Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Сабақ: Менің отбасым Пән: Сауат ашу |
Мектеп: №37 орта мектеп |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты: Касымбаева С.К. |
|
Сынып: 1 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру. |
|
Бағалау критерийлері |
1. Ұ дыбысы мен әрпін тану, ажырату және оны атайды, анықтайды. |
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар: Дыбыстарды буындап оқиды |
|
Оқушылардың басым бөлігі: Дыбыстарды ажыратып айтады |
||
Кейбір оқушылар: Дыбыстардан сөйлем құрайды |
||
Тілдік мақсат |
2.1 Оқу түрлерін қолдану |
|
Ишара: қызыл түс – түсінбедім, сары түс – көмек керек, жасыл түс - тамаша |
||
Алдынғы оқу: |
Менің отбасым. Ққ дыбысы мен әрпі. Тірек сөздерден мәтін құрастыру. ( қар, қыс, қарға, қырау, аққала, құлақшын, қолғап) |
|
Жоспар |
||
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
ресурстар
|
Басы
|
Шаттық шеңбері. |
|
Ортасы
|
1. Суретпен жұмыс. Ұұ дыбысына байланысты суреттер іліп, атау. Дыбыстық талдау жасату. Электронды оқулық. 2. Оқулықпен жұмыс. Ұұ дыбысы және әрпімен таныстыру. «Ұұ» дыбысының дауысты дыбыс екенін айту. Ұұ дыбысының баспа және жазба түрімен таныстыру. Оның сөз басында, ортасында келу үлгілерін көрсету.
1 – сурет. Ұлу сөзіне дыбыстық талдау жасату. Сөзді буынға бөлдіру. 1 – тапсырма. Топтық жұмыс. 1 – топ. Суреттегі заттарды атау. 2 – топ. Осы суреттегі заттардың атауындағы жаңа дыбыстарды табу. 3 – топ. Әр заттың өмірде қажеттілігіне байланысты сөйлем құрау. 3. Ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша түсіндіреді. Дескриптор 1 .Буындып оқиды, тұтастай оқиды1 Сергіту сәті. Мен қазақпын 2 – тапсырма.
Сөздерді оқып қайталату. 4. Сөздердің мағынасын ажыратады, хормен, тізбектей, жекелей оқиды. Кері байланыс Ыстық картоп 3 – тапсырма. Сызбаны толықтыру. 5.Сызба және сөздермен мәтін құрастырады. Дәптермен жұмыс. 5. Бас әріптер мен кіші әріптерді бір–бірімен дұрыс байланыстырады және оларды гигиеналық талаптарға сай жазады. 4-тапсырма Берілген сөздерді оқыңыз. Көп нүктенің орнына қай әріпті қоюға болады? Сол әріпті қоршап сызыңыз. Дескриптор: Білім алушы - сөздерді дұрыс оқиды; - көп нүктенің орнына қойылатын әріпті анықтайды және белгілейді. |
|
Соңы
|
Кері байланыс
Шығармашылық жұмыс |
|
Қосымша мәліметтер |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) |
А – топтық жұмыс В – сызбаны толықтыру С – 4- тапсырма |
Бағалау парағы, смайлик
|
Дүниетану Математика |
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. топтық жұмыс 2. Сызбамен жұмыс Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. Видео-ролик 2. пазл құрастыру Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. Видео-ролик, пазл құрастыру арқылы үдемелі оқудың жүзеге асатынын білдім. 2. Топтық жұмыс арқылы алға ілгерілеуді білдім. |
Критерий |
Дескриптор |
|
||
1.Ұ дыбысы мен әрпін тану, ажырату және оны атайды, анықтайды. |
1. Неше дыбыс бар екенін біледі 1
|
2. Дауысты дауыссыз дыбыстарды ажыратады, анықтайды 1 |
3. Ұ дыбысы бар сөздерді атайды. 1 |
4. Ұ дыбысының орналасу ретін біледі 1 |
2. Ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша түсіндіреді.
|
1.Суреттегі заттарды атау. 1
|
2. Осы суреттегі заттардың атауындағы жаңа дыбыстарды табу. 1 |
3. Әр заттың өмірде қажеттілігіне байланысты сөйлем құрау. 1 |
|
3. Сөздердің мағынасын ажыратады, хормен, тізбектей, жекелей оқиды. |
1.Буындып оқиды, тұтастай оқиды 1 |
2. Сөздердің мағынасын ажыратады 1 |
3. Ұ дыбысы қай буында кездесетінін анықтайды. 1 |
|
4. Сызба және сөздермен мәтін құрастырады.
|
1.Сызбаны толықтырады 1
|
2.Мәтінді қатесіз оқиды 1
|
3.Мазмұнын аша алады 1
|
4.Өз анасы жайында әңгімелей алады. 1 |
5. Бас әріптер мен кіші әріптерді бір – бірімен дұрыс байланыстырады және оларды гигиеналық талаптарға сай жазады. |
1. Каллиграфиялық нормаларды сақтау |
2.Сауатты жазу 1 |
|
|
6. Әріпті дыбыспен сәйкестендіріп оқиды |
1.Сөздерді дұрыс оқиды; 1
|
2.Көп нүктенің орнына қойылатын әріпті анықтайды және белгілейді. 1 |
|
Аширбекова Гулшат
Сабақ өте керемет өтілген оқушылар Ұұ дыбысын меңгерді деп ойлаймын
Венера
Сабақ керемет оны қалай жүктесем болады