Атырау қаласы
№34 лингвистикалық мектеп-гимназиясының
бастауыш сынып мұғалімі:
Қдырбаева Жансая Алиханқызы
Қысқа мерзімді жоспар
Күні:19.10.2017ж Сынып: 1 |
Мұғалім: Қатысқандар саны: Қатыcпағандар саны: |
||
Сабақтың тақырыбы: |
Р дыбысы мен әрпі |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау 1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістігі, жолдың жоғарғы төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу |
||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Жаңа білімді меңгереді. Көптеген оқушылар:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
Бағалау критерийлері |
Р дыбысы мен әрпін ажырата алады, сөзге дыбыстық талдау жасай алады, дауысты не дауыссыз екенін ажыратады. Сөздерде кездесу ретін анықтайды. |
||
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық, еңбек |
||
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек, дүниетану |
||
АКТ қолдану дағдылары |
Аудио жазба тыңдалым, сюжетті суреттер. |
||
Тілдік құзыреттілік |
Р дыбысы мен әрпі |
||
Сабақ барысы |
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
3 мин |
Ширату жаттығулары
Топқа бөлу. «Қима қағаз» әдісі |
|
|
Сабақтың ортасы
8 мин |
ОА Оқулықпен жұмыс Дескриптор: - оқушылар жеке және хормен оқиды - сөздерді буынға бөледі - Р дыбысы нешінші буында тұрғанын айтады - сөздің мағынасына назар аударады ОЖ Дәптермен жұмыс Дескриптор: - Р дыбысын ауада және дәптерге үлгі бойынша әдемі жазып үйренеді - жазу жолын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талапқа сай жазады |
Сюжетті суреттер Оқулық
|
|
4 мин
|
Жұппен жұмыс Аудиотыңдалым Дескриптор: - тыңдау арқылы сұраққа жауап береді. - сурет бойынша жұппен әңгімелейді. - суреттегі ара сөздерінің мағынасын ажыратады. Жеке жұмыс «Серпілген сауал» әдісі 1. Р дыбысы қанда дыбыс? 2. Р дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі? 3. Р дыбысы неге ұқсайды? 4. Р дыбысына мысал келтір Дескриптор: - сұрақтарға жауап береді, Р дыбысына мысал келтіреді |
|
|
3 мин |
Сергіту жаттығуы «Дыбысты анықта » ойыны Р әрпінен басталатын сөз айтқанда, қол шапалақтаймыз. Ал,басқа әріптерден басталатын сөздерді айтқанда аяғымызбен белгі береміз. |
|
|
8 мин |
Топтық жұмыс 1-топ:“Ойлан, тап” ойыны 2-топ: Р дыбысы бар суреттерді сәйкестендіру 3-топ: Р дыбысы бар суреттерді боя және бояған суретіңе сөйлем ойла Дескриптор: Р дыбысына байланысты сөзді табады. Суреттерді сәйкестендіреді.Сөздерден сөйлем құрайды. |
Слайд |
|
5 мин |
Саралау «Сәйкестендіру» әдісі Дескриптор: -Суреттерді атайды, сәйкестендіреді |
Суреттер |
|
Сабақтың соңы
4 мин |
Кері байланыс |
|
|
Дифференциация (саралау) – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалауды – қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Оқушылардың қажеттілігін қанағаттандыру үшін кейбір оқушыға саралау тапсырмасы берілді. |
Әрбір тапсырма орындалған сайын мадақтаулар айтылады. |
Сабақта үзіліс кезінде өзін өзі ұстау ережелері ескеріледі. |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі