Пәні:Қазақстан тарихы |
Мектеп №61 орта мектеп |
||||||||||||||||
Күні: 4.04.16ж Сынып:5 |
Мұғалімнің есімі: Кенжебаева Гульжан |
||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) |
Ұлы Отан соғысының басталу себебі туралы білу. Қазақстандықтардың Мәскеу үшін шайқастың себебін түсіну. Картамен жұмыс жасауды үйрену. |
||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ұлы Отан соғысы Гитлердің "Барбаросса" жоспары арқылы басталғандығын біледі. Оқушылардың басым бөлігі: Қазақстанда құрылған 316-атқыштар дивизиясы Панфиловшылар Мәскеуді жаудан қорғаудағы ерлігін түсінеді. Кейбір оқушылар: Ұлы Отан соғысы кезіндегі соғыстың болған жерлерін картадан көрсетуді үйренеді.
|
||||||||||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар ............(біле) алады. Ұлы Отан соғысыны Кеңес халхы тарапынан әділетті соғыс болғандығын біле алады . |
||||||||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||||||||||||||
Фашизм, Агрессия, Барбаросса, Арсенал |
|||||||||||||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|||||||||||||||||
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||||||||||||||
1.Қазақстандық азаматтардың соғысқа қатысу себебі? 2.Мәскеу түбіндегі 28 батырдың ерліктері? 3.Соғыс елге қандай зардаптар әкелді? |
|||||||||||||||||
Сіз неліктен .......екенін айта аласыз ба? Фашистік Германияның соғыс ашу себебін айта аласыз ба? |
|||||||||||||||||
Айтылым бойынша ұсыныстар: Тақырыпты оқу кезіндегі түсінігін айта білуі. |
|||||||||||||||||
Жетістік критерийі |
1.Қазақстанның Ұлы Отан соғысына қатысуы туралы айта алады. 2.Қазақстандықтардың Мәскеу үшін шайқастағы ерлік істері туралы біле алады. 3.Соғыстың қазақ халқы үшін тигңзген ісерін біліп саралай алады. |
||||||||||||||||
Алдыңғы оқу |
2 мин |
1.Алаш үкіметі қалай құрылды? 2.Алаш қайраткерлерін ата? 3.Неліктен Алаш қозғалысы Кеңес үкіметі тарапынан қарсылыққа ұшырады? |
|||||||||||||||
Жоспар |
|||||||||||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||||||||||||||
Басталуы
|
2 мин
2 мин |
Топқа бөлу: Сабақ тақырыбына сәйкес, суреттермен топқа біріктіріледі. Жаңа сабаққа кіріспе: Ой қозғау (видео)Видео көрсету арқылы оқушыларда ой қозғап жаңа сабақтың тақырыбын ашу |
Қағаз қиындылары
Дәптермен жұмыс |
||||||||||||||
Ортасы
|
15 мин
2 мин
10 мин
|
Топтық жұмыс І-топ Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында . Талғат Жақыпбекұлы Бегелдинов ІІ-топ Қазақстандықтар Мәскеу үшін шайқаста. Ұлы жеңіске қосылған үлес ІІІ-топМәншүк Жиенғалиқызы Мәметова. Бауыржан Момышұлы
Мадақтау сэндвичі арқылы бағалау
Кері байланыс 1.Жұмыс барысында топтағы қарым - қатынас тапсырманың орындалуына қалай әсер етті? 3.Топтық жұмыс жасау сіздерге ұнай ма? Неліктен? Жұптық жұмыс Сәйкестендіру
Жұптардағы өзара бағалау |
Оқулықпен жұмыс Карта
Бағалау парағы
Үлестірмелі парақшалар |
||||||||||||||
Аяқталуы |
10 мин
2 мин |
Жеке жұмыс Жұмыс дәптермен жұмыс жасау
1.Сұрақтарға жауап бер. а) Екінші дүниежүзілік соғыс қашан басталды?__________________ ә) Ұлы Отан соғысы қашан басталды?___________________________ б) Ұлы Отан соғысы қашан аяқталды?___________________________
2. Кестені толтыр Қатысушы елдер үшін соғыстың сипаты
Бағдаршам арқылы бағалау Рефлексия
|
Үлестірмелі парақшалар |
||||||||||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||||||
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау-Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай доспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|||||||||||||||
"Өкіл" әдісі Сәйкестендіру Кестемен жұмыс |
Мадақтау сэндвичі Жұптардағы өзара бағалауы Бағдаршам арқылы бағалау |
Қазақстан тарихы әдістеме АКТ Карта |
|||||||||||||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді.Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|||||||||||||||
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2:
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
aralkum2015
Сиздерге рахмет мен сабақ жарияладым