Өлең, жыр, ақындар

Қарапайым мәтіндік редакторы. Редактор интерфейсі.

Жумашева  Жазира Бакбергеновна

Алматы облысы  Қарасай ауданы Абай ауылы

«М.Ғабдуллин атындағы  орта мектеп мектепке

дейінгі шағын орталығымен» мемлекеттік мекемесінің

Информатика пәнінің мұғалімі

                                                      

Сабақтың түрі:  Ашық сабақ

Пәні:              Информатика

Сыныбы:     5 « Б »сынып                                                                    

Сабақтың тақырыбы : Қарапайым мәтіндік редакторы. Редактор интерфейсі.

Сабақтың мақсаты

* Қарапайым мәтіндік редакторы. Редактор интерфейсі тақырыбы бойынша оқушылар түсінік алады.

Күтілетін нәтижесі

  • Мәтіндік редакторында  жұмыс жасай отырып  оларды практикада қолдана алады.
  • Оқушы өз ойын жеткізе алады.
  • Өзбетінше , топтаса жұмыс істей алады.

Қажетті материялдар  мен құрал-жабдықтар

Информатика оқулығы 5 сынып, ДК,  дәптерлер, презинтация, видео жаттығу, интерактивті  тақта,  практикалық тапсырмалар , карточкалар, Word Pad  мәтіндік редакторы.

Сабақ түрі: аралас

Сабақ типі: жаңа тақырып

 

Сабақ барысы

Ұйымдастыру кезеңі. (4 мин)

  • Оқушылармен амандасу
  • Оқушыларды психологиялық дайындау 

Маған қосылып қайталаңыз: (слайд 1)

Бүкіл әлемде маған ұқсайтын жан жоқ. Менің барлық жеңісім мен табысым тек маған ғана тиесілі. Менің барлық жеңілісім мен қателігім өзімдікі. Менде бәрі жеткілікті. Мен өте тамаша адаммын. Менің қолымнан бәрі келеді.

  • Оқушыларды топқа бөлу (слайд 2)

Өткен материялдарды қайталау (10 мин)

«Бағдаршам» деңгейлік тапсырма (слайд 3)

  1. Қызыл түс   (Техника қауіпсіздік ережесін еске түсіру.Таратылған суреттен 1 топ информатика кабинетінде не істеуге болатынын , ал 2-топ не істеуге болмайтынын іріктеп тандап конвертке салады ) 2 мин (Слайд 4,5)
  2. Сары  түс (тест сұрақ )  5 мин (слайд 6)
  3. Жасыл  түс (Фигураларды салу) 3 мин (слайд 7)

ІІІ. Ой қозғау. (2 мин) (слайд 8,9,10)

  • Оқушылардың көңілін жаңа сабаққа аудару үшін сыни сұрақ қою : Мәтіндік редактор дегенімізді  қалай түсінесіңдер? Мәтінмен жұмыс істеуге арналған қандай бағдарламаларды білесің?
  • Осы сыни сұраққа жауап ала отырып , жаңа сабақпен байланыстыру;

 

«Білу» теориясы (10 мин) (слайд 11)

 

-Оқулықпен жұмыс(3 мин)

-Жұппен жұмыс (2 мин)

-Постермен жұмыс (3 мин)

-Постерді қорғау (1+1 мин)

 

«Талдау»  теориясы (слайд 12)

Paint гарфикалық редакторы мен WordPad мәтіндік редакторының терезе элементерін салыстыра отырып ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау.

Сергіту сәті (2 мин) (слайд 13)

Аннимация арқылы жасалған қимылдарды қайталау музыкамен.

 

«Қолдану» практикасы (8 мин) (слайд 14)

суретке қарап  мәтін  құр және оны  мәтіндік редакторда теріп жаз.

 

Сабақты қорытындылау (2 мин)

Жұмыс нәтижесін талдау

 

Бекіту (5 мин) (слайд 15)

ББҮ

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау (3 мин) (слайд 16)

Әр топ басшысы бағалау парағындағы қорытынды ұпайды шығарып, сыныпқа хабарлайды

Топ аты

«Бағдаршам»

«Білу» теориясы

«Талдау»  теориясы

 

«Қолдану» практикасы

Жалпы ұпай саны

Бағасы

Қызыл

(5 ұпай)

Сары

(5 ұпай)

Жасыл

(5 ұпай)

Постерді қорғау

 (5 ұпай)

Салыстыру

(5 ұпай)

(10  ұпай)

1

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мұғалім жинақтап қорытынды баға қояды

 

Рефлексия (2 мин) (слайд 17)

Алған әсерін стикерге жазу.

 

Үйге тапсырма (2 мин) (слайд 18)

$ 19 оқу, «Менің мектебім» тақырыбына мәтін құру, 158 беттегі бақылау сұрақтарына жауап беру

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз