Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:«Қазақстандағы ұлттар достастығы»
|
Мектеп: Ступинка негізгі мектебі КММ |
||||||||||||||
Пән: қазақ тілі Күні: 16.06.2017 ж |
Мұғалімнің есімі: Баймурзаева Айсара Тастемірқызы |
||||||||||||||
СЫНЫП:7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) |
7.Т/А5. Проблемалық сұрақтарға тыңдалған мәтіннен деректер келтіре отырып,дәлелді жауап беру, өз жауабын өзгенің жауабымен салыстыру, талқылау 7. ӘТН4. Етістіктің есімше, көсемше , тұйық етістік, шақ, рай түрлерін тілдесім барысында қолдану |
||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||||||
|
|
||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||||||
|
|
||||||||||||||
Тілдік мақсат
|
Деректер келтіреді, дәлелдейді,салыстырады,талқылайды, қолданады |
||||||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||||||||||
Қазақстан, ұлттар достығы, етістіктің түрлері |
|||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
|
||||||||||||||
Алдыңғы оқу
|
Етістіктердің түрлерін ажыратады, халықтар достастығын түсінеді |
||||||||||||||
Басталуы 15 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Үй тапсырмасын тексеру; Тренинг «Сөздерді сөйлет» Топқа бөлу: 1-топ « Қазақстан»; 2-топ «Ресей» (сурет арқылы бөлу) «Ұлттар достығы» бейне жазбамен танысу 1-тапсырма: сұрақтарға жауап беріп, негізгі ойды анықтау (топтық жұмыс) 1-топ «Сұрақ- жауап» әдісі т.д: тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру • Қазақстанда неше ұлт тұрады? • Сен тұратын аймақта неше ұлт өкілі өмір сүреді? • Сенің басқа ұлт өкілдерінен достарың бар ма? о.д:өз жауабымен салыстыру ж.д:дәлелдер келтіру арқылы талқылау 2-топ « Әдеби үйірме» әдісі т.д:тыңдалған мәтін бойынша мазмұнын айту о.д:мәтін бойынша сұрақтар әзірлеу ж.д:әңгіменің рухани құндылығын және негізгі ойды анықтау Қ.Б: «Атмосфера орнату» (өзара бағалау)
|
Стикерлер Маркелер |
|||||||||||||
Ортасы 25 мин |
2-тапсырма: мәтіннен етістіктің шақ,райлар түрлеріне бөлу (жұптық жұмыс) «... қатысты 10 сөзді атаңыз» әдісі т.д: мәтіннен 10 етістікті теріп жазу о.д : мәтіндегі 10 сөзді етістіктердің түрлеріне ажырату ж.д:10 етістіктің түрлерін қолданып шағын мәтін құрастыру Қ.Б: «Сөйлеу арқылы ойлану» (бір-бірін бағалау)
3- тапсырма: мәтіндегі ақпаратты пайдаланып өз пікірлеріңді айтыңыздар (жеке жұмыс) «Микрофон» әдісі т.д:оқыған мәтін бойынша пікірін айту о.д:өз пікірін бір сөйлеммен дәлелдеу ж.д: пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіру
4-тапсырма: «Қазақстан көп ұлтты мемлекет» екенін өз пікірлеріңмен дәлелдеңдер (жұптық жұмыс) «Прожектор» әдісі т.д: сұрақтарға жауап беру Елімізде неше аймақ бар? Қанша ұлт өкілдерін білесің? о.д: өз пікірлерін айту ж.д: қосымша ақпараттармен делелдеу
Қ.Б: :«Төрт сөйлем» ( көңіл-күй смайлигі) |
|
|||||||||||||
Аяқталуы 5 мин |
Үйге тапсырма: 5-тапсырма мәтіннен тірек сөздерді тауып етістіктің қай түріне жататынын ажыратып жазу
Рефлексия :«Кім жүйрік» ойыны мақал-мәтелдерді кім көп айтса сол жеңімпаз
|
||||||||||||||
Қосымша ақпарат: интернет,газет-журналдар,оқулық
|
|||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
т.д: суреттер жинағы, сұрақтардың үлгісі, қосымша мәтін о.д: қосымша ақпараттар үлгісі ж.д: Қазақстанның құндылықтары туралы жинақ
|
«Атмосфера орнату»-ашық сұрақтар немесе проблеманы шешуге арналған тапсырманы қолдана отырып,сабақта атмосфера орнатады,пысықтау үшін жауап береді «Сөйлеу арқылы ойлану» - сөйлеу оқушыларға өз пікірлерін еркін білдіру және сөйлеу арқылы ойлануды ынталандырады «Төрт сөйлем» - сөйлем құру арқылы оқушының ойлау қабілеті дамиды,сөздік қоры артады |
Тарих– тарихи мәліметтермен танысады Қазақстанға деген мақтаныш сезімін оятады АКТ - үнтаспа арқылы мәтінді түсініп, ұғады Өзін – өзі тану «Ұлтаралық достық» не екенін толық түсінеді
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысбы болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
макпал
саламатсыз ба.
сіздің атыңыздан жарияланған мына сабақ жоспарын көріп, таңғалып отырмын:
https://kopilkaurokov.ru/literatura/planirovanie/7_synyp_k_azak_diebiieti
Бұл сабақ жоспарын мен жасаған едім: http://smk.edu.kz/Bank/Show/104817
авторлық құқықты бұзып жатқаныңызды есіңізге сала отырып, материалды сайттан жоюыңызды сұраймын.