Өлең, жыр, ақындар

Өсімдіктер қандай болады?

Астана қаласы
№ 35 мектеп-лицейі
Тастенбекова Баткен Айтушевна

САБАҚ ЖОСПАРЫНЫҢ ҮЛГІСІ

   Сынып:

   3

   Пәні:

   Дүниетану

   Сабақтың тақырыбы:

   Өсімдіктер қандай болады?

   Негізгі түйінді идея:

   Өсімдіктердің тіршілік ету ортасы

   Оқу мақсаты:

   Өсімдіктердің әртүрлі тіршілік ортасына бейімделе алатындығы жайлы түсіну

Табыс критерийлері

Барлық оқушылар:

Көпшілік оқушылар:

Жекелеген оқушылар:

   а) Өсімдіктердің алуан түрлілігін біледі.

   ә) Өсімдіктердің түрлерін ажыратады

   б)

   в)

   а)

   ә)

   б) Ылғалсүйгіш және құрғақшылыққа төзімді өсімдіктерді біледі

   в)

   а)

   ә)

   б)

   в) Қызыл кітапқа енген өсімдіктерді біледі

Уақыты

Кезеңдері

Тапсырма  

мақсаты

Мұғалім не істейді

Оқушылар не істейді

Ресурстар

 

2 мин

 

Ұйымдастыру кезеңі

 

 

Шеңбер құрамыз

Оқушылар бір біріне сәттілік тілейді

 

 

 

 

Топқа біріктіру

Сынып қабырғаларына карточкалар  ілінеді

Өсімдіктер кез келген жерде тіршілік етуге бейімделе алады  

Суреттерді дұрыс таңдап алуға ықпал етеді.

Өздеріне  ұнаған карточкалардың  қасына барып тұрады.

Маркерлер, суреттер

5 мин

Үй жұмысын тексеру. Диагностикалық тапсырма

 

А) Өсімдіктердің тірі организм екенін дәлелде

Ә) Өсімдіктің қандай жаңа түрімен таныстыңдар?

Б) Өсімдік туралы бәрін білесіңдер ме?

В) Балдырдың басқа өсімдіктерден айырмашылығы қандай?

Өткен сабақты жаңа сабақпен байланыстыру.

Қадағалайды

Жауап береді Жауап дұрыс болса  қолмен шапалақтап отырады

Плакаттар

 

Формативті  бағалау. Тәтті тарату

 

Оқушыларға өзін өзі бағалап үйрету

Бағыт береді

 

 

15 мин

 

Негізгі бөлім топқа біріктіріледі, түстер арқылы. 

 

1. Ылғалсүйгіш

2. Жылусүйгіш

3. Суыққа төзімді

4.Құрғақшылыққа  төзімді

5. Жарықсүйгіш

 

Жаңа

тақырыпты ашу

 

Әр балаға тапсырма беру Мәтінді оқу, сурет салу, плакатпен жұмыс

Өсімдіктердің өсуіне қандай жағдайлар керектігін жаз.

Оқушылар мәтінді оқиды, бір біріне түсіндіреді,келесі топқа барып түсіндіреді

Түрлі түсті қарындаш

3 мин

Екі жұлдыз, бір тілек

 

Формативті бағалау

 

Топта орындалған тапсырмаларға әр топ өз ойларын жазады

Бағдаршамның түстері

2 мин

Сергіту сәті

Ауа райы

Көңіл күйлерін көтеру

Бірге орындайды

Жаттығуды жасайды.

 

 

10 мин

Түртіп алу

Дәптермен

Жұмыс

Мәтіннен өсімдік атауларын теріп жазыңдар

 

Дәптерлеріне жазғызады

Оқушылар дәптерден жазғандарын оқиды

Арнайы дәптер

 

5 мин

Сабақты қорыту

Рефлексия

Өздерің білетін

Үйренген 6  айғақты

Көкейлеріңе келген 2 сұрақты

Қызыл кітап жайлы айту

Алған білімдерін қолдана алатындай

Қызыл кітап жайлы түсіндіріп өтеді.

Ойланады, жауаптарын айтады

 

 

 

Шығармашылық жұмыс

Өсімдік жайлы білімдерін кеңейту.

Тапсырмаларды бөліп беремін

Оқушылар топтасып жұмысты орындайды.

 

 

3 мин

Бағалау.

 

 

Бағалау парақшаларына баға қояды.

Өзара бағалау

 

 

 

Үйге тапсырма

Өсімдік қанша жыл өмір сүре алады?

 

 

Күнделікке жазу

83-86 бет

Сабақтан кейінгі ойланатын сұрақтар:

   Не сәтті болды?

 

   Не сәтті болмады?

 

   Нені жақсартуға болады?

 

   Мен өз дағдыларымды нені дамыта алдым?

 

   Нені өзгертуге болады?

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз