Пән: әдебиеттік оқу |
Мектеп: №37 НМ |
|||||
Күні: 17.01 |
Мұғалімнің аты-жөні: Абилдаева А.А. |
|||||
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
Бөлім |
Дені саудың – жаны сау |
|||||
№53 сабақтың тақырыбы: |
Тазалықты сүйемін |
|||||
Сабақтың оқыту мақсаттары |
1.3. Шығармадағы оқиғаны болжау. 2.5. Шығарманың композициясын анықтау. |
|||||
Күтілетін нәтиже
|
Оқушылардың бәрі: мәтінді оқиды, түсінеді, бағалауға қатысады, топтық, жұптық жұмыстар орындайды. Шығарманың композициясын анықтап, кестені толтырады. Оқушылардың көпшілігі: тақырыпты болжайды, мақал-мәтел, нақыл сөздерді жинастырады. Ауруларға қатысты сөздерді дұрыс табады. Кейбір оқушылар: шығарманың композициясын дәл табады. |
|||||
Құндылық |
Өзін-өзі жетілдіру мен дамыту қажеттілігі; |
|||||
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі |
|||||
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта. |
|||||
Алдыңғы білім |
Көп ұйықтаған зиян-ау |
|||||
Жоспар |
||||||
Уақыт |
Жоспарланған жұмыс түрлері |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 5 минут |
Қызығушылықты ояту: Сыныпты қалыпқа келтіру. Үй жұмысын сұрау. Ой сергек. Қасындағы досына мақтау сөз айту. |
|
||||
Сабақтың ортасы 30-35 минут
|
Мағынаны ажырату Ой қозғау Білу. Нақыл сөздің дұрыстығына дәлелдер келтір. Еріншектен – салақтық, Салақтықтан – надандық, Бірінен бірі туады. Жоғалар сөйтіп адамдық. Шәкәрім Құдайбердіұлы Сабақтың мақсатын жариялау. Бүгінгі сабақтың жетістік критерийін құру. |
Жазушылардың суреттері |
||||
|
Түсіну. Оқылым. Түсініп оқы. Салақтық. Шиқан – тері ауруы. Қолдану. Жұптық жұмыс. Мәтіннің ойын ашатын тірек сөздер арқылы жұпқа бөлу. Тапсырма: №2, 4 – тапсырмалар. Бағалау. Қол соғып бағалау.
Топтық жұмыс. Кәмпиттер арқылы топқа бөлу. Тапсырма: оқулықтағы «Тазалық – денсаулық кепілі» сызбасын пайдаланып, әңгіменің негізгі ойын және оның басталуын, жалғасуын, аяқталуын тап. Жетістік критерийі: Шығармадағы оқиғаны түсінеді, болжай алады; Шығарманың композициясын анықтай алады. Бағалау. ЖК бойынша бағаланады. Синтез. Ой толғау Тазалықты сақтау ережесін дәптерге жаз. Жетістік критерийі: Ережені жүйелі құра алады; өз ойын жеткізе алады. Бағалау. ЖК бойынша бағаланады. |
|
||||
Сабақтың соңы 5 минут |
Үйге: Мәтінді түсініп оқып, мазмұндау. Кері байланыс. Ауызша. Рефлексия. Бүгінгі сабақ мен үшін қызықты болды, өйткені ... Бүгінгі сабақ маған қызықсыз болды, өйткені ... |
|
||||
Қосымша мағлұматтар |
||||||
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс (тәрбиелік элемент) |
||||
А, А + шығарманың композициясын дәл табады. |
Жетістік критерийлері арқылы, қол соғу арқылы. |
Құндылықтарды дарыту: ынтымақтастық, құрмет. Пәнаралық байланыс: қазақ тілі. АКТ-ны қолдану дағдылары: осы сабақ барысында оқушыларға тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар интербелсенді тақта арқылы көрсетіледі. Тәрбиелік мәні: әр нәрсенің қадірін білуге, төзімділікке, сабырлылыққа, еңбекқорлыққа тәрбиелеу. |
||||
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізео еді (сабақ беру және оқытуға қатысты): 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі