Алматы облысы, Панфилов ауданы, Жаркент қалысы
«Билал–Назым атындағы орта мектеп мектепке дейінді шағын орталығымен»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Мұқшева Гүлназия Тұрыскелдиевна
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 7-бөлім. Тағам және сусын |
Мектеп: Билал-Назым Мұғалімнің аты-жөні:Мұқашева Г.Т |
||
Күні: Сынып: 1 «Д» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
Сабақтың тақырыбы |
Мен салат жасаймын. |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.4.1. Қарапайым оқиғаларды мазмұндау. 1.2.3.1. Сұхбаттасын түсіну және түрлі тәсілмен әрекет жасау, этика нормаларын сақтап жауап беру. 1.3.2.1. Міәтіндегі қарапайым сөздердің мағынасын түсіну. 1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақ қоя білу. |
||
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді. Көбі: Сөздерді зейін қойып тыңдайды, түсінеді және дұрыс қабылдайды. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсінеді және сөйлем құрастыра алады. Сөздерді, сөйлемдерді дұрыс оқи алады. Сөздерді дұрыс жаза алады. Кейбірі: Сөздерді зейін қойып тыңдайды, күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздерді қатыстыра отырып диалог құра алады. Әріп пен дыбысты ажырата біледі. |
||
Жетістік критерийлері |
Тақырыпқа қатысты сөздердің көпшілігін есте сақтайды және мағынасын түсіндіре алады. Таныс сөздердің мағынасын түсінгендігін суретпен /сөйлеммен/ көрсете алады. Дыбыстардың дыбысталу еркшелігін ескере отырып,сөздерді дұрыс жазады. Қарапайым сұрақтар қоя біледі. |
||
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология;т.б |
||
Құндылықтарды дарыту |
Сауатты сөйлеуге ,жазуға дағдыландыру. Әдептілікке тәрбиелеу. Есте сақтау қабілеттерін арттыру. Салауатты өмір салтын ұстануға шақыру |
||
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ұйғыр тілі |
||
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиодиск, ноутбук |
||
Бастапқы білім |
Сен не ішесің? |
||
Сабақ барысы |
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (10минут)
|
(Ұ)«Өзіме тілегенді өзгеге тілеймін»тренингін өткізу (М)Оқушыларға бірнеше күлтешелі гүлдерді таратып беремін.Оқушылар мұғалімнің нұсқауымен тапсырма орындаған сайын бір күлтешеден бояп отырады. (Ж)«Тізбек»әдісі бойынша үйге берілген 123-бет 3-тапсырманы оқыту (Ұ)« Жылдам кездесу»стратегиясы арқылы үй тапсырмасын қорыту(Сұрақ-жауап) - Сен не жейсің? - Сен алма жейсің бе? - Сен алмұрт жейсің бе? - Сен жүзім жейсің бе, өрік жейсің бе? - Саған қандай жеміс ұнайды? - «һ»дыбсы қандай дыбыс? (М) Жаңа сабақ тақырыбы ,мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту. |
|
|
Сабақтың ортасы (25 минут)
|
(Ұ)1-тапсырма Тыңда ,оқы.Үлгі бойынша сөйлес. (Берілген суретті мәтінді оқушылар аудиодискадан мұқиат тыңдайды.Оқиды. .Үлгі бойынша сөйлеседі). (Т)2-тапсырма Сұраққа жауап бер. - Саған не керек? Оқушылар үш топқа бөлініп өздеріне қажет көгеністер мен жемістерді таңдап алып,қандай салат әзірлейтіндерін айтады. (Ж)3-тапсырма. Тыңда. Оқы. Үлгі бойынша сөйлес. Сергіту сәті: «Қара жорға». Дәптермен жұмыс жүргізу Тақтамен жұмыс «ң» «һ»дыбыстарын, осы дыбыстарға қатысты сөздерді тақтаға жазады |
Аудиодиск:7.6.1. Жеміс-жидек суреттері
Аудиодиск:7.6.3.
Аудиодиск;7.6.3. |
|
Сабақтың соңы (10 минут)
|
(Ө)4-тапсырма. Сұраққа жауап бер. Өз ойыңды айт. 1. Сен не жасайсың? 2. Саған не керек? Сабақ соңында әр оқушының гүл күлтешелерінің боялғанына қарай жұлдызшалар беріп бағалаймын. |
|
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз
|
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Қолдау көрсету. |
Оқушылардың жауаптарын бағалау үшін гүл дестелерін бояту әдісін қолданамын |
Орыс тілі, ұйғыр тілі |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі