Өлең, жыр, ақындар

Андрон мәдениеті

ОҚО, Түркістан қаласы
Бабайқорған ауылы
«Бабай-Қорған» жалпы орта мектеп
Тарих пәнінің мұғалімі: Утепова Гульнара

Сабақ  жоспары

   Сабақ: Ежелгі Қазақстан тарихы

   Мектеп: Бабай-Қорған

   Күні: 23.11.2016ж

   Мұғалімнің есімі: Утепова Гульнара

   Сынып: 6

   Қатысқандар саны:

  Қатыспағандар саны:

   Сабақ тақырыбы

   Андрон мәдениеті

   Сабақ мақсаттары

  Барлық оқушылар:

 

   Андрондықтарды толықтай оқып білу

   Оқушылардың басым бөлігі:

    Андрондықтардың шаруашылығы мен тұрмысы

   Кейбір оқушылар: Тақырыпты оқып, жазады.

   Қосымша деректер оқып келу

Тілдік мақсат

   Оқушылар:

Оқушының сөздік қорын молайту, сөйлеу дағдыларын қалыптастырып, шығармашылыққа баулу.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

 

Сыныптағы диолог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

 

 

 

 

   Жазылым бойынша ұсыныстар:

 

Табыс критерийлері

 

   Андрон мәдениеті туралы білімдері кеңейеді. Тұрмыста пайдаланған бұйымдарын, ыдыстары жайлы толық біледі.

Алдыңғы тақырып

   Қола дәуіріндегі Қазақстан

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған  жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

Психологиялық дайындық

   Оқушыларды тізбектеліп тұрғызып, бір-біріне жақсы тілектер айтқызу

  Оқушыларды асықтар арқылы екі топқа бөлу

 Қызыл асық - Беғазы-Дәндібай тобы.

 Көк асық - Андрон тобы.

 1 - топ Беғазы-Дәндібай тобы

  2 - топ Андронов тобы болады

  «Кім жылдам» әдісі арқылы үй тапсырмасына сұрақ-жауап ұйымдастыру

  Екі топ бір-біріне бес сұрақтан қояды.

  Топбасшылар бағалап отырады.

Интерактивті тақта, тақырып бойынша слайдтар, стикерлер.

 

Ортасы

  Шатасқан әріптер ойыны арқылы жаңа сабақтың тақырыбын аштым.

  Вноронад дәмнеиіте

  Андрон мәдениеті

 Оқушылардың ойлау ұшқырлықтарын байқадым.

  Джигсо әдісі.

 Екі топқа тақырыпты бөліп  тастадым   

  Топпен өзара жұмыс жүргізді  

  1 – топ. Андронов мәдениеті мен қоныстарына тоқталды.

  2–топ. Андрондықтардың  кәсібі мен тұрмысына тоқталады.

Постер қорғау

 

Аяқталуы

   Сиқырлы қоржыннан асық алады сол номердегі сұраққа жауап береді

   Ойынның шарты: Тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді?

  1. Андрондықтар шаруашылықтың қай түрімен айналысты?
  2. Қола дәуірінде ыдыс жасаудың ең бір өрістеген түрі не?
  3. Андрондықтардың баспаналары қандай болды?
  4. Андрондықтардың сырт бейнесін кім, қалай сипаттады?

Бағалау: Өзін-өзі топпен бағалау

Кері байланыс: Тілек ағашына стикерлерге тілектер жазу

Үйге тапсырма беру

  Андрондықтардың мәдениеті жайлы тест сұрақтарын дайындап ауысып жауап беру

 

Қосымша ақпарат

 

Саралау – Сіз  қосымша көмек  көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз  қабілеті жоғары оқушыларға  тапсырманы күрделендіруді қалай  жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін  тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық  байланыс  Қауіпсіздік және еңбекті  қорғау  ережелері АКТ-мен байланыс  Құндылықтардағы байланыс

- Қосымша тапсырмалар беремін

- Критерий арқылы бағалағанды жөн көремін

- География

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары  шынайы ма? Бүгін  оқушылар не білді?  Сыныптағы ахуал қандай  болды? Мен жоспарлаған  саралау шаралары тиімді  болды ма? Мен берілген  уақыт ішінде үлгердім бе? 

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің  сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтағы оқу мақсаттары шынайы. Бүгін оқушылар Андронов мәдениетінің неге олай аталғаны жөнінде және тұрмысы мен шаруашылығы туралы білді. Сыныптағы ахуал өте жоғары болды. Оқушылар сабаққа белсенді түрде қатысты.

Жоспарлаған саралау шаралары өте тиімді болды. Мен жоспарланған сабақты берілген уақыт ішінде үлгердім.

 

Қорытынды бағамдау

  Қандай  екі  нәрсе  табысты  болды (оқытуды  да, оқуды  да ескеріңіз)?

  1: 

  Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

  1:

  Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді

\


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз