О.Қ.О . Шардара ауданы
«Достық» ЖОМ
Пәні: Информатика
Сыныбы: 8 сынып
Пән мұғалімі: Абдикаримова Райхан Канжаровна
«Ақпаратты кодтау» топтамасына арналған
қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы |
Сабақтың мақсаты |
Күтілетін нәтиже |
||||||
Сандардың тарихы, санау жүйелері, екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыру. |
Оқушылардың санау жүйелері, ондық , екілік, сегіздік, оналтылық санау жүйесі туралы білімдерін қалыптастыру және екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыру. |
Позициялы және позициялы емес санау жүйелері турлы түсініктерін қалыптастыру. Екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстыра алады. |
||||||
Ұйымдастыру кезеңі |
||||||||
№ |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Әдіс-тәсілдер |
Қарым-қатынас |
Уақыт |
Ресурстар |
|
1. |
Фотосуретпен жұмыс |
Оқушыларға мұғалім тақтадан сурет көрсетеді. Суретке қарап ойларын тыңдайды. |
Оқушылар суретке қарап, өз ойларын айтады |
Көзбен көретін айғақтармен жұмыс |
Оқушы мен мұғалім |
3 минут |
|
|
Негізгі кезең |
||||||||
№ |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Әдіс-тәсілдер |
Қарым-қатынас |
Уақыт |
Ресурстар |
|
1.
. |
Ойлан – жұптас -бөліс әдісімен жұмыс. (Жаңа сабақ материалы)
|
Мұғалім оқушыларға жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында оқулықтан оқуға тапсырма береді
|
Оқушылар оқулықтан жаңа сабаққа арналған мәтінді оқып, жұптасып талқылайды. Барлығы шеңбер бойынан орын алып тақырып бойынша позициялы және позициялы емес сандардарға мысалдар келтіріп айтып шығады. |
Ойлан –жұптас-бөліс
Уақыт шеңбері
|
Оқушы мен оқушы
|
20 минут
|
Оқулық интернет жүйесі, интерактивті тақта. |
|
Қорытынды |
||||||||
№ |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Әдіс-тәсілдер |
Қарым-қатынас |
Уақыт |
Ресурстар |
|
2.
3. |
Есептер шығару.
Үлдірленген критерийлер бойынша бағалау
рефлексия
Үйге тапсырма беру |
Мұғалім сабаққа қатысты сұрақтар мен тапсырмалар береді.
Мұғалім оқушыларды бағалау үшін достық пиғылдағы критерийлері бар үлдірленген карточкалар дайындайды. Сабақты қорытын.
Үйге тапсырма береді. |
Берілген тапсырманы жұптасып ондық, екілік,сегіздік, оналтылық сандарды ондық сандарға ауыстырады, талқылайды. Ойларын сыныппен бөліседі. Оқушылар мұғалімнің таратып берген карточкалары арқылы бүгінгі сабақты қалай түсінгендерін түйіндейді
|
Ойлан-жұптас-бөліс
Үлдірленген критерийлер бойынша өзін-өзі бағалау
|
Оқушы мен оқушы
Оқушы мен мұғалім. |
20 минут
3 минут
2 минут |
Компьютер, интерактивті тақта. |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі