Өлең, жыр, ақындар

Сезім мүшелері

Пәні: Дүниетану

Сыныбы: 3 «Б»

Күні:

Тақырыбы: Сезім мүшелері.

Мақсаты:

Мәтіндегі негізгі деректерді  есте сақтауға, мәнерлеп сауатты оқи білуге, бар білгенін өмірмен  ұштастыра сипаттауға, ойын еркін жеткізе білуге үйрену. 

Күтілетін нәтиже:

A)Мәтін  мазмұнын түсінеді, дәрежесі төмен сұрақтарға жауап бере алады.

B)Негізгі ойды табады, идеясын түсінеді. Тақырыпты меңгереді. Мәтінді әңгімелеп береді.

C) Өз ойларын жазбаша жеткізе алады, дәрежесі жоғары сұрақтарға жауап бере алады. Проблемадан шығу жолын біледі.

Керекті жабдықтар

 

Дүниетану, Жалпы білім беретін мектептің 3-сыныбына арналған оқулық Н.А.Ким, Г.Д. Мырзақанова, Т.Г Напалкова – Алматыкітап баспасы 2014 «Дүниетану»,  Әдістемелік құрал, Алматыкітап баспасы 2014

интербелсенді тақтада көрсетілген презентациялар, кері байланыс парақтары. Маркер, карандаш, плакаттар, «ас қорыту жүйесі», «зәр шығару жүйесі» плакаттары, кестелер.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

 

Кіріспе

 

 

Психологиялық дайындық. «Бүлінген телефон» «Дауысынан  тани  біл»

Топқа болу.

Үй сапсырмасын тексеру.

«Үш сұрақ» әдісі.

Оқушылар сабақ бастамас бұрын психол дайындық жасайды. Оқушылардың есту,түйсіну қабілеттерін тексеру.

Оқушыларға өздері тест құрастырады, бір –бірімен алмастырады, орындайды,тексереді. Оқушылар бір - бірін балдық жүйемен  бағалайды.

Тұсаукесер «Ой тастау»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Негізгі бөлім

«Екі ұсыныс,бір тілек» 

 

«Аялдама» мәтінмен жұмыс

 Иә, Жоқ                                                               

1 .Ит түнде жақсы көреді. (Иә)
2. Дыбысты ең жақсы еститін адам. (Жоқ)
3. Тіл  ең көп қозғалатын бұлшық ет. (Иә)
4. Мұрын – тыныс алу мүшесі. (Жоқ)
5. Иісті ең жақсы сезетін 
6. Ең жақсы секіретін
7. Жүйке жүйесі тоқтаусыз жұмыс жасайды. Рас

 

Сезім мүшелеріне өкпе бауыр асқазан жатады. Жалған.

Топпен жұмыс Постер қорғау.

3.Оқулықпен жұмыс
1 топ Құлақ, мұрын

2топ  Көз, тіл
 Сергіту сәті.
5-8 минут

Ақыл кеңес стратегиясы.
Көзіңді бөгде заттардан қорғай біл.
Жұмыс орнындағы тым шаңқиған немесе тым әлсіз болмауын қадағала.
Өте қатты дыбыс адамның құлағына зиян.

Балалар дәптерлеріне белілеп отырады.Дұрыс жауап үшін бір ұпай

 

 

 

 

 

 

 

Топтастырады. Бағалайды

Топтар постер  алмасады.стикерге ұсыныс, тілектері жазып, жапсырады ұғым бойынша зияткерлік карта құрастыру

 

Жұмбақтар шешу

Қорытынды, бекіту тапсырмалары.

 

 

 

 

 

 

 

Көру

Шаң-тозаңнан

Есту

Иіс сезу

Дәм сезу

Түйсіну

 

Тіл

 

 

 

 

 

 

 

Мұрын

 

 

 

 

 

 

 

Құлақ

 

 

 

 

 

 

 

Ми

 

 

 

 

 

 

 

Көз

 

 

 

 

 

 

 

Қабақ, кірпік

 

 

 

 

 

 

 

 

               

27 бет оқу, мәтін бойынша тест сұрақтарын құрастыру.

+, - таңбасын қою

Үй тапсырмасы

 

Кері байланыс

Бағалау.

Рефлексия

Бағдаршам

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз

Пікірлер