Өлең, жыр, ақындар

Көлік

САБАҚ:

Саяхат

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Увалиева М.О.

СЫНЫП: 1

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Көлік

 

Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу
мақсаттары
 

А. 1.2.6.1. Тыңдаған/оқыған материалдар туралы өзінің қарапайым пікірін (келісемін/келіспеймін, ұнайды/ұнамайды) білдіру 

О. 1.3.3.1. Көліктің түрлерін ажырату.

О. 1.3.4.1.Мұғалімнің көмегімен мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация бойынша қарапайым (кім? не? қандай?) сұрақ қоя білу.

О.1.3.5.1. Мұғалімнің көмегімен қажетті ақпараттарды иллюстрациялы шағын мәтіндерден тауып алу.

Бағалау критерилері

Сабақ мақсаттары

 

 

Барлық оқушылар орындай алады:

Сөзді тыңдайды, атауларын ажыратады. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсінеді.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

 Сөздерден сөз тіркесін құрайды.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Сөз тіркестерінен сөйлем құрайды.         

Ойлау дағдысы

Түсіну, қолдану, бағалау, синтез.

 

Тілдік мақсат

Оқушылар орындай алады: Көліктердің атауын атайды. Көліктің үлкен және кішкентай екенін атап көрсетеді.

Пəнге қатысты сөздікқор мен терминдер:

Көлік-транспорт

Түрлері-виды

Автобус –автобус

Тройлейбус – тройлейбус

Көлік түрлерін атайды.

Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:

 
 
 

Алдыңғы оқу:

 Мектепке қандай көлікпен келгенін айтады.

 Сабақ барысы

Уақыт

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

2 мин.

1-әрекет.Ұжымдық жұмыс.   «Пазл» әдісі. Оқушылармен амандасады. Оқушылар бір-бірлеріне ізгі-ниеттерін білдіреді Топқа сурет түсімен және қиындылармен бөледі

Амандасып, суреттің түсі мен қиындысы арқылы топқа бөлініп отырады.

 

Суреттер

3 мин.

2-әрекет. Жеке жұмыс. Алдыңғы сабақта өткен тақырып бойынша мектепке немен келетіні жайлы сұрайды.

 Оқушылардың жауабы. Дескриптор:  Суреттерден машиналарды көрсетіп, атайды. Оқушылар мектепке жаяу, автобуспен немесе машинамен келетіні жайлы сұрақтарға жауап береді.

3-әрекет. Оқушылардың  жауаптарына қарай түрлі түсті фишкалармен бағалау жүргізіледі.

Фишкалар

Суреттер

5 мин.

4-әрекет. Топтық жұмыс.  Сурет қиындысынан не жасалынғаны жайлы қайтадан сұрайды

Дескриптор

Суреттердің түсіне қарай ажыратады. Машиналардың қиындысын түсіне қарап жасайды.

Әр топ өздерінің қиындысынан жасалған сурет туралы айтады, сұрақтарға жауап береді.

5-әрекет. Топты  фишкалардың түсіне қарап бағаланады

Суреттер. Фишкалар

3 мин.

6-әрекет. Жеке, топпен жұмыс. Бірлескен оқылым. Дескриптор:  Тақтадағы жазылған сөздерді оқиды. Қайталап бірнеше рет айтады.

Балалар мұғаліммен бірге қайталап бірнеше рет оқып айтады.

Фишкалар

Интербелсенді тақта.

5 мин.

Сергіту сәті. Қозғалыс.

Машиналар қозғалады, қозғалады.

Машиналар жүреді, жүреді.

Машиналар тоқтайды, тоқтайды.

Оңға қарап, солға қарап жүреді. 2-рет қайталайды.

Мұғалімнің қозғалысына қарап оқушылар қайталайды.

 

 

   

Сабақ ортасы

 

 

10 мин.

7-әрекет. Топтық жұмыс. Суреттер таратылады.

 

Дескриптор:

  Өздерінің қолдарындағы суретті ажыратып, сөз тіркесін айтады. Сөйлем құрайды.

Машина үлкен.

Машина кішкентай.

Автобус үлкен.

Такси кішкентай.

Біздің машина – үлкен.

Автобуста адамдар көп.

8-әрекет. Қатесіз айтқан оқушыларға түсіне қарай фишкалар беріліп бағаланады.

Интербелсенді тақта.

10 мин.

9-әрекет. Топтық  жұмыс. «Суреттер сөйлейді» әдісі.

Сурет арқылы жұмыс жүргізу.

Сурет салу.

Дескриптор

Тақтадан көрген, өздеріне ұнайтын машиналарды суретке салады.

Салған суреттерін  көрсетеді, айтады.

10-әрекет. Фишкалармен  оқушылар бір-бірін бағалайды

Интербелсенді тақта.

   

Сабақтың аяғы

 

 

5 мин.

11-әрекет.Жеке жұмыс. «Кім біледі?» Сұрақ-жауап.

   Суретпен жұмыс. Дескриптор.

Салған суреттерінен көрсетеді. 

Көліктің  атауын айтады.

12-әрекет. Сұраққа жауап берген оқушыларға фишкалар береді.

Суреттер.

2 мин.

13-әрекет. Топтық жұмыс. Топтан сұрау.

Көліктің қай түрі  ұнады/ ұнамады. Не білгің келеді? деген сұрақтарға кері байланыс жүргізеді.

Өздеріне ұнаған көліктің суреттеріне смаиликтер іледі

Суреттер

Смаиликтер

Сараптау: кейбір оқушыларға машиналар туралы мәтін дайындайды.

Орындай алмаған оқушыларға көліктер салынған суреттерді бояуға береді.


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз