Өлең, жыр, ақындар

Қозғалысқа байланысты есептер. Қайталау

Шет ауданы, Мойынты ЖОББ мектебі
бастауыш сынып мұғалімі Джауенова Жанна Сериковна

Пәні: математика
Сыныбы: 4
Сабақтың тақырыбы: Қозғалысқа байланысты есептер. Қайталау
Мақсаты: 7 модулдің ықпалдасуы арқылы қозғалысқа байланысты есептерді шығаруға дағдыландыру            
Міндеттер:
-     Қозғалысқа байланысты есептердің құрамындағы ұғымдарды ажырата білу;
-    Формулаларды пайдалануды үйрену.
Стратегиялық іс-әрекеттер: «Ыстық алақан», «Топтық жұмыс»,  «Топтас, ойлаң, жинақта», «Жұбыңды тексер, бағала», «Топтас, ойлан, бөліс!», «Топтас, құрастыр, талда, бөліс!», «Екі жұлдыз, бір тілек»

Сабақ кезеңі

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

1. Психологиялық көңіл-күйді реттеу

 

Ынтымақтастық қарым-қатынасқа түсіру

Ережені қайталау

Топты бағалау

Өзіндік бағалау

Достық қарым-қатынас орналады

Ауызша бағалау, қолдау көрсету

 

 

2. Топқа бөліну

4 амалдардың таңбалары  бойынша

+,  -,  .,  :

Серіктестік қарым-қатынас жасауға ыңғайлы орта құру

Математикалық  таңбалары бойынша топтарға бөлінеді.

Қолдау көрсету

Таңбалар  көрсетілген қима  қағаздар

Тұсау кесер

«Жұбыңды тексер,бағала»

5 сұрақтан тұратын тест арқылы өткен сабақты пысықтау:

1. Кез  келген санды 1-ге көбейткенде немесе бөлгенде
а /сол санның өзі шығады
в/ 1 шығады
с/ 0 шығады
д/ көбейтуге, бөлуге болмайды
2. Кез келген санды 0-ге көбейткенде неше болады?
а/1  в/0  с/сол санның өзі  д/2
3. 0-ге  бөлуге болады  ма?
а/ кей кезде
в/ болады
с/ болмайды
д/айырмашылығы жоқ
4. Көп таңбалы санның әр класта неше разряды болады?
а/0    в/1    с/2     д/3
5. Қозғалысқа байланысты есепте уақытты қалай табады?
а/ қашықтықты жылдамдыққа бөледі
в/ қашықтықты жылдамдыққа көбейтеді
с/жылдамдықты қашықтыққа көбейтеді  
д/ жылдамдықты қашықтыққа бөледі

Тест сұрақтарына жауап береді.

Жұптар бірін-бірі бағалауға әрекеттенеді

«5»-қатесіз

«4»-1 қате

«3»-2,3 қате

«2»-4 қате

 

Негізгі бөлім

Жаңа білімді игерту

 «Топтас,ойлаң,

орында» стратегиясы

Топта білімді жинақтау,ынтымақтаса жұмыс жасай отырып,өз ойларын еркін,дәлелді түрде жеткізе білуге ықпал ету.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Сұхбат  алу!» стратегиясы

 

 

Оқулықпен  жұмыс

Таратпа  қағаздар бойынша тапсырмалар беру:

І топ

2689+15896

364+6891

 

ІІ топ

16398-6987

4123-657

 

ІІІ топ

709х5

2006х8

 

ІVтоп

3528:7

18054:6

Қорытындылауға бағыттайды

Стратегияның мазмұнымен таныстырады

Формулаларға байланысты сұрақтарды дайындауға ұсынады

Топтар бойынша тапсырмаларды орындайды,тақтада бір  амалдан шығарып, түсіндіру  жұмысын жүргізеді.

Қорытынды жасайды.

 

 

 

 

 

 

 

 

Топтың  бір  мүшесін журналист болып таңдап алынады

Журналист  қозғалысқа байланысты есептердің формулаларына қатысты сұрақтар қояды

 

Қорытынды жасайды

Ауызша мадақтау

«Жапондық бағалау»,

«От  шашу»

 


 

 

 

Журналист әр топ мүшелеріне баға қояды

 

 

Ауызша  бағалау

 

 

Қорытынды

Кері  байланыс

«Екі  жұлдыз, бір тілек» стратегиясы

Топты бағалау

Өзіндік бағалау

«Екі  жұлдыз, бір тілек» стратегиясы ақылы кері байланыс жасауға жетелеу

Топты,өзіндік бағалауды ұйымдастыру

Түйінді ой-пікірлерін ортаға салады

Парақшаларға баға беру

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз