Өлең, жыр, ақындар

Кестелік қосу және азайту

Шығыс Қазақстан облысы, Үржар ауданы, Келдімұрат ауылы,
«Ахмет Байтұрсынұлы атындағы орта мектебі» КММ-нің
Бастауыш сынып мұғалімі: Омарова Омет Айтмурзаевна

 

Сабақтың мақсаты:

1. Өтілген тақырыптарды қайталау; білім, білік дағдыларын қалыптастыру;

2. Ойлау, есте сақтау, есептеу қабілеттерін дамыту;

3. Оқушыларды тапқырлыққа, еңбекшілдікке, бірлікке тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: қайталау сабағы.

Әдіс-тәсілдері: топпен жұмыс, сұрақ-жауап, есептеулер, логикалық есептер.

Пәнаралық байланыс: әдебиеттік оқу, ағылшын тілі.

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

Сәлемдесу рәсімі

Үлкенге де сіз,
Кішіге де сіз.
Сәлем бердік сіздерге,
Құрметпенен біз.

2. Психологиялық дайындық

Күлімдеп күн бүгін,
Қарады маған да.
Күлімдеп күн бүгін,
Қарады саған да.
Күлімдеп күн тбүгін
Қарады, қарады
Баршаға!

3. Оқушыларды топқа бөлу (геометриялық фигуралар арқылы)

1-топ «Білім»

Ұраны: Біліммен бақыт табамсыз.

2-топ «Еңбек»

Ұраны: Еңбек түбі - береке.

4. Сөзжұмбақ шешу

74-44 А          80-4 К          100-11 Т            18+2 А            70-5 М

65-5 А             13-6 Е          9+9 И                 24+26 М         42+17 Т

50

30

89

7

65

20

59

18

76

60

М

А

Т

Е

М

А

Т

И

К

А

Сөзді оқыту: ағылшын тілінде айту.

5. Балалар, бүгінгі сабаққа белсенді қатысып отырған топқа жұлдызша беріледі. Қай топтың жұлдызшасы көп болса, сол топ жеңімпаз атанады. Сіздерге сәттілік тілеймін!

6. Үй тапсырмасын тексеру.

7. Ойын «Белгісіз санды тап»

4*    =16                    *4=20              1:    =1

5*    =15                   8:      =2                     *4=24

18:   =6                   10*    =0

8. Көбейту, бөлу кестесін тексеру.

 

                   4                                                                             10

2                                 3                                       8                                    14

8

 

                                           6                                4

10                                                                                                                  18

                                8                                                    12

9                                                                                       16

 

 

9. Оқулықпен жұмыс.

1. 90               67              78                  74                    87

    40               60              28                   65                   39

    82               50              79                   89                   100

    62               46              37                   83                    39

2. 5дм 7см                        7см+3см=10см

    2дм5 см                         1дм0см-3см=7см

3. (680-50)-630=0                          (440-380)+90=150

    (970-300)-20=650                      (880-800)+70=150

    (970-670)+80=380                     (300+670)-70=900

    (340+50)-380=10                       (990-90)-500=400

    (590+80)-270=400

4. Болғаны-86 қап қант

Жөнелтілді-(16+28)қап

Қалды-?

Шешуі:86- (16+28)=42 (қап)

Жауабы: 42 қап қант қалды.

10. Сергіту сәті.

Ұзын мұртты құмырсқа
Бара жатыр жұмысқа.
Алды допты қолына
Қойды допты жолына.
Оңға қарады,солға қарады
Үлкен тау деп ойлады.

11. Математикалық өлең есеп шешу.

- Көлден ұшты 50 қаз,
Қайтып қонды 20 қаз.
Қонбады оның нешеуі,
Қане кім тез табады? 30

- Аулада 60 үйрек,
Қорада 20 үйрек.
10 үйрек тығылды,
10 үйрек жығылды,
Қалғаны неше үйрек?  60 үйрек

-Төрт қаз ұшып барады,
Биіктен төмен қарады.
Аяқ нешеу, бас нешеу?
Жауабын кім табады? (8 аяқ, 4 бас)

-Тал басында тізіліп,он жапырақ тұр еді,
Жел соқты да үзіліп,ұшып кетті біреуі.
Ізінше оның жұлынып,
Түсті тағы бесеуі.
Тұр әлі де ілініп, жапырақтың нешеуі?

12. Логика әлемінде «Кім жүйрік болса ойға, сол алда!»

- Атамның жасы ең үлкен екі таңбалы санға тең. Атамның жасы нешеде? 99
- 120 минут неше сағатқа тең?  2 сағат
- 3 жұмыртқа 3 тминутта піседі,ал 5 жұмыртқа неше минутта піседі?  3 минутта
- Тауық бір аяқпен тұрғанда 5 кг, ал екі аяқпен тұрғанда неше кг болады?

13. Қорытындылау:

Үйге тапсырма беру.

Бағалау.


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз