| 
			 САБАҚ: 3-сабақ  | 
			
			 МЕКТЕП: Алматы қаласы ФМБ НЗМ  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Күні:  | 
			
			 Мұғалімнің аты: Утенова Куралай  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 СЫНЫП: 7  | 
			
			 Қатысушылар саны:  | 
			
			 Қатыспағандар саны:  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Сабақ тақырыбы: «Қыз Жібек» жыры  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Оқу мақсаттары  | 
			
			 Б/С2. Заманауилығы мен жаңашылдығы  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Сабақ мақсаттары  | 
			
			 Әдеби жанр түрлерінің даму барысына, жаңашылдығына заманауи тұрғыдан баға беру  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Бағалау критерийлері  | 
			
			
  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Тілдік мақсат  | 
			
			 Түйінді сөздер мен фразалар: Лиро-эпостық жыр, жанр, салт-дәстүр, жаугершілік Сыныптағы диалог/жазу үшін сай келетін пайдалы лексика/терминология Менің байқағаным,... Менің ойымша,... Мен ойлаймын...  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Алдыңғы оқу  | 
			
			 «Қыз Жібек» жыры  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Пәнаралық байланыс  | 
			
			 тіл, тарих, өнер  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 АКТ  | 
			
			 Шығармаға қатысты презентация  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Құндылық  | 
			
			 Адалдық, құрмет, ынтымақтастық, отансүйгіштік, достық  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Жоспар  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Сабақ барысы  | 
			
			 Жоспарланған қызмет түрлері  | 
			
			 Ресурстар 
  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Сабақтың басы 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Сабақтың ортасы 
  | 
			
			 «Коллаж әңгіме» Оқушылар түрлі-түсті суреттері бар журналдардан салт-дәстүрлерге, елдік, ерлікке қатысты суреттерді қиып алып, флипчартқа жабыстырып, салт-дәстүр мен ерлікке байланысты тақырыптың бірін таңдап, соларға қатысты әңгіме құрастырады. Сабақта «Қыз Жібек» жыры бойынша талқыланатын тақырып, мақсат және бағалау критерийлері таныстырылады. 
 Мағынаны тану ЖЖ. 1-тапсырма. Концептуалдық кесте 
 
 2- тапсырма. Ойталқы Жырдағы салт-дәстүрлерге өмірмен байланыстырып талдау жасай келе: «Жырдың жаңашылдығы мен өміршеңдігі» тақырыбында ойталқыға қатысады. 
 Топтық бағалау. 
 
 Өзін-өзі бағалау  | 
			
			 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 http://ikitap.kz/reader/qyz_zhibek_shege_aqyn_nusqasy 
 
 
 
 
 
 
 
 
 http://www.ikitap.kz/reader/qyz_zhibek_sejfullin 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Сабақтың соңы 3 минут 
 
  | 
			
			 Рефлексия. «Әлемдi шарлау» әдiсi Бiр топтан екiншi топқа ауысып жүрiп, сабақ бойынша талқылаулар жасайды. Үйге: «Қыз Жібек» жырын оқып, жырдағы эпизодтарды ерлік туралы мақал- мәтелдермен байланыстырыңыз.  | 
			
			 
  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Қосымша ақпарат  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Саралау – білім алушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Анағұрлым қабілетті оқушылар алдында қандай міндеттерді қоюды жоспарлап отырсыз?  | 
			
			 Бағалау – оқушылардыңбілімді игерулерінтексеруді қалай жоспарлап отырсыз?  | 
			
			 Пәнаралық байланыстар Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру АКТ байланыстары  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 
  | 
			
			 
  | 
			
			 
  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Рефлексия Сабақ міндеттері / оқу міндеттері орындалды ма? Білім алушылар бүгін не үйренді? Сабақтағы ахуал қандай болды? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақыт есебінен ауытқулар болды ма? Жоспарға қандай өзгерістер енгізілді??  | 
			
			 Сіз өткізген сабақ туралы ойлану үшін төмендегі орынды пайдаланыңыз. Сол жақтағы бағандағы сіздің сабағыңызға анағұрлым тән сұрақтарға жауап беріңіз.  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 
  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Қорытынды баға Қандай 2 аспект шынымен де жақсы іске асты (оқыту мен оқуды ескеріңіз)? 1: 2: Қандай 2 аспект сабақты дамытар еді (оқыту мен оқуды ескеріңіз)? 1: 2: Менің келесі сабағыма әсер ететін сынып туралы немесе жеке білім алушылар туралы не білдім?  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі