Өлең, жыр, ақындар

Ойын кезінде көшбасшылық дағдыны қалыптастыру

                                           Қысқа мерзімді жоспар

Тақырып:Ойын кезінде көшбасшылық дағдыны қалыптастыру

Мектеп:

 

    

Уақыты:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

 

Осы сабақта менгеруге көмектесетін оқу мақсаттары

5.2.1.1 Өзгермелі жағдайға жауап қайтара білу, қимыл әрекеттермен байланысты білімді білу және түсіну

Сабақтың мақсаты

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Оқушылар барлығы орындай алады:

Ойын шартын орындайды

Ойынның жүру техникасын ойнай алады

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Доппен пас беруді орындай алады

Допты алып жүруді менгере алады

Кейбір окушылар орындай алады:

Допты дәл беруді орындайды

Себетке дәл түсіруді орындай алады

Тілдік мақсат

Дене дайындығы, жылдамдық, ұйымшылдық, ептілік, төзімділік, жүгіру, шымырлық

Оқушылыр жүгірген кезде тиімді тыныс алу, қимыл қозғалыс динамикасын көрсету

Пәндік лексика және терминология:

 

Үш секундттык, уш упайлык сызык,пробежка,аут,фол,даулы доп

Талқылауға арналған сұрақтар:

 

Доптын салмағы қанша?

Аланның көлемі, ойыншы саны,

Себеттің биіктігі қанша?

Неге екенін айталасынба?

Допты қолға алып ұстап жугіруге болама?

Алдын ала оқыту

Ойын ережесін айтып түсіндіру

Жоспар

Уақыт аясы

Жоспарлаған іс-әрекет

Ресурстар

0-3 минут

 

 

 

 

4-6

(Б.К.Ж. Тәж.) сапқа тұру, сәлемдесу  рапорт беру, сабақтың тақырыбын хабарлау, бір орыннан оң-ға, сол-ға бурылу,

(Б) Техника қауіпсіздігін ережесімен таныстыру, саптық жаттығулар жалпы дене жаттығуларын орындау, аяқтың ұшымен жүру, өкшемен жүру, сыртқы ішкі қырларымен жүру, оң жақ сол жақ иықпен жүгіру, аяқ пен алма  кезек секіру

 

7-15

 

16-24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27-39

 

 

(Ж.ж) сынып оқушыларын арнайы дайындық жаттығуларға дағдыланып дамытуға алып келетін тапсырмаларды орындайтын шағын топтарды бөлу және орындау, допты бір біріне пас беру қабылдау техникасына назар аудару көрсету

 

(Б.К.Т) Сапқа тұрғызу спорт киімге көңіл аудару, Саптық жаттығулар оңға, солға, артқа пәрмендерін орындау. Жаңа тақырыппен таныстыру

(Т) Букіл сыныпты екі немесе уш топка болип,баскетбол ойынын ережесимен ойнату,әр командада бес-бестен ойыншы катысып,карсылас командамен екі алаңда ойын ойнату.әр окушынын кимыл козгалысына,командада жумыс жасауын корсету

Шығармашылық қабілеттерді дамыту үшін ойын ойнаттым

Екі жақты ойын

 

 

40-45

 

 

Рефлексия:

Бугінгі сабақтан қандай әсер алдыңыз?

Келесі сабаққа қандай ұсыныстарын бар?

Оқушылармен пікір алмасу

Сабақта жіберген қателіктерін талқылау,сабақты талдау.

Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларды атап өту

 

 

 

 

Қосымша малімет

Саралау-Сіз қалай көбірек қодлау көрсетуді жоспарлайсыз? Қаблетті жоғары балалардың алдына қандай міндет қоюды көздейсіз?

Бағалау-балалардың материалды меңгерудеңгеін қалай тексеруді жоспарлайсыз

орындалуын бақылайды

Пәнаралық байланыс

Денсаулықпен қәупсіздікті тексеру

АКТ-мен байланыс

Қундылықтарымен байланыс

 

Бүкіл сынныпен

Ойынның жүру техникасын ойнай алады

 

 

дарынды балалармен

Ойын шартын орындайды

Дарынды оқушы себетке дәл түсіруді орындай алады,калган окушыларга доппен журу бир бирине пас беруди,коргануды орындайды

Допты жерге ұрып алып жүруді орындайды

Доппен пас беруді орындайды

Допты шығыршыққа тастауды орындайды

Жұпта қозғалыс арқылы доп беруді орындайды

Тапсырманы ретімен орындалуын бақылайды

 

 

 

Физика-траектория, Биология, пульсометрия,

Математика-сан есеп, доптың салмағы

Рефлексия

 

 

Сабақ мақсатымен оқытудың мақсаты

Оқушылар бүгін нені үйренді?

Сабақтың атмосферасы қалай болды?

Сабақты бағалау саралау жақсы жұмыс істедіма?

Кестеге сәйкес келедіме?

Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер қосқым келді және не үшін?

Мына құрылысты осы сабақ бөліміне қолданыңыз. Кез келген  сіздің сабаққа тиісті сұраққа жауап беріңіз

 

 

 

Икемділікке, шыдамдылыққа, жылдамдыққа үйренді

Допты алып жүруді, ойын ережелерін үйренді

 

Оқушылардың қызығушылықтары артты, сабақ кезінде барлығы бірдей толықтай қатысты

 

Сабақ барысында белсенді қатысқандары үшін барлығы бірдей бағаланды

Кестеге сәйкес жасалды

Қорытынды:  

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:  бүкіл сыныптық жұмыс

2: жеке үйретуге арналған тапсырма

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)? 

1:  слайдпен жұмыс

2: топтық жұмыс

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:  физикалық дене дайындығын

2: қимыл әрекеттермен байланысты білімді білу және түсіну

               

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз