Өлең, жыр, ақындар

Жұмыстардың көрмесі

«№136 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ
Момбеков Бауыржан Есиркепович
Көркем еңбек және бейнелеу пәнінің мұғалімі

Қысқа мерзімді жоспар

Бөлім: Дизайн және  технология

Мектеп: «№136 жалпы орта білім беретін мектебі» КММ

Күні:

Оқытушы аты-жөні: Момбеков Б.Е.

Сынып: 5 (ұлдар)

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Жұмыстардың көрмесі

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары

5.3.1.1-Бүкіл сыныпқа дайын жұмысты таныстыру (көрме)

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:  

Оқушылар өзгелердің тәжірибесіне сүйене отырып, композиция заңдарын ескертеді

Оқушылардың басым бөлігі:

Оқушылар табиғи және қалдық материалдардың жалпы қасиеттерін зерттейді

Кейбір оқушылар:

Оқушылар    музыкалық соқпалы және даңғыралы аспаптардың эскизін жобалайды

Бағалау критерийі

• Аяқталған бұйымды таныстыруға дайындайды;

• Өз жұмысын сынып алдында толыққанды қорғай алады;

Тілдік мақсаттар

Оқушылар: Өзінің шығармашылық шешімдеріне  сипаттама жасап, сыни көзқарасты талдап, өз нәтижесін түсіндіре отырып, өзгенің және өзінің  жұмысын жеттілдіруге конструктивті өзгертуүшін ұсыныстар жасайды

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Балға- молоток, тістеуік-плоскогубцы, мыс-медь, сымтемір-проволока, болат-сталь, алюминий, никель, титан, цинк-мырыш.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

  • Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?
  • Has every learner’s choice been recorded? How can we check?
  • Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
  • Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?

Талқылауға арналған тармақтар:

•          Бұл аспап қандай материалдардан және қалай жасалынған?

•          Жасалған аспаптың дыбысының сапасына  материалдың қандай әсері болады?

•          Басқа аспаптардан ерекшелігі мен маңызылығы қандай?

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Шебер жұмысы сізді не үшін қызықтырды?

•Өз жұмысыңызды қалай жақсартар едіңіз?

Құндылықтар бағыты

 

  Оқушыларға мәдени және эстетикалық тәрбиені қалыптастыру.

АКТ дағдысын қолдану

Оқушылардың жеке ізденіс жұмыстар жүргізу дағдысын дамыту.

Дәлелдемелер мен дәйектемелер келтіруде нақты мәліметтерді  салыстыра білу .

Оқыту технологиясы

Блум таксономиясы «Оқыту үшін бағалау» модулі

Алдыңғы білім

Бұйым өру

Жоспар

Жоспарланған уақыт

 

 

 

 

 

 

Жоспарланған

сабақ барысы

 

Ресурстар

 

 

 

 

 

 

 

Кіріспе-қызықтырушылық кезең

(сабақтың басы)

8 мин

 

 

 

 

   

Ұйымдастыру бөлімі:

  • Салемдесемін , түгендеймін
  • «Шаттық шеңбер» құрып, «Ыстық алақан» әдісі бойынша тілек айтылып жылы атмосфера жасап аламын
  • «Санамақ » әдісі арқылы 4 топқа бөліп аламын.

 

Қызығушылықты ояту

  • «Жиксо» әдісі бойынша өткен сабақ қайталаймыз. Бағалануы: Стикер арқылы

 

 

 

презентация

 

Танымдық-операционалдық кезең

(сабақтың ортасы)

25 мин

 

 

Сергіту сәті

2 мин

№1 Тапсырма «Қолөнершілер» әдісі бойынша  сабақты ашып аламыз

Аяқталған жұмысты өзіндік бағалауға мүмкіндік.

  • Жасалған бұйымыңыз өз ойыңыздағыдай шықты ма?
  • Алғашқы нобайыңызға қаншалықты сәйкес келеді?
  • Нәтижеге қол жеткізу үшін қандай элементтер немесе әдістер қолдандыңыз?
  • Бұйымыңызды жақсарту үшін сіз не істер едіңіз?

Оқушыларға аяқталған жұмыстарының мықты жақтарын және жетілдіру тәсілдерін анықтау ұсынылады.

 (Жұмыстарды мектеп көрмесіне қоюға болады).

Оқушылар дайын болған өнімнің дизайнын бағалап, жұмыстың күрделігін, дыбыстың сапасын, шынайлығын талдайды.

Дескрипторлар:

- Оқушылар әдіс-тәсілдерді пайдаланып шығармашылық жүмыстар жасайды.

-Қауіпсіздік ережесін сақтайды

.Бағалануы: «Шапалақ» әдісі

 

 

 

 

 

 

Рефлексия-бағалау кезеңі

(сабақ соңы)

5 мин

Бағалау

Бүгінгі болған сабаққа «Жетістік баспалдағы» әдісі арқылы оқушылардың нені білді, нені білгісі келеді сол туралы стикерге жазып жапсыруын тапсырамын.

презентация

слай бейнеролик

Қосымша ақпарат

Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

 

 

 

Рефлексия

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.  Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылартуралыменің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

 


Пікірлер (0)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз

Пікірлер