Сабақ кезеңдері |
Уақыт
|
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Білім
Қызығушылық тарын ояту |
6-7 мин |
Интерактивті тақтада әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі.
|
Интерактивті тақтадағы ұяшықтағы сұрақтарды біреуі оқиды, оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады.
|
Оқушылар интерактивті тақтадан кез-келген ұяшықты таңдайды да,топ мүшелері кезектесіп жауап береді. Оқушылар еске түсіреді, талдайды.
|
АКТ |
Түсіну |
5-6 мин |
«Кім жылдам?» «Формулалар қоржыны» әдісі бойынша формула құрастыру Сабақта қолдану |
Мұғалім оқушыларға қағаз қиындыларын үлестіреді, формула құрастыруды тапсырады. |
Олар тездетіп 5 минутта неше формула құрайды, соны қоржынға жинайды. Әр топтан бір сарапшы шығып тексереді. |
ЖТ |
Қолдану |
10мин |
Деңгейлік тапсырмалар Жигсо әдісі арқылы 5 тапсырманы бөліп, жеке 5 шағын топтарда шығарады. |
Деңгейлік тапсырмалар үлестіреді. |
Оқушылар 1-5-ке дейін санап нөмірленеді, сол бойынша шағын топтарға барып тапсырмаларын орындайды. Қайта өз топтарына келіп, бір-біріне түсіндіреді. Әр топтан 1 оқушы тақтаға орындайды, керек жағдайда ауызша түсіндіреді. Дәптерге орындалады. |
СТО |
Талдау |
5-6 мин |
Деңгейлік тапсырмаларды талдайды, бір-бірімен салыстырады, ортақ шешімге келеді. |
Топтағы бір нөмірлі балалар бір мысалды қарастырып, бірге отырып талқылап, өз топтарына келіп түсіндіреді |
Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады, ойланады. Өзгелерді тыңдай отырып , өз білімін толықтырады. Ізденеді. Сыныпқа жариялайды. |
|
Жинақтау |
7-8 мин |
Тест |
Топ жетекшілеріне топ мүшелерін бағалау үшін Блум параағы үлестіріледі. Тест құру тапсырылады. |
Оқушылар ашық тест, бірнеше жауабы дұрыс және сәйкестік тест құрып, бір-біріне ауыстырып, шешіп, ұпайы есептеледі. |
|
Бағалау |
3 мин |
Тригонометриялық өрнектерді түрлендіру не үшін қажет? «Ойлан,Жұптас,Пікірлес» Блум парағы арқылы бағалау |
Бағалау парағын жинап, қорытынды бағаны жариялау. |
Өзін –өзі бағалау, топтық бағалау. Блум арқылы топ жетекшісі топ мүшелерін бағалайды, топ жетекшісін топ мүшелерінің бірі бағалайды. |
|
Рефлексия |
3 мин |
«Екі жұлдыз, бір ұсыныс» |
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
Әр топтан өз көшбасшысы не біреуі айтады. |
|
Кері байланыс |
|
Гүлдер |
3 түрлі гүлдерді беру, ең көп гүл шоғын жинаған кімдер екенін анықтау. |
Гүлдерді ең жақсы көмектескен, ең жақсы идея айтқан және ең сыпайы оқушыларға үлестіреді. |
|
Үйге тапсырма |
|
Бір ұсыныстары |
Біліміндегі олқылықтарды толықтыру |
|
|
Сабақ басында сыныппен амандасып, түгендеп болған соң көшбасшыларды ортаға шақырып нөмірлеп, «Топ жинау» тәсілі бойынша топтарға бөлінеді. 2-3мин |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі