Күні: Сыныбы: |
22.10.2018 5 «в» |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||
Қатысқандар саны |
|
|||||||||||||||||
Қатыспағандар саны |
|
|||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
«Растрлық кескіндерді құру және өңдеу» жобалық жұмысы. |
|||||||||||||||||
Оқу мақсаттары: |
РРастрлық кескіндерді құру және өңдеуді практика жүзінде меңгеру. |
|||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
Барлы қоқушылар |
|||||||||||||||||
1. Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алу. 2. Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. |
||||||||||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі |
||||||||||||||||||
Түсінеді, талдайды, білімін қолданады: графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып, өңдеуді үйренеді. |
||||||||||||||||||
Кейбір оқушылар |
||||||||||||||||||
Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: оқып үренгендерін практикада қолданады. |
||||||||||||||||||
Өткен тақырып. |
«Даналық ағашы» әдісімен үй тапсырмасын сұрау. |
|||||||||||||||||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
СТО, «Инсерт», «Ой қозғау», «Пазл», «Миға шабуыл» стратегиялары |
|||||||||||||||||
Қолданылатын ресурстар |
Пазлдар, слайд, оқулық, видео сабақтар, суреттер |
|||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Сурет, жаратылыстану |
|||||||||||||||||
Жұмыс түрлері |
Тапсырмалар, қосымшалар |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||||||||||
І кезең |
||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі |
«Шаттық шеңбері» Оқушылардың бір бірлеріне тілек айтуы. - әртүрлі кескіндер арқылы үш топқа бөлу; І топ: «Төртбұрыш» ІІ топ: «Үшбұрыш» ІІІ топ: «Жұлдызша» IV топ: «Шеңбер» Практикалық жұмыстың тақырыбы мен мақсаты айтылады. |
Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру. |
Сыныптың оқушылары шаттық шеңберіне тұрады, бір –біріне жақсы тілектерін айтады.
|
|||||||||||||||
Үй тапсырмасын тексеру |
Өткен тақырып «Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау |
Интербелсенді тақтадан жауаптарын көрсетеді немесе өзі айтып тұрады. |
Мұғалім берген тапсырмаларды орындау. Оқушылар берілген әдіс-тәсілдер бойынша өз ойларын айтады. |
|||||||||||||||
Қызығушылығын ояту, мәселе қою. |
Көпір тапсырмасы «Пазл» әдісі арқылы сұрау. Ақпарат дегеніміз не? Ақпараттың қандай түрлері бар? Графикалық ақпарт дегеніміз не? Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал келтіре білу? |
Оқушы жауаптарын тыңдайды. Қосымша сұрақтар қою арқылы толықтырады. |
Көпір тапсырмаларында берілген сұрақтарға әр топ сыни тұрғыдан ойлау арқылы жауап береді. |
|||||||||||||||
ІІ кезең |
||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Ребусты шешіңдер Графика ,, ,,, ,,,,,,,,
Дескриптор: Ребустың жауабы арқылы жаңа сабақтың тақырыбы анықталады. Компьютерлік графикадан түсінік алады;
|
|||||||||||||||||
Растрлық кескіндермен жұмыс жасау. Оқулықтағы жобалық жұмыс (топтықжұмыс, презентация, мұғаліммен бірге талдау) |
Оқулықтағы жобалық тапсырмаларды орындау
|
Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет беру. Графикалық редактормен қысқаша таныстыру. Жобалық жұмысты орындауға нұсқау көрсету. |
Оқушылар берілген жобаны компьютерде орындайды. Оқулықпен жұмыс жасау. Тақырып бойынша алған білімдерін практикада қолдану. Берілген тапсырмаларды компьютерде орындайды. Теориялық білімін бекіту арқылы біліктілігі қалыптасады. |
|||||||||||||||
Сергіту сәті |
Видео көру арқылы көз жаттығуын жасау |
Жаттығу жасау. |
Интербелсенді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығу жасайды. |
|||||||||||||||
ІІІ кезең |
||||||||||||||||||
Бұл кезеңде оқушылар жобалық тапсырмалар мен жұмыс жасайды. |
Жобаның тапсырмасы: Paint графикалық редакторын пайдаланып ақпараттың түрлерін бейнелейтін суреттер салады. |
Мұғалім басқарады, тексереді, түзетулер енгізіп, бақылайды. Түсінбеген мәліметтер болса түсіндіреді, бағыт бағдар береді. |
Барлық оқушы топтасып орындайды |
|||||||||||||||
Бағалау, керібайланыс (бағалау парағы бойынша) |
Оқушылар өздерін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Мұғалімнің тексеруінен кейін, дұрыс нәтижелері салыстырылады. |
Оқушылардың бағалау парғына бағаларын дұрыс қойғанын қадағалайды. Қорытынды бағаларын қояды. |
Топ оқушылары өздерінің бағаларын бағалау парағына қояды. |
|||||||||||||||
Үй тапсырмасы №13 жоба тапсырмасын жасау, презентациялар дайындап келу. |
Оқушыларға бағдар беру, түсіндіру. |
Оқушылар үй тасырмасын күнделікке жазады |
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі