Шет ауданы, Мойынты ЖОББ мектебі
бастауыш сынып мұғалімі Джауенова Жанна Сериковна
Пәні: қазақ тілі
Сыныбы: 4
Сабақтың тақырыбы: Сөйлемнің бірыңғай мүшелері
Мақсаты: 7 модулдің ықпалдасуы арқылы сөйлемнің бірыңғай мүшелері туралы ақпаратты сыни тұрғыдан ой қорыту арқылы алу.
Міндеттер:
- Бірыңғай сөйлем мүшелерін анықтай отырып, басқа сөйлем мүшелерінен ажырата білу;
- Бірыңғай сөйлем мүшелерінінің жазылуына назар аударып, жазылуын үйрену.
Стратегиялық іс-әрекеттер: «Менің есімнің тарихы», «Топтық жұмыс», «Топтас, ойлаң, жинақта», «Жұбыңды тексер, бағала», «Топтас, ойлан, бөліс!», «Топтас, құрастыр, талда, бөліс!», «Екі жұлдыз, бір тілек»
Сабақ кезеңі |
Жоспар мазмұны |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Кіріспе |
1.Психологиялық көңіл-күйді реттеу «Менің есімнің тарихы» - Кім қойды? Неліктен?
|
Оқушылармен танысып,ынтымақтастық қарым-қатынасқа түсіру Ережені қайталау Топты бағалау Өзіндік бағалау |
Танысып, өз есімдерінің тарихын білгенше айтып береді, достық қарым-қатынас орналады |
Ауызша бағалау, қолдау көрсету |
|
|
2.Топқа бөліну Түсті түрлі шарлар бойынша
|
Серіктестік қарым-қатынас жасауға ыңғайлы орта құру |
Шарлардың түсі бойынша топтарға бөлінеді. |
Қолдау көрсету |
Түсті-түрлі шарлар, шарлардың суреттері |
Тұсау кесер |
«Жұбыңды тексер, бағала» |
5 сұрақтан тұратын тест арқылы өткен сабақты пысықтау: |
Тест сұрақтарына жауап береді. Жұптар бірін-бірі бағалауға әрекеттенеді «5»-қатесіз «4»-1 қате «3»-2,3 қате «2»-4 қате |
|
|
Негізгі бөлім |
Жаңа білімді игерту «Топтас, ойлаң, жинақта» стратегиясы Топта білімді жинақтау, ынтымақтаса жұмыс жасай отырып, өз ойларын еркін, дәлелді түрде жеткізе білуге ықпал ету.
«Топтас,құрастыр, талда,бөліс!» стратегиясы
«Не байқадың!» стратегиясы |
Таратпа қағаздар бойынша тапсырмалар беру: І топ Топтағы сыныптастарының есімдерін пайдаланып сөйлем құрастыр
ІІ топ Спортшы . 1. Сөйлемді толықтыр. ІІІ топ Аспанға шарлар ұшты. 1. Сөйлемді толықтыр.2. Сөйлем мүшелеріне талда. 3. Қандай сөйлем мүшелері бірдей сұраққа жауап береді? ІVтоп 1. Сөйлемді толықтыр. Қорытындылауға бағыттайды Әр топқа суреттерді таратады, тапсырманы түсіндіреді 1. Суреттерді пайдаланып бірыңғай мүшелері бар сөйлем құрастыру 2. Келесі топқа барып, түсіндіру жұмысын жүргізу І топ ІІ топ ІІІ топ ІVтоп Дәптерде жұмысты ұйымдастырады Күні Қазанның жиырма бесі Сыныпта Көркем жол әдепті ақылды білімді ......... жаттығу Бірыңғай сөйлем мүшелері үтір арқылы жазылады. |
Топтар бойынша тапсырмаларды орындайды Қорытынды жасайды. Оқулықтағы ережемен жұмыс
Топтасады, сөйлем құрайды, талдайды. Келесі топқа барып талдайды
Қорытынды жасайды |
Ауызша мадақтау «Жапондық бағалау», «От шашу»
Әр топ смайликтермен бағалайды, бағалауды негіздейді
Ауызша бағалау |
|
Қорытынды |
Кері байланыс «Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы Топты бағалау Өзіндік бағалау |
«Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы арқылы кері байланыс жасауға жетелеу Топты, өзіндік бағалауды ұйымдастыру |
Түйінді ой-пікірлерін ортаға салады Парақшаларға баға беру |
|
|
Нұржамал
Жақсы