Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
8.3А бөлім – Бағдарламалар жасаудың кіріктірілген орталары |
Мектеп: |
№ 182 жалпыға білім беретін мектеп КММ |
|||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Дюсупова Анар Кадылбековна |
||||||||||||||||
Сынып: |
8 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Таңдау операторы |
|||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
8.3.3.1 Lazarus визуалды ортада бағдарламаларды әзірлеу кезінде таңдау және қайталау операторларын қолдану |
|||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Lazarus бағдарламасында таңдау және қайталау операторларын қолдану. Көпшілік оқушылар: «Тестілеу бағдарламасы» жобасына талдау. Кейбір оқушылар: Топтың барлық мүшелерінің әрекеттерін үйлестіретін көшбасшы ретінде тармақталу және таңдау алгоритмдерінің құрылымдарын салыстырып, оларды бағалау. |
|||||||||||||||||
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар Case of операторын және циклдік операторларды қолдануын «Тестілеу бағдарламасы» жобасында көрсетеді; тапсырмаларды орындау барысында білімдерін жинақтайды. |
|||||||||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||||||||||
RadioButton, CheckBox, Caption, Alignment сөздерін қолданады, «Тестілеу бағдарламасы» жобасы арқылы Case of операторын және циклдік операторлардың мағынасын талдайды. |
||||||||||||||||||
Сыныптағы диалог\жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
||||||||||||||||||
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||||||||||||
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: Ойдан тапқыр сұрақтар мен жауаптар жаза алады. |
||||||||||||||||||
«Тестілеу бағдарламасы» жобасын құрайды. |
||||||||||||||||||
Құндылықтар-ға баулу |
Оқушыларға Елбасымыздың Халыққа Жолдауындағы: “Біздің ұрпақ алдында бабалар қол жеткізген игіліктісақтау, қайта қалпына келтірілген мемлекетімізді нығайту және дүниежүзілік қауымдастық талаптарына сай жаңа сапалық деңгейге көтерілу міндеті тұр” -деп, жастарға зор сенім мен үміт артып отырғандығын жеткізу. Сол сенімді ақтап, жоғары руханиятты болуға ықпал ету. |
|||||||||||||||||
Пəнаралық байланыс |
Ағылшын тілінде Lazarus – тың компоненттері мен қасиеттері |
|||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
RadioGroup компонентері мен қасиеттерін қалай сипаттауға болады? CheckBox компонентінің қызметін қалай сипаттайсың? Қандай жағдайда Memo компонентін пайдаланған жөн? |
|||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||
Сабақтың басы 3 мин |
|
|||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
|
3 топқа ашық сұрақ қойылады. Күнделікті өмірде өзімізге қажетімізді қалай таңдап аламыз?
Интербелсенді тақтадан тапсырма ұсынылады. Осы киіз үйдің схемасының уық жағына жыл мезгілінің интерфейсін жасағанда қандай компоненттерді қолданғанын және олардың қасиеттерін жазады. Керегесіне кодтарды жазып түсіндіреді. Астыңғы жағына нәтижесін жазады. Топ болып қорғайды. Дескрептор: оқушылар оқулықтағы материалды топтастыра алды. Бағалау: ауызша мадақтау Визуалды ортада таңдау алгоритімін қалай ұйымдастыруға болады? № 1 тапсырма. Таңдау компонентерін қоланып «Тестілеу бағдарламасы» жобасын жасап шығу Дескрепторлар:1. Lazarus бағдарламасының интерфейсімен еркін жұмыс жасайды.
Бағалау: № 2 тапсырма. «Тестілеу бағдарламасы» жобасының пішінін өз қалауларың бойынша өзгертулерін ұсыну. Дескрепторлар: 1. Lazarus бағдарламасының компонентердің қасиеттерін салыстырады 2. Эстетикалық талғамға сай болу шарт. Бағалау: Бас бармақ әдісімен өзін –өзі бағалайды. №3 тапсырма. Күнделікті өздеріңе кездесіп жүрген таңдауға байланысты бір мысал келтіріп жобасын ұсыныңдар. Дескрептор: 1. Таңдау операторын қолдану аймағын біледі.
Бағалау: «Сэндвич» әдісі
|
|
||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Үй жұмысын беру.
Топ мүшелері критерий арқылы бір-бірін бағалайды. Бағалау парағы Әр топбір-бірін алдын ала дайындалған критерий арқылы бағалайды. Аты __________________________ Уақыты________________ Сыныбы______________________ Қызметінің түрі_____________
Сен топпен жұмыс істегенде төмендегі іс-әрекеттерді қаншалықты жиі атқардың? (топтық жұмыста сенің деңгейіңді нақты анықтайтын сөзді белгіле)
|
|||||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс. |
||||||||||||||||
Топтық жұмыс арқылы тақырыпты меңгереді. «Тестілеу бағдарламасы» жобасын құрастыруды қолдана алады; Компонентер мен қасиеттерді ажырата алады. «Тестілеу бағдарламасы» жобасының пішінін өзгерте алады; Өз ойынан мысал құрастыра алады. |
Критериилер арқылы бағалау;
|
Тарихпен байланыс. Интернет материалдары. «Қазақтың мақал-мәтелдері» жинақ. |
||||||||||||||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінін не білдім? |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі