Ұйымдастырылған оқу – әрекетінің технологиялық картасы
Білім беру саласы: Ақпараттық сауаттылыққа үйрету
Бөлімі: таным
Тобы: МАД
Тақырыбы: «Матрешки» заттарды көлемі бойынша салыстыру.
мақсаты: Балаларды заттардың құрамды бөліктерімен таныстыру. Заттарды белгілеріне қарай ажырата білуге үйрету. «биік-аласа», «енді-енсіз» ұғымдарымен таныстыру. Балалардың логикалық ойлауын дамыту.
көрнекілігі: нысандар суреті. Суреттер. Көз жаттығулары туралы сергіту сәті.
түрі: Дәстүрлі
әдісі: Түсіндірмелі баяндау, тапсырмалар орындау, сергіту сәті.
типі: аралас сабақ
№ |
Оқу іс-әрекеті |
Жетекшінің іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
1 |
Ынталандыру, сезімді ояту |
Сәлемдесу, түгендеу. Балалар назарын сабаққа аудару. Қағаз қаламдарын ретке келтіру. «шаттық шеңбері» тренинг |
Балалар шеңберге тұрып жаттығу жасайды. Көкке шуақ шашылып. Сәлем дейік кішіге, Біз бақытты баламыз! |
2 |
Ұйымдастыру кезеңі |
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. Үйге еркін тақырыпта салып келген суреттерін тексеру. ІІІ.Қызығушылықты ояту: Ойыншықтың құрылғысына мұқият қарап біріннен кейін екіншісінің өсу ретімен таныстыру, олардың түстеріне, көлеміне көңіл аударту. ІҮ. Тәжірибелік жұмыстарды орындау
1-тапсырма: Берілген тапсырмалардағы бейнелер кескінін ажыратып, айналдыра сыз (суретте матрешки кескіні жасырынған). Сурет бойынша ауызша әңгіме құрастыр. Боя. 2-тапсырма: «Жұмбақтар шешу» А) Ұйқымыздан тұрамыз, Ү. Сергіту сәті. Сыңғыр, сыңғыр, сырғалар, ҮІ. Үйге тапсырма: Берілген «Көбелек» суретін бояп келу. Үлкен кішіні, енді енсізді ажырата білуді жаттау. |
Балалар үйге берілген тапсырмаларды орындап келгендігін мұғалімге тексертеді.
Балалар білгендерін топпен айтады.
Берілген тапсырманы орындарында отырып, орындайды.
Балалар топпен жасырынған жұмбақтардың шешімін табады.
Балалар топпен сергіту жаттығуын жетекшімен бірге қайталап орындайды.
|
3 |
Оқу іс-әрекетін қорыту. |
Балалар бүгін біз сабақта қандай ұғымдармен таныс болдық? |
Балалар жауап береді. Сауболыңыз!
|
Күтілетін нәтиже: Балалар Үлкен кішіні, енді енсізді ажырата білуді үйреніп, танысып, қасиеттері бойынша ажырата білу.
Нені білу керек: нысандардың үлкен-кіші, енді-енсіз фигураларды табу.
Қандай түсініктерді игереді: нысанның пішіндерін және оның қасиетін біледі.
Менгерген дағдылары мен іскерліктері: Геометриялық пішіндерден матрешкилерді санау арқылы үлкен-кішіні ажырата біледі, ретімен құрастырып жапсыру.
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі