Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән |
Қазақ тілі |
||||||||||||||
Бөлім |
3-бөлім: Мәдени мұра |
||||||||||||||
Педагогтіңа ты-жөні |
Ташпулатова Акмарал Унарбаевна |
||||||||||||||
Күні |
|||||||||||||||
Сынып 4 «А» |
Қатысушылар саны: 16 |
Қатыспағандарсаны: |
|||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Зергерлік бұйымдар |
||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.5.1.3*өз бетінше шағын мәтіннен етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолдану 4.1.3.1*тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/кесте толтыру/кластер құрастыру/болжау |
||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: мұғалім көмегімен шағын мәтіннен етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолданады, тыңдаған материалдың мазмұны бойынша дәйексөздерді қолданып сұрақтарға жауап береді, сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды, кесте толтырады, кластер құрастырады, болжайды. |
||||||||||||||
Көптеген оқушылар: өздігінен шағын мәтіннен етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолданады, тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, қосымша ақпараттармен сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды, кесте толтырады, кластер құрастырады, болжайды. |
|||||||||||||||
Кейбір оқушылар: өздігінен шағын мәтіннен етістіктің шақ, рай формаларын ауызша/жазбаша тілде қолданады, тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, қосымша ақпараттармен сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды, кесте толтырады, кластер құрастырады, болжайды, өмірмен байланыстырады. |
|||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||
Cабақтың басы |
Оқушыларды түгендейді, шаттық шеңберін құрады 1 минут
Өткен сабақ тапсырмасын тексеру (5-тапсырма. 104-бет. 1-топ өткен шақта, 2-топ осы шақта, 3-топ келер шақта жазған сөйлемдерін оқиды) , оқушылардың қателерін түзету. 3 минут
«Стоп-кадр» әдісін пайдаланып, бейне материалдан («Қазақтың зергерлік бұйымдары» видеоролигінен) қысқа эпизод көрсету Видеороликтен не көрдіңдер? Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы не деп ойлайсыңдар? 2 минут
Оқушыларды зергерлік бұйымдардың суреттері бойынша топқа бөлу. Кіру билеті: Сіз бүгін нені білгіңіз келеді? (социометрия арқылы бастапқы білімдерін бағалатады) 3 минут
|
Оқушылар орнынан тұрып, мұғаліммен сәлемдеседі, Өздеріне ұнаған смайликті таңдайды Өөткен сабақ бойынша сұрақтарға жауап береді, тапсырмаларды айтады.
Топқа бөлінеді
Сабақтың тақырыбын ашады
Термометр арқылы өзін-өзі зергерлік бұйымдар туралы қаншалықты білетінін бағалайды |
социометрия ауызша
Дескриптор: Жаңа сабақ тақырыбын ашуды қажет ететін сұрақтарға жауап береді.
|
Карточкалар,
https://youtu.be/mZnx4nqHxVA
социометрия |
|||||||||||
Сабақтың ортасы |
Мәтіналды жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Сөздікпен жұмыс 4 минут мыс–медь(сөз тіркесін құрастыру) құжат–документ (сөз тіркесін құрастыру) тиын–монета (сөз тіркесін құрастыру) маңызды–важный, значительнвй (сөз тіркесін құрастыру) Дұрыс айтуға дағдыландыру Жана сөздерді сөздік дәптерге жазу. Ықтимал жауаптар: Мыстан жасалған Маңызды құжат Тиыннан жасалған
Мәтінмен жұмыс 4-тапсырма. мәтінді тыңдау (тұтас мәтін), жаңа сөздерді табу 2 минут Мәтін мазмұны бойыншв тапсырма: Топтық жұмыс: 10 минут «Сәйкестендіру» әдісі 1-топ: берілген мәліметтерді салыстыру
2-топ: жоспарланған жұмысқа кластер жасау 3-топ: сөйлемдерді толықтырып жазу 1) Ең алдымен .. 2) Содан соң... 3) Содан кейін ... 4) Одан кейін ... 5) Ең соңында ...
Сергіту сәті: «Көз жаттығуын орындау» 2 минут
«Синквейн» әдісі бойынша Зергер туралы 5 жолды өлең жазу, қорғау 8 минут
Мәтін соңы жұмыс «ДОМИНО» әдісі арқылы мәтіндегі сөздерді қайталап, білімін бекіту Құжат-тиын-неге-ерітеміз-зергер-растайды-ыдыс-саламыз 7 минут
Үйге тапсырма: 3-тапсырма. 106-бет 1 минут |
- жаңа сөздерден 3 сөз тіркесін құрастырады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Барлық оқушы мәтінді тыңдайды. Мәтіннен жаңа сөздерді табады
Әр топ мүшелері постерге кластер жасайды, сөйлемдерді толықтырып жазады, мәліметтерді сәйкестендіреді, , қорғайды
Сергіту жаттығуын орындайды
Оқушылар 5 жолды өлең жазуды үйренеді, жазып қорғайды
Оқушылар таұтаға шығып, сөздер жазады, оқиды
|
Дескриптор: -3 сөз тіркесін құрастырады -жаңа сөздердің мағынасын түсінеді
- сұрақтарға жауап береді
Дескриптор: -мәтінді тыңдайды. -4 жаңа сөзді табады -мәліметтерді сәйкестендіреді -кластер жасайды -сөйлемдерді толықтырады
Дескриптор: -етістіктің шақтарын қатыстырады -өлең құрылысын сақтайды -сөздерді қатесіз жазады -дәйкууөздерді қолданады
|
Суреттер https://st31.stpulscen.ru/images/product/299/270/856_big.jpg
https://forums-su.com/download/file.php?id=2191002&mode=view/717.jpg
https://storage.myseldon.com/news_pict_A6/A66A75DA381F16FCC0D5209359A2BE4D
Оқулық Постер
Суреттер , интербелсенді тақта
Сергіту сәті: https://youtu.be/_lx7d4eIkVE
постер, маркер
Интербелсенді тақта
|
|||||||||||
Сабақтың соңы
|
Шығу билеті: Бүгінгі сабақта не білдіңдер? Деген сұраққа жауап беру 2 минут |
Бүгінгі сабақта не білгендерін айтып, термометрдегі бастапқы бағаларын қайта түзетеді |
-сұраққа ойланып жауап береді -өзіндік бағалау жасайды |
постер
|
|||||||||||
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі