Сабақ жоспары
Тарау немесе бөлім атауы: |
9.4А Тригонометрия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мұғалімнің аты-жөні: |
Хасанова А.Қ. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.2.4.8тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіруді орындау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары: |
Тригонометриялық теңбе-теңдіктерді түрлендіруді түжырымдайды. Тригонометриялық өрнектерді теңбе-тең түрлендіруді орындайды Тригонометриялық өрнектерді теңбе-тең түрлендіруді есептер шыгаруда колданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Уақыты/ Кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру
5мин |
Сәлемдесу; Түгелдеу; Үй тапсырмасын тексеру Сабақ ақсатымен таныстыру: Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - Тригонометриялық теңбе-теңдіктерді түрлендіруді түжырымдаймыз Тригонометриялық өрнектерді теңбе-тең түрлендіруді орындаймыз Тригонометриялық өрнектерді теңбе-тең түрлендіруді есептер шыгаруда колданамыз |
Сәлемдесу; Сабаққа дайындықты бастау; Үй тапсрмасын дайын слайд көмегімен жұппен бірін-бірі тексеру әдісімен тексереді Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге анықтайды |
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды |
Слайд; Оқу құралдары
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 10мин |
Тригонометриялық өрнектерді тепе-тең түрлендіру ФОРМУЛАЛАР |
Есептер шығару. Тепе-теңдікті дәлелдеңдер: 1)ctga+sina/1+cosa=1/sina 2)1-2sinacosa/sina-cosa=sina-cosa 3)1-sin2x/1-cos2x=1/tg2x 4)ctgx/ctgx+tgx=cos2x
№2. 1. sin (a - 30°) - sin (a + 30°) 2. tg15°+ tg750 3.1-sin2a Өрнегін ықшамдаңыз a)cos2a ә)sin2a б)tg2 a 4. Есептеңіз 1+sin 300+sin2300+sin3300 a)0 ә)1/2 б)15/8
|
Оқушылардың белсенділігі үшін «Жарайсың!», «Керемет!» деген сақтау сөздерімен бағалайды |
слайд;
Оқулық;
Оқу құралдары
Тақта;
Қалам; Сызғыш слайд;
Оқулық;
Оқу құралдары
Тақта;
Қалам; Сызғыш
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
25мин |
Тапсырма. 1. Есептеңдер: 4sin900 – 2cos00 + 2sin600 – 2 tg300 + 5ctg450 2. Өрнекті ықшамдаңдар: 3. Есептеңдер: - 3sin300 + 5cos600 + 2tg450 – ctg900 №4. Өрнекті ықшамда: sin(-α) – sinα №5. Өрнекті ықшамда: tgα «А деңгейлі» тапсырма №1. Өрнектерді ықшамдаңдар:
«В деңгейлі» тапсырма №2.
„С деңгейлі“ тапсырма №3. Өрнекті ықшамдаңдар: а)
|
Есептер шығару. №1. Өрнекті ықшамдаңдар: 1) Жауабы: 1) №2 есеп . Жауабы: Тапсырма №3.
4. Оқулықтан № № №
|
Дескриптор: Білім алушы -Өрнектің мәнін табады Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға қандай формулалар-мен түрлендіруге болады? Дескриптор: Білім алушы -Тригонометриялық функциялардың қосындысын көбейтуге түрлендіру формуласын қолданады -Тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырымға түрлендіру формуласын пайдаланды Дескриптор: -формуланы тұжырымдайды; -өрнектің мәнін табады.
|
слайд;
Оқулық;
Оқу құралдары
Тақта;
Қалам; Сызғыш
слайд;
Оқулық;
Оқу құралдары
Тақта;
Қалам; Сызғыш
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5минут |
Рефлексия. Оқушыларға келесі сұрақтарға жауап беру үшін карточкалар таратылады: Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта маған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды? Үйге тапсырма. № есепті шығару; формула жаттау |
Оқушылар қиық қағаздарға жазып береді. Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта маған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды?
|
Сабақ бойы жинаған ұпайлары мен белсенділіктеріне қарай 1-10 баллдық шкаламен бағалайды |
Оқу құралдары; Бағалау парақтары |
- Нарша Булгакбаев
- Нарша Булгакбаев
-
- Архимед
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі