Алматы облысы Ұйғыр ауданы
«Ж. Құдайбергенов атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Бастауыш сынып мұғалімі: Назгуль Смаилқызы Ильясова
Математика пәні
3 – сынып
Мерзімі |
30 сәуір 2015 жыл |
|
Пәні |
математика |
3-сынып |
Сабақтың тақырыбы: |
Жылдамдық. Уақыт. Қашықтық |
|
Мақсаты: |
Оқушыларды қозғалыс денелерінің шамалары |
|
Сілтеме: |
3 сынып математика оқулығы, 118-120 бет |
|
Күтілетін нәтиже: |
- Қозғалыс есептері туралы мағлұмат алады; - Өз ойларын еркін жеткізуге тырысады; - Шығармашылықт апсырмалар арқылы ой-қиялдары дамиды; - Топпен жұмыс істеуге үйренеді. |
|
Міндеттер: |
- пәнге деген қызығушылығын, белсенділігін арттыру; - есепке сәйкес сызба сала білу дағдыларын қалыптастыру; - жарыс арқылы тез дұрыс есептеуге үйрету; - ауызбіршілікке, ұйымшылдыққа тәрбиелеу. |
|
Сабақта қолданылатын материалдар: |
Таныстырылым, кесте, формула |
|
Оқыту әдістері: |
топпен жұмыс, ой қозғау, сұрақ – жауап |
|
Тапсырмалар: |
Топтық, диалог |
Барысы |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал туғызу |
«Оркестр» жаттығуы |
|
Топқа бөлу |
1-топ - «Жылдамдық» 2-топ - «Уақыт» 3-топ - «Қашықтық» |
Әр оқушы өзіне тиесілі орнына отырады, топтағы рөлдерді бөледі |
Үй жұмысын тексеру |
117 бет, №6 |
3 топтан 1 оқушыдан жауап береді. |
Жаңа сабаққа мақсат қою «Ой қозғау» стратегиясы |
(машина, мотоцикл, адам, жануар, құс)
Мысал келтір (әр оқушының өздеріне көрсетуге болады). |
Сұрақтарға жауап бере отырып, қозғалыс туралы ұғымдарға назар аударады. |
Ойланайық, пікірлесейік |
Сурет бойынша жаңа сабақты жетекші сұрақтар арқылы түсіндіру.
|
Есептің шешуін айтады. Сол бойынша жаңа тақырыпты анықтайды.
5 км - бұл жаяу адамның қозғалыс жылдамдығы сағатына 5км
Оқушылар есептің берілгенін оқулықтан оқу арқылы талдайды. Қозғалыстағы дене –мотоциклші. Ол сағатына 60 км жүріп ,3 сағат жолда болды. Ол әрбір сағат сайын бірдей қашықтық жүріп өтті. Мотоциклші 1 сағатта жүріп өткен 60 км қашықтықты кесіндімен көрсетейік. Ол 3 сағат жолда болды. Сондықтан осындай 3 кесіндіні жалғастыра сызамыз. |
Оқып үйренейік: топтық жұмыс |
Постермен жұмыс істеуге тапсырма беріледі: №3 есеп |
«Жылдамдық» тобы: а). Жаяу адам сағатына 5 км жүрсе 2 сағатта қанша км жүреді? «Уақыт» тобы: ә).Машина сағатына 90км жол жүрсе, 4 сағатта қанша км жүреді? «Қашықтық» тобы: б). Трактор сағатына 10км жол жүрсе, 5 сағатта қанша км жүреді? Әр топ өз алдындағы плакатқа берілген есептің сызбасын құрып, оны түсіндіре отырып қорғайды. |
Сергіту сәті: Логикалы қжаттығулар |
|
|
Бағалау |
|
Топ бір-бірін бағалайды. |
Жаңа ақпарат |
S=V*t |
Жылдамдық әрпімен белгіленеді. Қашықтық S әрпімен белгіленеді. Уақыт әрпімен белгіленеді |
Топтық жұмыс: Есептей білеміз бе? |
№4. Кестемен жұмыс №5. Суретпен жұмыс
-Не байқадың?
|
Жеңіл машина ә).Тасбақа. |
Үйге тапсырма беру |
№6, №8, 121бет Үй тапсырмасын қалай орындау туралы нұсқау беру |
|
Ұжымдық есеп |
№7 есеп |
Ұжым бойынша қағаздарда таратылып берілген есептерді флипчартқа шығару |
Кері байланыс |
Оқушыларға стикерлер таратылады |
Оқушылар ҰНАДЫ, ҰНАМАДЫ, СҰРАҚ белгісін жазады |
Бағалау |
Топ басшысының бағалауы |
Критерий арқылы бағаны не үшін қойды, қысқаша сипаттама айтып өтеді. |
алтыбаева зауре
рахмет
Наржан
Менің қызым Жылдамдық арақашқтык ты тусинбепти
Наржан
Соны тусиндиретіні барма