Тараз қаласы
№46 орта мектебі
бастауыш сынып мұғалімі
Сағатбекова Арманай Есимханқызы
Тақырыбы: Мыңдар класы. Көп таңбалы сандарды оқу және жазу.
Мақсаты:
1. Көп таңбалы сандарды оқу және жазуға үйрету.
2. Жаңа санау бірлігі – мыңдықтар және көп таңбалы сандардың разрядтық құрамы туралы түсініктерін бекіту;
3. Математикаға деген қызығушылықтарын арттыру, ұқыптылыққа баулу.
Сабақтың типі: жаңа түсінік беру сабағы.
Сабақтың түрі: аралас
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, өзіндік
Көрнекілігі: суреттер, кестелер,ереже жазылған плакаттар.
Болжамдап отырған нәтиже: Көп таңбалы сандарды оқу және жазуға үйренеді, орындай біледі.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1.1. Психологиялық дайындық.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
2.1. Тапсырма ны тексеру, бағалау.
2.2. Сұрақ-жауап
2.3. Қорытындылау
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.
3.1. Көркем жазу
3.2. Математикалық диктант
3.3. №1 тапсырманы мұғалімнің түсіндірмесі
3.4. Оқулықпен жұмыс №2
3.5. Тақтамен жұмыс №3
3.6. Өзіндік жұмыс №4
3.7. Ауызша орындалатын жұмыс №5,6
3.8. Тақтамен жұмыс №7
3.9. Шығармашылық жұмыс №9, ж/қ
ІV. Жаңа сабақты бекіту.
4.1. Сұрақ-жауап.
4.2. Қорытынгдылау
V. Сабақты қорытындылау және бағалау.
5.1.ст: «БҮҮ» - Не үйрендік? – Не білдік?
VІ. Үйге тапсырма.
6.1. №8 тапсырма
6.2. Бөлу кестесін жаттау.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
1.1. Психологиялық дайындық.
Мен бақыттыбаламын, жан дүниемде күн нұрлы, жылуым мол бойымда.
Осы жылуды Жер бетіндегі барлық адамдарға жолдаймын.
Менің оқығым келеді! Білімді, алғыр болғым келеді!
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
2.1.Тапсырманы тексеру, бағалау.
№7 тапсырма тексеру, бағалау
2.2. Сұрақ-жауап
2.3. Қорытындылау
ІІІ. Жаңа сабақты түсіндіру.
3.1. Көркем жазу 18 81 18 81
3.2. Математикалық диктант
Х ∙ 7=58+5
Х∙7=63
Х=63:7
Х =9
3.3.№1 тапсырманы мұғалімнің түсіндірмесі
Бірліктер класында неше разряд бар. Олар ата. Мыңдар класында неше разряд бар? Оларды ата. Кестеде жазылған сандарды оқы. Әр санның көршілерін атаңдар.
3.4. Оқулықпен жұмыс №2
Әрбір санды кластарға бөліп, онда әр кластың қанша бірлігі бар екендігін айтып беру, оны оқу.
3.5. Тақтамен жұмыс №3
Сандарды оқу және жазу
108546
180540
810056
801006
3.6. Өзіндік жұмыс №4
608, 960, 680000, 600009.
608=600+8
3.7.Ауызша орындалатын жұмыс №5,6
Әр бағандағы сандарды салыстыру, оқу.
3.8. Тақтамен жұмыс №7
Аққу – 88км
Көгершін -? 26км кем
Шешу: 88-26=62
Жауабы: Көгершін 62 км ұшты
Аққу – 88км 26 км артық
Көгершін - ?
Шешу: 88-26=62
Жауабы: Көгершін 62 км ұшты
3.9. Шығармашылық жұмыс №9, ж/қ
ІV. Жаңа сабақты бекіту.
4.1. Сұрақ-жауап.
4.2. Қорытындылау
V. Сабақты қорытындылау және бағалау.
5.1.ст: «БҮҮ» - Не үйрендік? – Не білдік?
VІ. Үйге тапсырма.
6.1. №8 тапсырма
6.2. Бөлу кестесін жаттау.
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі