Өлең, жыр, ақындар

Бұрыш түрлері

Пән: Математика

Күні:

Сынып: 2 «А»

Өскемен қаласы №19 қосымша білім беру мектеп-орталығы КММ

Мұғалімнің аты-жөні: Бигалиева Г.Б.

Қатысқандар саны:                                         Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Бұрыш түрлері. Көп бұрыштар.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.3.1.1 бұрыш түрлерін (тік, сүйір, доғал) бір бірінен ажырату және атау/тіктөртбұрышты, шаршыны, тікбұрышты үшбұрышты мәнді белгілері бойынша анықтау

 2.3.1.2 көпбұрыштарды төбелер саны бойынша жіктеу

Сабақ  мақсаттары

Барлық оқушылар: бұрыш туралы айта алады

Көптеген оқушылар: бұрыш түрлерін айта алады

Кейбір оқушылар: бұрыш түрлерін ажырата алады

Бағалау критерийлері

  1. Бұрыш түрлерін ажырата алады
  2. Бұрыш түрлерін практикада көрсете алады

Тілдік мақсаттар:

Бұрыш, тікбұрыш, көпбұрыш, сүйірбұрыш, доғалбұрыш

Құндылықты дарыту

Еңбек және шығармашылық, ынтымақтастық, жауапкершілік

Пәнаралық байланыстар

Көркем еңбек

АКТ қолдану дағдылары

 

Бастапқы білім

Алдыңғы сыныпта өткен бұрыш туралы мағұлматтары

Сабақ барысы

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Бұрыш  түрлерімен топқа бөлінеді:

  1. Тікбұрыш
  2. Тіктөртбұрыш
  3. Үшбұрыш
  4. Бесбұрыш
  5. Трапеция

Бұрыш түрлері

Сабақтың ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Бұрыш түрлерін ажырата алады
  1. Суретпен жұмыс. (Ж)
  2. Суреттен қандай сызықтард көріп тұрсың?
  3. Оларды қандай топтарға бөлуге болады?

Есіңде сақта

  1. Бұл-көпбұрыштар.  Олар неге бұлай аталады?(Жұптық)

 

Дескриптор.Білім алушы: - суреттегі сызықтарды атайды;

-Берілген фигуралардың неліктен көпбұрыштар деп аталуын түсіндіріп береді.

Бағалау. Бесбармақ

  1. Бұрыш түрлерін практикада көрсете алады
  1. Шаршы қағазды ортасынан бүкте. Содан кейін тағы бір бүкте. Парақтыңбүктеуін жаз. Сен қандай бұрыштарды көріп тұрсың?

 

           
   
 
     
 
 
 

 

 

 
  1. Қағаз шаршыны диагонал сызық бойынша бүкте. Тағы бір рет суреттегідей бүкте. Содан кейін бүктеуін жаз. Сен қандай бұрыштарды көріп тұрсың?

Дескриптор. Білім алушы:

  • Шаршы қағаздан бұрыш түрлерін жасап, атайды;
  • Суреттен бұрыш түрлерін табады.

Бағалау. Бағдаршам.

 

Суреттер

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы : рефлексия

 Есепте.

- түсіндім     - сұрағым бар     . -түсінбедім

 

 

 

Смайлик суреттері

Үй тапсырмасы

65-сабақ

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы.

 

  1. Бесбармақ, бағдаршам, көңіл күй смайликтері

 Бейне материалды қарап болғаннан кейін көз жаттығулары, құмды дұрыс пайдалану ережелері.

 Рефлексия

 

         

 


Пікірлер (0)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз