Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы Ботақара кенті
«Жалпы орта білім беру №1 қазақ тірек мектебі (РО)» КММ
Бастауыш мұғалімі Токова Мариям Тентекбаевна
Пәні: Қазақ тілі |
Мектеп: «ЖОББ №1 қазақ тірек мектебі (ресурстық орталық)» КММ |
|||||||||||||||||||||||
Күні: 15.11.2017ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Токова Мариям Тентекбаевна |
|||||||||||||||||||||||
Сынып: 4 «Б» |
Қатысқандар: 16 |
Қатыспағандар: 0 |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Жай сөйлем және құрмалас сөйлем |
|||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Жай сөйлем және құрмалас сөйлемнен өткенді бекіту, шығармашылық қабілеттерін жетілдіру, сауаттылығын арттыру. |
|||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
• Мәтіннен құрмалас сөйлемдерді табады. Мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. |
|||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: |
|||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық дәстүрді қадірлеу. Ұлттық құндылықтарды жоғалтпау |
|||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу, дүниетану. |
|||||||||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
Жай сөйлем мен құрмалас сөйлемді пысықтайды |
|||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 6 мин |
2 мин
4 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі. Балалар, көңіл –күйлерің қалай? Балалар, мен сендерге бүгінгі сабаққа сәттілік тілеймін. |
Түрлі түсті қағаз қиындылары
|
|||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 24 мин |
5 мин
5 мин
5 мин 6 мин |
51-жаттығу. Жұмбақтың шешуін тап және жатқа жаз. Сөйлем мүшелеріне талда. 52-жаттығу. Қандай сөйлем екенін тап. Дәлелде.
Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талда. «Талдау диктанты» Тыныс белгілерін қойып, сөйлем мүшелеріне талда. Мақалдың мағынасын аш.
Әр топқа тапсырмалар бөлініп беріледі. 53-жаттығу. Сөйлем түрін анықтау. Қадірлі заттар. Бесік үстіне қадірлі, таза заттар қойылады. Өз атасының шапаны, жібек маталар, әкесінің қымбат тасты белбеуі және ат әбзелдері қойылған. Бесікке салған адамға бесікке салар, яғни, кәделі сый беріледі. Осындай қуаныш үстінде 1. «Серпілген доп» арқылы оқушылар бір сөйлемнен оқып, қай сөйлемге жататынын дәлелдейді. |
АКТ, интербелсенді тақта «Көршіңді бағала» жұбын тексереді. Оқулық
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалайды
«Басбармақ» әдісі арқылы бағаланады.
Смайлик арқылы бағалайды. |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 10 мин |
3 мин
3 мин
2 мин
3 мин
2 мин
|
Сергіту сәті: 55- жаттығу
56-жаттығу Сөйлемнің екі түрі жай және құрмалас сөйлемдер туралы ойыңды, біліміңді жинақтап, сызбаны талда.
«Білім теңізі» (Кеме суреті, арал суретіне оқушылар стикерді жабыстырады) Бағалау. Үйге тапсырма 54-жаттығу. 75 бет |
Смайлик арқылы
Интербелсенді тақтадан суреттер
Сурет ілінеді.
|
|||||||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||
1. Топтық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. 2. Барлық оқушыларға «Бесікке салу»туралы тыңдап, айтуға мысалдар мен тапсырмалар беріледі. Сынып оқушыларының басым бөлігі өз ойларын ортаға салады. Олардың білімдерін кеңейту. |
1. Оқушылардың қажетті білімдерін білу мақсатында ашық сұрақтар беріледі. 2.Топтық жұмыс арқылы оқушылардың бірлескен әрекетін ҚБ бойынша жетістіктерін басбармақпенбағалау. 3. Кері байланыс (ауызша) 4. Әр оқушының ОМ жеткендігін анықтау үшін бағалау критерийлері мен дескрипторлар қолдану |
Сергіту жаттығуы ән айту Қауіпсіздік техникасы ережелері
|
Сымбат
Өте керемет