8.1А бөлім: Квадрат түбірлер және иррационал өрнектер |
Мектеп |
||
Күні:9.10.18 |
Мұғалімнің аты- жөні Зиргиров Дамир Умиргалиевич |
||
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушы саны: Қатыспаған оқушы саны: |
||
Сабақтың тақырыбы : |
Құрамында түбір таңбасы бар өрнектерді түрлендіру |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.1.2.5 квадрат түбірдің қасиеттерін пайдаланып, құрамында квадрат түбірі бар өрнектерге түрлендіруді орындайды; |
||
Сабақтың мақсаты |
- ауызша есептеу арқылы оқушылардың жылдамдығын арттыру; -зерттеу жұмысы арқылы бір-бірін критериалды ойлану дағдысын қалыптастыру; -логикалық ойлауға бағыттау; - жұппен жұмыс арқылы бір бірінің шығарылу әдістерін талқылауға бағыттау; -қалыптастырушы бақылау жұмысы арқылы алған білімдерін тексеру |
||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар: -Өрнектерді түрлендіру; -Квадрат түбірдің қасиеттерін қолданады; -Бөлшек бөліміндегі ирроционалдықтан құтылу; |
||
Тілдік мақсаттар |
сандардың иррационалдығын дәлелдей біледі; - квадрат түбірдің қасиеттерінің тұжырымын пайдаланып өз шешімін түсіндіреді; - иррационал сандар қасиеттері түсінігіне негізделген сандар туралы талқылау жүргізеді Пәндік лексика мен терминология квадрат түбір; - арифметикалық квадрат түбір; - қосындының түбірі және түбірлердің қосындысы; - көбейтіндінің түбірі және түбірлердің көбейтіндісі; - бөліндінің түбірі және түбірлердің бөліндісі; - санның квадрат дәрежесінің түбірі; - санның жұп дәрежесінің квадрат түбірі; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер егер ... болса, оң саннан алынған квадрат түбірді иррационал сан деп айтуға болады; - иррационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану нәтижесінде...; - иррационал сандардың қосындысы ... болады; - иррационал сандардың көбейтіндісі ... болады; - көбейткішті түбір таңбасы алдына шығару үшін ...; -көбейткішті түбір астына алу үшін ... ; -иррационал өрнектің мағынасы болады, егер ... ; - түбір астындағы өрнекті жай көбейткіштердің көбейтіндісі түрінде жазуға болады, ... ; |
||
Тұлғаны ұлттық рухани құндылықтар арқылы дамыту |
Жұппен жұмыс, кумулятивті әңгіме, ашықтық: Орындалған жұмыстарды мұғаліммен кері байланыс орната отырып, қорытындысы жинақталған. |
||
Пәнаралық байланыс |
- |
||
АҚТ-ны қолдану дағдылары |
Презентация |
||
Осыған дейін меңгерілген білім |
Квадрат түбірдің қасиеттері |
||
Сабақ барысы |
|||
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа даярлығын тексеру.
|
Презентация Слайд
|
|
Соңы
|
Сабақтың қо рытындысы
|
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі