1 сабақ |
2-сынып |
|||||||||
Сабақтың тақрыбы |
Ауа. Ауаның қасиеті. |
|||||||||
Жалпы мақсаты |
Ауаның негізгі қасиетін білу.
|
|||||||||
Оқушлар үшін оқу нәтижелері |
|
|||||||||
Сабақта туындаған негізгі идеялар |
Ауа –тіршілік көзі. |
|||||||||
Дерек көздер. Көрнекілік. |
Оқулық 2- сынып, электронды оқулық, слайт .
Су, стақан, қант, доп, шар,үрленетін ойыншық. |
|||||||||
Тапсырмалар |
1)Оқушылар «Ауа» Сөзіне қауымдастық құрады. 2)Сұрақтар: Жануарлар, адамдар ауасыз өмір сүре ала ма? Неге? Түсіндір.
3) Ақпараттарды талдау. «Білемін, білмеймін» кестесін толтырады. Сұрақ: Ауа осы қасиеттерге ие екенін қалай біліп, дәлелдеуге болады? 4)1-тәжірибе. Кез келген заттың бойында ауа бар екенін дәлелдеу 5) 2-тәжірибе. Ауа орын алатынын дәлелдеу. 6) 3- тәжірибе. Ауада пішін жоқ. Ауа бар екенін дәлелдеу. 7.Тестік тапсырма. |
|||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||||||
1.Ұйымдастыру 2 мин. |
Психологиялық дайындық.
|
«Кел, балалар күлейік» Өлең шумақтарын айтып, бір-біріне қарап күлімдейді. |
||||||||
2.Үй тапсырмасын тексеру 5 мин. |
Галереяға саяхат. Оқушылар жұмысын тақтаға ілу. |
Өзінің сұлбасымен саяхат туралы әңгімелейтін оқушылар тақтаға шығады. |
||||||||
Қызығушылы ғын ояту 1-2 минут. |
Тірек білімдерін өзектендіру. Балалардың ұсынылған барлық нұсқаларын қабылдап тақтаға жазу, қорытындылау. Жаңа тақырыпты хабарлау. |
1-тапсырма дәптерлеріне « Ауа» сөзіне қауымдастық құрады.
Сабақтың мақсатын анықтайды. |
||||||||
Мағынаны тану 12 мин.
5 минут
Сергіту сәті. 2 минут |
2.Сұрақтар: Жануарлар, адамдар ауасыз өмір сүре ала ма? Неге? Түсіндір, дәлелде. Жалпы сұрақ. Ауаның исі, дәмі, бар ма? 3. Ақпараттарды талдау. «Білемін, білмеймін» кестесін толтырады.
Топтық жұмыс.
Электронды оқулықпен жұмыс ұйымдастыру. Тәжірибе жасауды ұйымдастыру.
Оқулықпен жұмыс. Қосымша түсінік. «Ауа – тіршілік көзі». Би қимылдарын ұйымдастыру. |
Талқылайды, түсіндіреді, өз пікірлерін еркін айтады.
Дәлелдейді.
1-топ. 1-тәжірибе. Кез келген заттың бойында ауа бар екенін дәлелдеу. 2-топ. 2-тәжірибе. Ауаның орын алатынын дәлелдеу. 1,2 –топ. Шарды үрлеу. Оның пішіні қалай өзгереді? Ауаның пішіні бар ма?
Дауыстап тізбектей оқиды.
Әуенмен билейді, көңілдерін көтереді. |
||||||||
Ой толғаныс 10 мин. |
Шығармашылық тапсырма. Топтық жұмысты ұйымдастыру.
Оқушылардың жаңа сабақты қаншалықты меңгергенін анықтау.
|
1-топ. Бөлмеде таза ауа болу үшін не істеуге болады? Топта ментальды карта жасап талқылайды.
Тест тапсырмалары. Ауаның қасиеттерін дөңгелектеп қорша. 1Бос 5.Иіссіз 2.Көзге көрінбейтін. 6.Дәмсіз 3.Көгілдір. 7.Түссіз 4.Анықталмаған. 8.терең |
||||||||
Рефлексия. 5 мин. |
Бұл сабақта сіздерге не ұнады, не ұнамады? Сіз нені үйрене алмадыңыз? |
Ауа туралы не білдік? Ауаның қандай қасиеті бар? Өз ойларын тақтаға жазады. |
||||||||
Бағалау. 1 мин
Үйге тапсырма 2 мин. |
Мұғалімнің ортақ бағасы
Түсіндіріп беру. |
Өз бағаларын фишкаларын санайды.Топ жетекшілерінің бағасы.
36-40 – бетті оқу. Қосымша оқуға Дүниетану хрестоматиясы 22-б. |
Бағалау парағы
Аты |
Үй тапс. |
ойларын дәлелдеуі |
Топтағы белсенділігі |
Тәжі рибе |
Шығармаш. жұмыс |
Тестік тапсырма |
Қорыт. баға |
Ақеділ |
|
|
|
|
|
|
|
Айбын |
|
|
|
|
|
|
|
Бекжан |
|
|
|
|
|
|
|
Алуа |
|
|
|
|
|
|
|
Ұлпан |
|
|
|
|
|
|
|
Ұлағат |
|
|
|
|
|
|
|
Несібелі |
|
|
|
|
|
|
|
Меруерт |
|
|
|
|
|
|
|
Бекітемін.
Мектеп директоры. С.Ж. Хамитов.
2- сабақ |
2-сынып |
Дүниетану |
|||||||||||||||||
Сабақтың атауы |
Ауаның қасиеті. Ауаның маңызы. |
||||||||||||||||||
Жалпы мақсаты |
Ауаның қасиетін, маңызын білу.
|
||||||||||||||||||
Оқушылар үшін оқу нәтиже лері |
|
||||||||||||||||||
Сабақта туындаған негізгі идеялар |
Ауа –тіршілік көзі. Ауа - сығылады –жылуды сақтайды - отты жанғызады. Ауаның қасиеттерінің тұрмыста қолданылуы. |
||||||||||||||||||
Дерек көздер |
Оқулық, электронды оқулық, Атлас-хрестоматия 1-4сынып. Слайт |
||||||||||||||||||
Көрнекілік тер, мен жабдық тар. |
Оқулық, электронды оқулық, май шам, шар, стақан, банка, доп, үй, машинаның суреті, маркер. |
||||||||||||||||||
Тапсырма лар |
1. Ақпараттарды талдау. «Білемін, білмеймін» кестесін толтырады.
2.1-тәжірибе. Ауаның сығылатынын қасиетінін анықтау. 3. 2-тәжірибе. Ауаның жануды қолдау қасиетін анықтау. 4. 3-тәжірибе. Үрленген шарды, кез келген затты суға салу. Ауаның салмақсыздығын анықту 5. «Түйінді сөздер және түсініктемелер» кестесін толтырады 6.Өмірде адамға ауаның қандай қасиеттері көмектеседі? Талқылау, суретін салу (шығармашылық тапсырма) 7.Тестік тапсырмалар.
|
||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті. |
|||||||||||||||||
1.Ұйымдас тыру 2 мин |
Психологиялық дайындық.
|
Шаттық шеңбері. |
|||||||||||||||||
2.Үй тапсырма сын тексеру 7мин |
Жақсы орындалған тапсырманы
атау.мадақтау, қолдау. Тәжірибені қорытындылау. |
Тамшуырмен жасаған
тәжірибелерін қорытындылайды. Ауаның орын алатындығын дәлелдейді. |
|||||||||||||||||
Қызығушы лығын ояту 1-2 минут. |
Тірек білімдерін өзектендіру. Өткен сабақтағы ауаның қасиеттері және оларды сипаттайтын тәжірибелерді еске түсіруге бағыттау.
Сабақтың мақсат міндеттерін айқындау |
- ауаның қандай негізгі қасиеттерін білесіңдер? -Ауаны сезінуге болатынын дәлелде. -Ауаның орын алатынын дәлелде. Сабақтың мақсатын анықтайды |
|||||||||||||||||
Мағынаны тану
20 минут
Сергіту сәті 2 минут |
Топтық жұмыс.
3. Ақпараттарды талдау. «Білемін, білмеймін» кестесін толтырады. Білетін ақпаратына «+», білмейтін ақпаратына «-» таңбасын қою керектігін түсіндіру.
Электронды оқулықпен жұмыс ұйымдастыру.
Сұрақ: Ауаның сығылғанын қалай анықтадың?
Тәжірибе жасауда оқушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету Сұрақ: Қай май шам бірінші сөнді? Қай май шам ұзақ жанды,себебі? Тәжірибені жасап көрсетемін
Тиын суға батып кетті, шар батпады, неге?
2- тақырып. Ауаның маңызы. Сұрақ: Ауа қалай ластанады? Мұғалімнің түсінігі. Жасыл желектің ауаны тазартудағы пайдасы. Жердің көзге көрінбейтін киімі. Оқулықпен жұмыс. Бегамот пен иттің биі. |
Тәжірибелерді алдымен электронды оқулықтан қарап түсінеді. (қажетті құралдар, жасалу жолы) 1.1-тәжірибе. Ауаның сығылатын қасиетінін анықтау. 2. 2-тәжірибе. Ауаның жануды қолдау қасиетін анықтау. Электронды оқулықпен жасап көріп қорытындылайды.
3. 3-тәжірибе. Үрленген шарды және тиынды суға салу. Ауаның салмақсыздығын анықтау. Түсіндіреді, қорытындылайды.
Дауыстап тізбектей оқиды. Оқушылар мұғаліммен әңгімелесе отырып жаңа ақпаратты қабылдайды.
Әуенмен ілесіп билейді. |
|||||||||||||||||
Ой толғаныс 7 минут |
Шығармашылық тапсырма. Топтық жұмысты ұйымдастыру.
Кестені талқылатып тақтада жазып қорытындылау.
Электронды оқулықпен жұмыс ұйымдастыру. |
Кестені толтырады.
1-топ.6.Өмірде адамға ауаның қандай қасиеттері көмектеседі? 2-топ. Ауаны қорғау.талқылау, суретін салу (шығармашылық тапсырма) Тестік тапсырманы орындау. |
|||||||||||||||||
Рефлексия 3 минут |
Бұл сабақта жаңадан қандай білім алдың? Берілген білімді түсіндің бе? Не ұнады, не ұнамады? Сен нені үйрене алмадың? |
Ауа туралы не білдік? Ауаның қандай қасиеті бар? Өз ойларын тақтаға жазады. Кері байланыс жазып, өткізеді. |
|||||||||||||||||
Бағалау. 1 минут
Үйге тапсырма 1 минут |
Мұғалімнің ортақ бағасы
Түсіндіріпберемін. |
Өз бағаларын фишкаларын санайды.Топ жетекшілерінің бағасы.
35-40 – бетті оқу. 40-б сызбаны зерделеу.Ауаның адам денсаулығына байланысты туралы қорытынды жасау. |
|||||||||||||||||
Қысқа мерзімді жоспар.
Бағалау парағы
Аты |
Үй тапс |
Өз ойларын дәлелдеуі |
Топтағы белсенділігі |
тәжірибе |
Шығармаш. жұмыс |
Тестік тапсырма |
Қ. баға |
Ақеділ |
|
|
|
|
|
|
|
Айбын |
|
|
|
|
|
|
|
Бекжан |
|
|
|
|
|
|
|
Алуа |
|
|
|
|
|
|
|
Ұлпан |
|
|
|
|
|
|
|
Ұлағат |
|
|
|
|
|
|
|
Несібелі |
|
|
|
|
|
|
|
Меруерт |
|
|
|
|
|
|
|
Бекітемін.
Мектеп директоры. С.Ж. Хамитов.
1- сабақ |
2-сынып. 8 бала. |
Дүниетану |
Сабақтың атауы |
Су . Судың қасиеті. |
|
Жалпы мақсаты |
Білімділік:Судың қасиетін біледі. Судың жай күйін, оның қалай жүзеге асатынын біледі. Дамытушылық: Сын тұрғысынан ойлауды, шығармашылығын дамыту. Тәрбиелік: Қоршаған ортаны қорғауға, өз біліміне сын көзбен қарауға тәрбиелеу.
|
|
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
4 . Сұрақ-жауап арқылы диалогтық сөйлеуі қалыптасады. 5. Cыни ойлауға үйренеді 6. Өз ойын ауызша жеткізуге үйренеді |
|
Сабақта туындаған негізгі идеялар |
Су –тіршілік нәрі. |
|
Дерек көздер. Көрнек |
Оқулық, электронды оқулық, Атлас-хрестоматия 1-4сынып. Су, стақан, қасық, түрлі пішіндегі ыдыстар. |
|
Тапсырма лар |
1.Үй тапсырмасы : а) Резеңке доп неге соншама көп секіреді. Ә) Неге қыста терезелерді бекіту керек. Және жан-жануарлар қыста неге тоңбайды? Б) Ауаның өртті қолдайтынына мысалдар келтіріңдер. В) Ауасыз өмір сүру мүмкін бе? Дәлелде. Г) Адамдар ауаның салмақсыздығын өмірде қалай пайдаланады? Д) Адам денсаулығы ауаның жағдайымен байланысты туралы айтып беріңіздер. 2. «су» сөзіне бес жолды өлең құрастырады. 3.1-тәжірибе. Судың түсін анықтау. (су мен сүтті салыстырады) 4. 2-тәжірибе. Судың мөлдір екенін анықтау. (Су, сүт, қасық) 5. 3-тәжірибе. Судың пішінін анықтау.( Түрлі пішіндегі ыдыстар). 6. 4-тәжірибе . Судың сұйық, жұққыш, жабысқақ екенін анықтау. 7. Су дың жай-күйін анықтау.
8. «Су- тіршілік нәрі». Ой толғау. |
|
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушының әрекеті. |
1.Ұйымдастыру 2 мин |
Психологиялық дайындық.
|
Шаттық шеңбері. |
2.Үй тапсырма сын тексеру 7мин |
«Жуан-жіңішке сұрақтар» Сұрақтар карточкада беріледі. Диалог, сұрақтарға жауап алу. Өткен сабақтағы тәжірибелерді қорытындылау. Мадақтау, қолдау. |
1. Резеңке доп неге соншама көп секіреді. 2. Неге қыста терезелерді бекіту керек. Және жан-жануарлар қыста неге тоңбайды? 3. Ауаның өртті қолдайтынына мысалдар келтір. 4. Ауасыз өмір сүру мүмкін бе? Дәлелде. 5. Адамдар ауаның салмақсыздығын өмірде қалай пайдаланады? 6. Адам денсаулығы ауаның жағдайымен байланысты туралы айтып беріңіздер. 7. Ауа жерді неден қорғайды. 8. Ауасыз өмір сүру мүмкін бе? |
Қызығушылығын ояту 1-2 минут. |
Тірек білімдерін өзектендіру
Әуеден жаңбыр жаумаса, Далада егін болмаса, Кемелер жүзіп суларда, Арықтар суға толмаса, Үйімізде шай қайнап, Тіршілік суға тоймаса, Күніміз не болар еді? Бірлесе жазу стратегиясын ұйымдастыру. Сұрақтарға жауап бере отырып бірлесіп бес жолды өлең құрастыру. |
Оқушылар өз ойларын білдіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айқындайды.
Зат есім........ Сын есім........ Етістік........ Сөйлем....... Балама сөз....... |
Мағынаны тану 13 минут
Сергіту сәті. 2 минут |
Оқулықпен жұмыс. Сұрақта арқылы мәтінді талдау.
Электронды оқулықпен , топтық жұмыс ұйымдастыру.
Жасалған барлық тәжірибені қорытындылау, ортақ пікірге келуге жетелеу.
Ұжымдық жұмыс ұымдастыру
Музыкалық релаксация.
Мұғалімнің түсінігі. Судың үш күйі. Су, бу, мұзды көрсету. |
Асан туралы әңгімені оқу. 1.Су шығып жатқан жерді қалай атайды? 2.Бұлақтың маңындағы табиғат неге ерекше әдемі болады? 3.Сендер қалай ойлайсыңдар, кез келген ағынды суды ішуге болмайды, ал бұлақтан неге ішуге болады? 4.Асан судың қандай қасиетін тапты? 5.Осы әңгіме бойынша судың тағы қандай қасиеттерін атауға болады? 1-топ.1-тәжірибе. Судың түсін анықтау (су мен сүтті салыстырады ); 2-тәжірибе. Судың мөлдір екенін анықтау. (Су, сүт, қасық) 2-топ. 3-тәжірибе. Судың пішінін анықтау.( Түрлі пішіндегі ыдыстар). 4-тәжірибе . Судың сұйық, жұққыш, жабысқақ екенін анықтау. Күн шуақ ойын бойынша судың қасиетін топтастыру.
Ырғақты би жаттығулары.
Жұмбақтар шешу. 1.Жылт-жылт етеді, жылғадан өтеді. (су) 2.Өзі судан жаралған Бірақ судан қорқады.(мұз) 3.Көзге көрінгенмен Ұстасаң қолға ілінбейді.(бу) |
Ой толғаныс 5 минут |
Еркін жазу стратегиясы.
|
«Су – тіршілік нәрі» ой толғау жазу. |
Рефлексия. 3 минут |
Топаралық жұмыс. (диалог) Берілген білімді түсіндің бе? Нені ұға алмадың? Бұл сабақта сіздерге не ұнады, не ұнамады? Сіз нені үйрене алмадыңыз? |
Оқушылар топ арасында өтілген тақырып бойынша бір-біріне сұрақ қояды. |
Бағалау. 1 минут
Үйге тапсырма 1 минут |
Мұғалімнің ортақ бағасы
|
Өз бағаларын фишкаларын санайды.Топ жетекшілерінің бағасы.
41-44 – бетті оқу, мазмұндау. |
Бағалау парағы
Аты |
Үй тапс |
Өз ойларын дәлелдеуі |
Топтағы белсенділігі |
тәжірибе |
Ой толғау |
Өзара сұрақ |
Қорытынды. баға |
Ақеділ |
|
|
|
|
|
|
|
Айбын |
|
|
|
|
|
|
|
Бекжан |
|
|
|
|
|
|
|
Алуа |
|
|
|
|
|
|
|
Ұлпан |
|
|
|
|
|
|
|
Ұлағат |
|
|
|
|
|
|
|
Несібелі |
|
|
|
|
|
|
|
меруерт |
|
|
|
|
|
|
|
Бекітемін.
Мектеп директоры. С.Ж. Хамитов.
2- сабақ |
2-сынып. 8 оқушы. |
Дүниетану |
|
Сабақтың атауы |
Су – еріткіш. Суда еритін және ерімейтін заттар. Судың маңызы. |
||
Жалпы мақсаты |
Білімділік: Су- еріткіш екенін біледі. Жердегі тіршілік үшін судың маңыздылығын бағалайды. Дамытушылық: Сын тұрғысынан ойлауды, шығармашылығын дамыту. Тәрбиелік: Қоршаған ортаны қорғауға, өз біліміне сын көзбен қарауға тәрбиелеу. |
||
Оқушылар үшін оқу нәтижелері |
|
||
Сабақта туындаған негізгі идеялар |
Су- тіршілік мекені. |
||
Дерек көздер. Көрнекіліктер. |
Оқулық, электронды оқулық, Атлас-хрестоматия 1-4сынып.
Су, стақан, қасық, түрлі пішіндегі ыдыстар, май шам. |
||
Тапсырма лар |
1.Тәжірибелер жүргізеді, талқылаййды, судың еріткіш екенін дәлелдейді. Суда ерімейтін заттарды анықтайды. 2.Ой-қиял. Суретті қарастырады, судың пайдасын анықтайды. 3.Мәтінді оқу, сұрақтарға жауап береді. Топта талқылауға берілетін сұрақтар: *Құстар неге су қоймаларына жақын маңға ұя салады? *Су қоймаларының ластану көздерін атаңдар. * Суды үнемдеудің қандай жолдарын білесіңдер? |
||
Сабақтың кезеңдері. |
Мұғалім әрекеті |
Оқушының әрекеті. |
|
1.Ұйымдас- тыру 2 минут
|
Психологиялық дайындық. Ну орман. Ағаштар желмен тербеледі. Жапырақ сыбдырлап, су сыңғырлап күледі. Түрлі құстардың салған әні құлағыңның құрышын қандырады. Сұрақ: -желіміз не? Сыңғырлап күлген не? |
Балалар көздерін жұмып көз алдарына елестеді. Слайт -1.құстардың даусы естіледі. |
|
2.Үй тапсырма- сын тексеру 7мин |
Сұрақтарға жауап алу.
Өткен сабақтағы тәжірибелерді қорытындылау.
Дарынды оқушы үшін. Мадақтау, қолдау. |
1,2.Судың жай-күйі кестені толтырып іледі. (жұптық жұмыс) 3. Судың тұрақты пішіні бар ма? 4.Самаурындағы шай қайнағанда азайып ортаяды. Неге? 5. Судың түсін анықтау туралы тәжірибені әңгімелейді. 6.Судың жұққыш, жабысқақ екенін дәллде. 7. Адам мен судың байланысы туралы әңгімеле. 8. Су туралы мақал-мәтелдер білеміз бе? |
|
Қызығушылығын ояту 1-2 минут. |
Тірек білімдерін өзектендіру |
Судың қасиеті. Топтастыру. Талдап түсіндіреді. |
|
Мағынаны тану
17 минут
Сергіту сәті. 2 минут |
Электронды оқулықпен жұмыс. Судың құрамында еріген заттардың болатынын көрсету тәжірибесін жасап көрсетемін. Топтық жұмыс.
Бүгін судың тағы қандай қасиетін анықтадық? Судың қасиеті сызбасына қосып жазу. Ауа суда ери ме? Ауаның қасиетін анықтауда жасаған тәжірибені еске түсіріңдер.
2- тақырып. Судың маңызы. Проблемалық жағдай туғызу. Әуеден жаңбыр жаумаса, Далада егін болмаса, Кемелер жүзіп суларда, Арықтар суға толмаса, Үйімізде шай қайнап, Тіршілік суға тоймаса, Күніміз не болар еді? Оқулықпен жұмыс ұйымдастыру Жұптық жұмыс.
Дарынды оқушыға сұрақ. Ырғақты би жаттығулары.
Музыкалық релаксация
Мұғалімнің түсінігі. |
Мақсат міндеттерді айқындау. Тәжірибе. 2минут. 1-топ. Су құйылған екі стақан, бір кесек қант және бір шымшым кофе. 2- топ. Су құйылған екі стақан, тұз және бір кесек саз. 3-топ. Су құйылған екі стақан, ас содасы және бір шымшым шай.
Тәжірибе қорытындысын береді.
Дәлелдейді. Ауа тақырыбындағы кез келген заттың бойында ауа бар екенін анықтау үшін жасаған тәжірибені еске түсіреді.
Өлеңмен берілген сұраққа байланысты ой бөліседі. Ортақ шешімге келеді.
46-48-б мәтінді оқиды. Сұрақтарға жауап береді. Суретті қарастырады, судың пайдасын анықтап, талқылайды. Егер өлкеміздегі Ертіс өзені құрып кетсе не болар еді? Ырғақтыби жаттығулары.
Тыңдайды, өз ойларын білдіреді. |
|
Ой толғаныс 5 минут. |
Топтық жұмыс.
Жетелеуді қажет ететін оқушыға тапсырма. Дарынды оқушымен жұмыс. |
1-топ.Құстар неге су қоймаларына жақын маңға ұя салады? 2-топ. Су қоймаларының ластану көздерін атаңдар. Суды үнемдеудің қандай жолдарын білесің? Су ағады. Біз оны қандай мақсаттарға қолданамыз? |
|
Рефлексия. 5 минут |
Ұжымдық жұмыс. «Ғажайып бақ» орнату.Оқушылардың сабақты қаншалықты меңгергендігі анықталады.
Бұл сабақта сіздерге не ұнады, не ұнамады? Сіз нені үйрене алмадыңыз? |
Ағаштардың суретін қиып, оған тақырып бойынша білетіндерін жазып жапсырады «Ғажайып бақ» орнату Су туралы не білдік? Судың адам өміріндегі маңызы қандай?
Стикерлерге өз ойларн жазып, смайликтердің тұсына іледі. |
|
Бағалау. 2 минут
Үйге тапсырма 1 минут |
Мұғалімнің ортақ бағасы
Түсіндіріліп беріледі.
Мысалы: Судан ақ, сүттен таза.т.б. |
Өз бағаларын фишкаларын санайды.Топ жетекшілерінің бағасы. 45-48 – бет.Түсініп оқиды. Ребусты шешу. Дарынды оқушы үшін: су сөзіне қатысты тұрақты тіркестер жазады. |
|
Бағалау парағы
Аты |
Үй тапс |
Топтағы белсенділігі |
тәжірибе |
Шығармаш. жұмыс |
Ғажайып бақ
|
Қорытынды баға |
||
Ақеділ |
|
|
|
|
|
|||
Айбын |
|
|
|
|
|
|
||
Бекжан |
|
|
|
|
|
|
||
Алуа |
|
|
|
|
|
|
||
Ұлпан |
|
|
|
|
|
|
||
Ұлағат |
|
|
|
|
|
|
||
Несібелі |
|
|
|
|
|
|
||
Меруерт |
|
|
|
|
|
|
||
Бағалауды мынадай критерилер бойынша іске асырдым.
Оқушылыр |
Су еріткіш |
Еритін заттар |
Ерімейтін заттар |
Судың маңызы |
Су қоймаларының ластану көздері |
Қорытынды баға
|
Алуа |
+ |
+ |
- |
+ |
+ |
4 |
Ақеділ |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
5 |
Айбын |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
5 |
Бекжан |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
5 |
Ұлпан |
+ |
- |
+ |
+ |
+ |
4 |
Ұлағат |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
5 |
Несібелі |
+ |
- |
+ |
+ |
- |
4 |
Меруерт |
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
5 |
Ауаның қасиеттерін дөңгелектеп қорша.
Ауаның қасиеттерін дөңгелектеп қорша.
Ауаның қасиеттерін дөңгелектеп қорша.
Ауаның қасиеттерін дөңгелектеп қорша.
1,2.Судың жай-күйі кестені толтырыңдар.
3.Судың тұрақты пішіні бар ма?
4.Самаурындағы шай қайнағанда азайып ортаяды. Неге?
5. Судың түсін анықтау туралы тәжірибені әңгімеле.
6.Судың жұққыш, жабысқақ екенін дәллде.
7. Адам мен судың байланысы туралы әңгімеле.
8. Су туралы мақал-мәтелдер білеміз бе?
1-топ. Құстар неге су қоймаларына жақын маңға ұя салады?
2-топ. Су қоймаларының ластану көздерін атаңдар.
Суды үнемдеудің қандай жолдарын білесің?
Су ағады. Біз оны қандай мақсаттарға қолданамыз?
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі