Өлең, жыр, ақындар

Таза бұлақ

ОҚО,Ордабасы ауданы, Көктөбе ауылы.
«Н.Нысанбайұлы атындағы жалпы орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Омарова Гаухар

 

Сабақтың тақырыбы:
Таза бұлақ

Мектеп: Н.Нысанбайұлы атындағы жалпы орта мектебі

Күні:

Мұғалім: Омарова Гаухар

Сыныбы: 3«ә»

Қатысқан оқушылар саны:                 Қатыспаған оқушылар  саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:

«Таза бұлақ» мәтінін терең түсіндіру. Бұлақ туралы толық мағұлмат беру.

Сабақтың мақсаттары:

Барлық оқушылар:
Мәтінді түсініп оқу, түсінігін жеткізе білу.

Оқушылардың басым бөлігі:
Алған білімдерін өмірде тиімді қолдану

Кейбір оқушылар:
Алған білімдерін тиімді қолдану және талдау жасай алу.

Тілдік мақсаттар:

Оқушылар: Сөздіктерді қатесіз жазу, шағын әңгіме жазу (жазылым) Мәтінді түсініп, түсінік айту (айтылым) Мәтінді мұқият тыңдай алу (тыңдалым). Мәтін ішінен мақал-мәтелдерді, тәрбиелік мәні бар сөздерді тауып оқу (оқылым)

Негізгі сөздер мен тіркестер:
Мақал-мәтелдер, қанатты сөздер, тұрақты сөз тіркестері

Сыныптағы диаолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:
Үш жолаушының сөздерінің айырмашылығы.

Сіз неліктен екенін айта аласыз ба ?
Үш жолаушының сөздерін қалай ажырата аласыз?

Жазылым бойынша ұсыныстар:
Тапсырмаларды сауатты, қатесіз жазуға мән беру

Алдыңғы оқу:

Самал

Жоспар:

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқыту ресурстары

Жоспарланған уақыт

      3 минут

 

 

 

 

 

10 минут

I.     Ұйымдастыру. «Шаттық шеңбер» Суреттер арқылы үш топқа біріктіру.

Смайликтер. Бағдаршам.
Доп. Слайд № 2

II.    Үй тапсырмасын сұрау.
(түсінік айту)
 1«Ыстық доп» әдісі арқылы үй тапсырмасын пысықтау.
1.Самал жел қай маусымда соғады ?
2.Шөптегі шық пен самал жел бір мезгілде болады ма ?
3.Желдің тағы қандай түрлерін білесің
?
4. Жел бағытын анықтайтын құрал ?
5. Желдің жылдамдығын немен өлшейміз ?

Оқулық, слайд №3
кеспе-қағаздар.

 

 

слайд № 4

Сергіту сәті

       2 минут

Бейнеролик

Слайд № 5

Ортасы:

25 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

III.    Жаңа сабақ
2.«Миға шабуыл» әдісін қолдану арқылы баланың логикалық ойлау қабілетін дамыту.
Сұрақ қою арқылы тақырыпты ашу.
1) Өзендерді ата ?
2) Көлдерді ата ?
3) Ең үлкен көл ?
4) Ең үлкен өзен ?
5) Судың пайдасы ?
6) Мақал-мәтел айту.
3.«Дауыстап ойлау» әдісі арқылы оқылым, тыңдалым дағдыларын қалыптастыру 
4. Диаологты оқыту.
5. «Қар кесегі»  әдісі арқылы сұрақтар беру.Топтастыру жасау.
1. Ы. Алтынсарин кім ?
2. Ы. Алтынсариннің еңбектері ?
3. Үш жолаушының ойы ?
6. Шағармашылық тапсырмалар беру.(сурет салу )
«Қызықты бұлақтар әлемі»

Слайд № 6

 

АКТ

 

Слайд №7,8

 

Кітаппен жұмыс

 

Плакат, маркер.

 

Постер қорғау

Слайд №9,10,11

 

Слайд №13

Сабақтың соңы:

5 минут

«Ыстық орындық» әдісі арқылы сұрақ-жауап жүргізу.
7. Критерийлер арқылы бағалау қорытындысын жасау.
(топтық бағалау, оқушыны жеке бағалау) 

Бағдаршамдар

 

Смайликтер
Слайд № 15

Үйге тапсырма:

Таза бұлақ
Су-тіршілік көзі. (шығарма)

Слайд № 14

Қосымша ақпарат

 

 

   Саралау-сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
   Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбек қорғау  ережелері
АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы байланыс

Рефлекция
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.
Сол ұяшықтағығы сіздің сабағыңыздың тақырыбына
сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Сабақ мақсаттары шынайы болды. Оқушылар сабақтан көп мағлұмат алды.

Жоспар жүйелі және тиімді болды.

Сабақ өте қызықты және жоғары деңгейде өтті.

Оқушылар «бұлақ» туралы мақал-мәтелдер, өлеңдер, аңыз-әңгімелерді толық меңгерді.

 

 

 
 


Пікірлер (2)

namazbaevagulbanu

өте керемет сайт

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз