«С.Торайғыров атындағы негізгі орта мектебі» КММ
Дунгененова Умутжан Сергазиевна
Бастауыш сынып мұғалімі
Пәні: |
Күні: |
Мұғалім: |
||||
Сабақ тақырыбы |
Мал атасы. Дауыссыз дыбыстар |
|||||
Сабақ мақсаты |
Мал атасы өлеңін мәнерлеп оқыту барысында дауыссыз дыбыстарды табуға үйрету. Төрт түлік иесін, қадір-қасиетін ұғындыру. |
|||||
Күтілетін нәтиже |
Төрт түлік мал туралы түсінік алады, олардың пайдасын, қасиетін ұғынады. Дауыссыз дыбыстар туралы түсінігі артады. |
|||||
Бағалау түрлері |
Критерий арқылы бағалау, өзара бағалау |
|||||
Әдіс-тәсілдер |
Таныстырылым, шығармашылық тапсырма, жұптық жұмыс, сұрақ-жауап |
|||||
Ресурстар |
1 сынып Ана тілі, слайд, төрт түлік суреті, дидактикалық материалдар
|
|||||
Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
Көңілашар |
Төрт түлік туралы өлең оқу |
Оқушылар тыңдап, төрт түлік туралы түсінік алады |
|
|
||
Үй тапсырмасы |
Қоян тақырыбын мәнерлеп оқу. Өткен сабақтардан алған білімдерін «Алма жинау» арқылы пысықтаймын. 1 алма-дауысты дыбыстарды ата? 2 алма- дыбыстар нешеге бөлінеді? 3 алма-Сөз нелерден құралады? 4 алма-дыбыстар немен таңбаланады? 5 алма-Дыбыс пен әріптің айырмашылығын ата 6 алма- мына сөздерден сөйлем құра? алма, алдым, сатып, мен. |
Өздері өткен тапсырмаларды оқып, пысықтайды
Сұрақтарға жауап бере отырып, дауысты дыбыстар туралы білімдерін жинақтайды |
Өзара бағалау
Критерий арқылы бағалау |
Ана тілі оқулығы
Алма суреттері |
||
Мағынаны тану
Дәптермен жұмыс
Оқулықпен жұмыс.
|
1 жұп: дауысты дыбыстарды 2 жұп: Дауыссыз дыбыстарды атау
Оқушыларға дауыссыздарды қайталату, оқыту. Төрт түлік малдың атасы туралы түсінік беру. Суреттерін көрсету, төлдерін атату.
19-жаттығу. Құлыншағым
Мал атасы |
Өздеріне берілген тапсырма бойынша жауаптарын береді
Дәптерлеріне көшіріп жазып, дауыссыз дыбыстардың астын сызады
Мәнерлеп оқиды |
Критерий арқылы бағалау
Мақтау, мадақтау
|
Ана тілі оқулығы
Төрт түлік туралы суреттер
|
||
Сергіту сәті |
Жануарлардың биі |
Би ырғақтарын жасап, демалады |
|
ноутбук |
||
Ой қозғау |
1-жұп: Сурет бойынша сөйлем құру 2-жұп: Дауыссыз дыбыстарды жазу |
Ауызша сөйлемдер құрайды, дәптерге орындайды |
Бағалау парағы
|
Жануарлар дың суреті |
||
Сабақты бекіту |
- Шопан еңбегі туралы не білесіңдер? - Қой атасы - Сиыр атасы - Жылқы атасы - Ешкі атасы - Түйе атасы |
Қиын да, ауыр еңбек Шопаната Зеңгібаба Қамбарата Сексеката Ойсылқара |
Бағалау парағы |
Суреттер |
||
Үйге тапсырма |
Мал атасы-жаттау, Құлыншақ |
Күнделікке жазып беремін |
|
|
||
Бағалау |
Өзара бағалау жүргізеді |
|||||
Кері байланыс |
Смайликтер арқылы |
Сабақта алған әсерлерін смайлик арқылы көрсетеді |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі