Өлең, жыр, ақындар

Машқар Гумеров «Күмән»

     Сабақ: Машқар Гумеров «Күмән»

     Мектеп: №101 орта мектеп

     Қызылорда қаласы

     Күні: 09.09.2016 жыл

     Мұғалімнің есімі: Картанбаева Гульзира

     Сынып: 3 «Г»

     Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

     Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

1. Оқиға мазмұны бойынша жала жабудың жағымсыз қасиет екенін анықтайды.

2. Кейіпкерлер әрекетіне көзқарастарын білдіріп, бағалайды.

3. Мәтін идеясын анықтайды.

Сабақ мақсаттары

 Барлық оқушылар:

  Оқиға желісін танысады.Жағымды, жағымсыз кейіпкерлерді сипаттайды.  «Күмән» сөзінің мағынасын ажыратады.

 Оқушылардың басым бөлігі:

 Кейіпкерлер әрекетіне  көзқарастарын білдіре отырып, мінездеме береді.

 Кейбір оқушылар:

 Оқиға желісі бойынша проблеманы шешу жолын қарастырады.

                                   Тілдік мақсат

 Оқушылар: Көрмегенді көрдім деу, өтірік айту, жала жабу жаман қасиет екенін түсінеді

 Негізгі сөздер мен тіркестер:

 Сарылып отыру,жаман әдет, сенімге кіру,күмәндану

 Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер

 Талқылауға арналған тармақтар:

 Кезекші Рақила терезенің сынғанын кімнен көрді?

 Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

 - Неліктен сыныптағы  балалар таңғалды?

 - Рақиланың қысылу себебі неде?

 - Сіздің қосарыңыз бар ма?

 Жазылым бойынша ұсыныстар:

Мінездеме береді, оқиға картасын жазады

Алдыңғы оқу

 Мәтінді түсініп оқып баяндай алады. Жақсы және жаман қасиеттерді ажыратады.

 Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басы

 

8 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

2 мин

 

 

 

 

1 мин

 

 

 

 

2 мин

Ынтамақтастық ахуалын туғызу: Оқушылар «Тілек ағашына» бір тілек жазып іледі.

 

Топқа бөліну:Қима қағаздардан мақал-мәтелдерді  құрап,мағынасына қарай өз топтарына отырады.

1-топ     Достық;           2-топ      Еңбек ;

 3-топ     Білім;              4-топ     Ар-ұят

 

Ой қозғау: «Математикалық амалдар жұмбағы»

Оқушылар математикалық амалдар орындай отырып жасырынған әріпті табады.(күн-н+м+ән). Нәтижесінде  «Күмән»  сөзі шығады.

 

Табыс критерийлерін  оқушылармен бірлесе құру

1. «Күмән» сөзін түсінеді

2. Мәтіндегі кейіпкерлердің қылықтарын талдап, қорытынды жасайды

3. Мәтіннің идеясын анықтайды

Тілек ағашы, стикер

Мақал-мәтелдер жазылған үлестірме қағаздар

 

 

 

 

 

 

Интербелсенбі тақта, слайд 

Ортасы

25 минут

 

 

 

 

 

 

 

12 мин

 

 

 

 

 

3 мин

 

1 мин

7 мин

 

 

2 мин

Топтық жұмыс: «Жигсо» әдісі

(Оқушылар топта 1,2,3,4-ші болып бөлінеді,әр оқушы өз цифрына сәйкес топқа жиналады да өздеріне берілген мәтін бөлігін оқып, талдайды.Оқушылар  бастапқы топтарына келіп әрқайсысы өз оқығанын баяндайды.)

1-топ: Сыныптағы оқиға

2-топ: Әтіргүлдің ұсынысы

3-топ: Мойындау

4-топ: Көрмегенді көрдім деу – ең жаман әдет

 

Ашық сұрақ:

1. Дәуіт бірден айтпағанына қандай   кедергілер болды?

2.Рақиланың қысылу себебі неде?

3.Сынып жиналысында не туралы көбірек айтылды?

 

Бағалау: «Бағдаршам» арқылы

 

Жұптық жұмыс:  «+ -»кестесі

Бағалау: Жұптар арасындағы өзара бағалау (смайлик арқылы)

Оқулық «Әдебиеттік оқу» Алматы «Атамұра» 2014 жыл. Т.М.Әбдікәрім С.Р. Рахметова

 

 

 

 

 

 

 

Бағдаршам түстері

 

 

 

Кесте

 

 

 

Смайлик

Соңы

12 минут

7 мин

 

 

 

 

 

 

1 мин

 

 

3 мин

 

1 мин

Жеке жұмыс: «Оқиға картасы»

тақырып          кейіпкерлер           оқиға орны        проблема       әрекетшешім       

Бағалау: «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» мұғалім тарапынан(сабақтан тыс уақытта)

 

Табыс критерийлеріне оралу

1. «Күмән» сөзін түсінді

2.Мәтіндегі кейіпкерлердің қылықтарын талдап, қорытынды жасады

3. Мәтіннің идеясын анықтады

 

Кері байланыс     «Қызық көбелек»

  1. Мені қызықтырған 2 нәрсе
  2. Мен қиналған 1 сәт

 

Үй тапсырмасы: Мәтін бойынша диафильм құрастыр.

 

Оқиға картасы

 

 

 

Интербелсенді тақта

 

 

Көбелек суреті

  Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

     Топтық жұмыс: ЖИГСО әдісі

     Жұптық жұмыс: «+ -» кестесі

     Жеке жұмыс: «Оқиға картасы»

 - Бағдаршам арқылы бағалау

 - Өзара смайлик арқылы бағалау

 - «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» мұғалім тарапынан

Математика

Интербелсенді тақта

Ынтымақтастық орнатады

Бір-бірінің пікірін тыңдай біледі

Диалог құрады

Рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлағансаралаушараларытиімдіболдыма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

 

 

 

 

 

 

   Қорытынды бағамдау

   Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

   1:

   2:

   Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

   1:

   2:

   Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз