Өлең, жыр, ақындар

Алтын адам

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Құндылығы: 

САБАҚ: Мектеп:  №83 гимназия

Күні: 25.11.2017 Мұғалімнің аты-жөні:   Дүйсенбиев А.

Сынып: 5 Қатысқан оқушылар саны:  15 Қатыспағандар:0

Сабақтыңтақырыбы Алтын адам

Осы сабақ  арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру (Т6);

Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау (Ж4);

Мәтіндегі ақпаратты анықтау (О1).

Сабақтың мақсаттары Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді оқиды, түсінеді;

 Көпшілігі орындай алады: мәтіндегі негізгі ойды табады, сұрақтарға жауап береді;

Кейбір оқушылар орындай алады: жинақтау арқылы өз ойын ашық жеткізе алады.

Тілдік мақсаттар Оқушылар: мәтінді оқып, түсінеді. Тақырыпқа қатысты мәліметтерді алады. 

Пән лексикасы және терминология: Алтын адам, зергерлік бұйымдар, ою-өрнек, қорған, археологиялық қазбалар, сақтар, әшекей және т.б. 

Осыған дейін меңгерілген білім Аңыз патшайцым (О6, А1)

Жоспар

Жоспарланатын уақыт Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз) Дереккөздер

Сабақтың басы

«Жүректен жүрекке» тренингін өткізу. (Жұптар бір-біріне «Мен саған сәттілік тілеймін!» деп тілек айтады)(30 сек.)

Түрлі-түсті стикерлерді таңдау арқылы 3 топқа бөлу ( 1мин.)

Үй тапсырмасын пысықтау «Kahoot!» бағдарламасы арқылы әзірленген тест түріндегі 6 сұраққа жауап берумен өтеді. (5 мин.)

Өткен сабақпен байланыс орнату мақсатында «Миға шабуыл» әдісі арқылы мынадай сұрақтар қойылады:

1) Тұмар қай тайпаның патшайымы?(Сақ)

2) Сақтардың қандай ескерткіштерін білесіңдер?(Алтын адам) (1 мин.)

Ендеше, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы – Алтын адам

 Сабақтың ортасы Мәтіналды жұмыс

1-тапсырма

Ұ

Суреттерге қарап, жаңа сөздермен танысып шығыңдар (1 мин.)

      

                  Жазық –равнина                       Әшекей – украшение

      

          Оба –могильник;  Зергерлік бұйым – ювелирное изделье

Дескриптор:

1) «Жазық», «әшекей», «оба», «зергерлік бұйымдар» сөздерімен танысты. 

2-тапсырма

Т

Мәтінді үнсіз оқып, «Джигсо» әдісі арқылы талқылаңдар. Мәтіндегі ақпаратты анықтаңдар.

(«Бәйшешек, 5-сынып» оқулығының 89-90-беттеріндегі мәтінмен жұмыс) (5 мин.)

 

Дескриптор:

1) Мәтінді үнсіз оқыды;

2) «Джигсо» әдісі арқылы талқылады;

3) Мәтіндегі ақпаратты анықтады

3-тапсырма

Т

Интерактивті тақтадан бейнеролик арқылы сұрақтар қойылады. Оқушылар тыңдалым дағдысы арқылы қойылған сұраққа жауап береді.

Дескриптор:

1) Бейнероликті тыңдап 3-сұраққа жауап берді (5 мин.)

4-тапсырма

Т

«Алтын адам кім болуы мүмкін?» деген сұраққа жауап іздеу мақсатында постер әзірлейді (әзірлеуге 5 мин)

Дескриптор:

1) Тақырып бойынша постер әзірлейді;

2) Өз ойын еркін жеткізеді. (Қорғауға әр топқа 4 мин (12 мин))

Сабақтың соңы

Сабақты бекіту: сұрақ қою

«Не үйрендім?», «не қиын болды?» деген сұрақтарға жауап береді.

Бағалау критерийі:

1) Мәтіндегі ақпаратты анықтай біледі;

2) Тыңдалым  негізінде сұрақтарға жауап бере алады;

3) Мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасай алады

Қосымша ақпарат  «Kahoot!» бағдарламасы

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?  Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? Пәнаралық байланыс 

Қауіпсіздік ережелері 

АКТ-мен байланыс 

Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

О1 дағдысын қалыптастыру мақсатында 2 тапсырма әзірледім (1,2-тап.). Оны барлық оқушылар орындай алады.

 Т6 дағдысын қалыптастыру мақсатында 1 тапсырма әзірледім (3-тап.). Оны көпшілігі орындай алады.

Ж4 дағдысын қалыптастыру мақсатында 1 тапсырма әзірледім (4-тап.). Оны кейбір оқушылар орындай алады. Оқу мақсатына сүйеніп қойылған критерийлер негізінде бағалаймын. Тарих

Туған жеріңнің тарихын білу аса қажет

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы  қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?  Төменде берілген бөлімді осы сабақ  туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. 

Сабақ мақсаттары мен оқу мақсаттары жүзеге асты

Жалпы баға

 

 

Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

 

2:

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз