Пән: дүниетану |
Мектеп: «Комомол» жалпы орта мектебі |
|||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
1.2 Мектеп және мектеп қоғамдастығы |
|||||||||
Күні : |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||
сынып: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Дос болайық бәріміз! |
|||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
1.1.2.3 Мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығынтүсіндіру. |
|||||||||
Сабақтың мақсаттары: |
|
|||||||||
|
||||||||||
|
||||||||||
Бағалау критерийлері: |
Тәртіп ережесін сақтаудағы қарым-қатынасты түсінеді |
|||||||||
Тілдік мақсаттар: |
1.Пәнге қатысты лексика мен терминология⁚ Қарым-қатынас,әңгімелесу,тәртіп, ереже. 2.Диалогқа,жазылымға қатысты тіркестер
|
|||||||||
Құндылықты дарыту: |
Құрмет және ынтымықтастық.Бүкіл адам баласын бауыр, дос тұту, көпшіл болу құндылығын дарыту. |
|||||||||
Пәнаралық байланыстар: |
Сауат ашу 1.1.4.1 мәтіннің мақмұнынңмәтіннің мазмұнын тақырыбы/иллюстрация бойынша болжау |
|||||||||
АКТ қолдану дағдылары. |
Бейнежазба,суреттер,слайд. |
|||||||||
Бастапқы білім:
|
Мектеп ережелерін біледі.
|
|||||||||
Сабақ барысы: |
||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекеттер
|
Ресурстар
|
||||||||
Сабақтың басы
3 мин
5 мин
6 мин
7 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Шеңбер бойымен орналасу Қуанамын мен де Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан күнге «Оқулық» әдісі бойынша 4 топқа бірігеді.
«Серпілген сауал» әдісі бойынша өткен сабақты бекітемін. Мектеп ережелері дегеніміз не ? Ережелер не үшін қажет? Ереже сақталмаса не болуы мүмкін?
Ұжымдық жұмыс. «Еркін микрофон» Әли мен Аяның «ДОСТЫҚ» бейнежазбасын мұқият тыңдаймыз. Бейнежазба туралы өз ойыңды айт.
-Балалар осы бейнежазбаны көргенде қандай сезімде болдыңдар? Әли мен аяның достығы туралы не айта аласыңдар? Әли мен Ая қандай дос Балалар,бүгін біз сендермен достық,қарым-қатынас туралы сөйлесеміз. Қ.Б: «Басбармақ»
Жұптық жұмыс.Оқулықпен жұмыс. «Ойлан тап» әдісі Суретке қара.Сызба бойынша әңгімеле.
|
Суреттер, топ аттары жазылған парқшалар
Бейнеролик, сұрақтар
Оқулық 26-бет Суреттер
Оқулық 27 бет
Оқулық жұмыс дәптері 17 бет, түсті қарындаштар
|
||||||||
Сабақтың ортасы
6 минут
|
Қ.Б: «Смайликтер»
Жеке жұмыс. «Кел талқылайық» 1.Сурет бойынша мектептегі тәртіп ережесін ата 2. Балалардың қарым-қатынастары туралы әңгімеле 3. Сыныптастарыңмен қарым-қатынас ережесін құрастыр
-Суретте олар не туралы әңгімелесіп тұр деп ойлайсыңдар? -Қандай қарым-қатынасты дұрыс деп санайсыңдар? -Неліктен? -Біздің сыныпта осындай жағдайлар болды ма? -Сыныптастармен арақатынасымыз қандай?
Қ.Б: «Бағдаршам»әдісі бойынша түстерді көтеріп бағалау.
|
|||||||||
Сабақтың соңы
4 мин
2 мин
|
Жұптық жұмыс «Досыңа сипаттама беріп көр» әдісі Өз досыңды сипатта.
Қ.Б: «Смайликтер»
Дәптермен жұмыс.Сыныптастарыңның көңіл күйін смайликтер арқылы көрсетіңдер,сәйкес келетін суретті бояңдар.
Қ.Б: Жұлдызшалар |
|||||||||
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік, техникасының сақталуы
|
||||||||
Қ.Т. Мектептегі тәртіп ережесін сурет бойынша атайды. Қ.О. Балалар арасындағы қарым-қатынас туралы әңгімелейді. Қ.Ж. Сыныптастарымен қарым-қатынас ережесін құрастырады. |
|
Сұхбаттасыңның сөзін бөлме, аяғына дейін тыңда. -«Өтінемін» және «рақмет» сөздерін қолдан. -Сыныпта мұғалімді мұқият тыңда; - Сыныпта айғайлап сөйлеме; -Сыныпта алысып, жүгірме;
|
||||||||
zhenisbek86
керемет