ОҚО Арыс қаласы А.Тілеубердин атындағы жалпы орта мектебі
Болысбекова Жанар Алибековна
|
Бекітемін: |
|||||
Күні:16.01.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: Болысбекова Ж |
|||||
СЫНЫП: 1 «А» сынып |
Қатысқандар:21 |
Қатыспағандар: |
||||
Тақырыбы: |
Табиғатқа саяхат. З дыбысы мен әрпі. |
|||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу 1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
|||||
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар білуге тиіс: Жаңа білімді меңгереді. |
|||||
Тілдік мақсат |
Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. |
|||||
|
Кейбір оқушылар білуге тиіс: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
|||||
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|||||
Дескриптор |
- Сөздерді буындап оқи алады |
|||||
Құндылықтарды дарыту. Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған тапсырмалар |
Дерек көздер |
||||
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық. Күндей жарқырап Топқа бөлу. /қыс, көктем, жаз, күз / Жылдың 4 мезгіліне саяхатқа шыға отырып 4 топқа бөліп сабақты бастаймыз. Үй тапсырмасын пысықтау барысында қыс мезгіліне саяхат жасай отырып "Жұлдызға кім жетеді" ойынын ойнату. |
Шаттық шеңбері:
|
||||
Білу
Түсіну
Сергіту сәті 1 минут
|
Жаңа сабақ барысында көктем мезгіліне саяхатқа келеміз. Бейнеролик көре отырып бүгінгі өтетін дыбыспен танысамыз.
№1 Оқылым. Аз қаз өз көз өзен заман қоңыз сағыз тоғыз Зере. Дәптермен жұмыс Сергіту сәтінде жаз мезгіліне саяхатқа шығамыз. Оқушыларға сергіту сәтінде жасайтын іс-қимылды түсіндіремін: Ө дыбысынан келетін сөздер айтылғанда оқушылар шапалақ ұрады, З дыбысынан келетін сөздерге аяқпен тарсылдатады. |
Оқулықпен жұмыс Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Диалог құру
Сергіту сәтіне арналған жинақ
|
||||
Талдау |
Жаңа сабақты бекіту Топтық жұмыс І.Қыс. Буындардан сөз құрау. ІІ.Көктем. Көп нүктенің орнына З әрпін жаз, сөздерді оқы. ІІІ.Жаз. Жұлдыз сөзіне сөйлем құрастыру ІV.Күз. Әріптерден сөз құрастыру |
|
||||
Қорытынды бөлім 10 минут. |
Ендігі кезек соңғы 4-ші мезгіл күз мезгіліне саяхат жасап бүгінгі сабағымызды қорытындылаймыз. "Бес бармақ әдісі" арқылы оқушылар бүгінгі сабаққа өз ойларын айтады. Бағалау. Мадақтау. Үйге тапсырма беремін. |
|
||||
Қосымша мәліметтер |
||||||
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Еңбек, дүниетану |
||||
Рефлексия |
Ө зсабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? |
|
|||||
Бүгін оқушылар не үйренді? |
|
|||||
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? |
|
|||||
Жоспарланған саралау жақсы іске астыма? |
|
|||||
Уақытты қалай пайдаландым? |
|
|||||
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне неге? |
|
|||||
Қорытынды бағалау |
|
|||||
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға байланысты) |
|
|||||
|
||||||
Қандай жақсы екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? |
|
|||||
|
||||||
Барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде |
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі